Novo pri Spar Mobilu

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kaj pri izimobil (paket izimesec) je podprt tudi LTE? Na povezavi: http://www.izimobil.si/Storitve/Prenos-podatkov/Paketni-prenos-podatkov nič ne piše glede paketa izimesec...

LTE zaenkrat ni mozno uproabljati pri izimobilu... tako kot ga tudi pri Spar Mobil ni mozno ...
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če nimata vezave potem je res nesmiselno plačevati trikrat dražjo naročnino sploh, ker ravno tako dobita Mobitelovo omrežje.

LTE je v glavnem bedarija. Strani na telefonu se res nalagajo hitreje ampak za tiste tri strani, ki jih večinoma pogledamo je to čisto nepomembno.
Klicanja pa LTE sploh ne omogoča in mora za klic prestaviti nazaj na 3G.
LTE je v glavnem uporaben samo za tiste, ki na računalniku uporabljajo mobilni internet namesto ADSLja, VDSLja....

Je pa še boljši od Šparmobila Izimobil, kjer imaš možnost tudi naročnine preko trajnika, pa še ne komplicirajo z množico različnih paketov za prenos številke, pri Izimobilu samo izpolniš prijavo in ti oni pošljejo ustrezno kartico brez vsakega kompliciranja.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
LTE na telefonu mi zagotavlja:
- hiter pregled novic, mobilne banke, facebooka, novic, maila
- normalno gledanje mobilne TV,.. čeprav pri Telemachu

je pa res, da to zmore tudi 3g,.. le da počasneje

b
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
KSZ

Vidim, da vsi kritizerji še niso opazili , da na Sparu LTE ne deluje. Ko bodo to opazili bo šele halo.

99% uporabnikov ima telefone, ki LTE sploh ne podpirajo, zato jim dol visi za LTE.

"Prenos podatkov prek tehnologije LTE/4G se je v zadnjem letu skoraj potrojil, sporoča Telekom Slovenije. V njegovem omrežju podatke danes prek LTE/4G prenašata že dve tretjini uporabnikov."

Vir
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Mislim, da so vsi operaterji (ki omogočajo LTE) na približno podobni številki kot nacionalni operater...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Torej trditev, da 99% uporabnikom dol visi za LTE, ne drži in so nizkocenovni operaterji primerni za tretjino uporabnikov mobilne telefonije v Sloveniji. In njim se splača, ker itak ne potrebujejo najnovejše tehnologije in nimajo telefonov zadnje generacije ipd.

Mene je presenetil visok odstotek, če bi ugibal, bi rekel da je precej pod 50%.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
Napisano pomeni, da ima 2/3 njihovih uporabnikov telefon s podporo LTE in le-tega tudi aktiviranega.

Verjamem da marsikomu od njih res dol visi za LTE, vendar jim kaj dosti drugega niti ne preostane, ker boljši telefon brez LTE-ja že težko najdeš. Tako kot pri paketih - obstajajo uporabniki, ki sporočil sploh ne pošiljajo, vendar imajo zakupljene v paketu, pomožnosti v neomejenih količinah.

Sicer sem tudi sam presenečen na visokim deležem. Čeprav je tudi vprašanje kako so stvari interpretirali in predstavili novinarji.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Nazadnje ko sem preverjal (eno leto nazaj), je bila za LTE posebna narocnina razen v drazjih paketih, ko je bil "zastonj" v paketu. Če imaš LTE telefon, še ne pomeni, da ga uporabljaš - ga je treba posebej aktivirati, sicer pa to sigurno že veš.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Osnovni LTE je vsaj pri Telekomu in Si.mobilu že v paketih,.. polno hitrost pa doplačaš,..
lpb
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ti nisi običajen uporabnik.

Še jaz mislim, da sem nadpovprečen uporabnik pa mi za LTE dol visi-če telefon dela na 3G se mi tistih par strani naloži čisto lepo.

Bo pa delujoč LTE kar lepa konkurenca bakrenim paricam na podeželju ampak, če še pri nas 10km iz Lj. ni normalno delujočega omrežja, dvomim, da je drugje na podeželju kaj bistveno bolje.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
<a href="Prenos podatkov prek tehnologije LTE/4G se je v zadnjem letu skoraj potrojil, sporoča Telekom Slovenije. V njegovem omrežju podatke danes prek LTE/4G prenašata že dve tretjini uporabnikov." target="_blank">Vir</a>

To je čista nakladancija.

Kolikor opazujem ljudi jih približno polovica sploh še nima pametnega telefona.

Telefon, ki podpira LTE pa po mojem mnenju nima več kot 1-2% uporabnikov.

LTE telefoni se večinoma prodajajo zadnje pol leta-torej na pamet ene 40 tisoč telefonov pa recimo še ene 10.000 od prej.

V mojem koncu njihovega LTE omrežja sploh ni-torej njihovega LTEja ne uporablja niti eden pa niti en mi še ni omenil, da pogreša LTE.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Jaz uporabljam LTE zgolj zaradi tega, ker sem na podeželju in je @Mobitel imel do zdaj UMTS 2100, ki sem ga lovil za silo, novi LTE pa je 800 Mhz in lovim poln signal oziroma pre-veliko hitrost.
zmaga.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Jaz sem tudi imel velike upe v LTE, ker deluje na nizki frekvenci, ki jo ovire manj prizadanejo in zato lovi občutno bolje.

Potem sem pa izvedel, da LTE sploh ne podpira klicev ampak je namenjena samo prenosu podatkov to pa 95% uporabnikov sploh ne gane.

Tako, da je bilo vlaganje v 4G LTE čista neumnost, ki se operaterjem ne bo nikoli poplačala.

Upam, da bomo imeli vsaj kaj koristi od 5G.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
fikud,
voice na lte je že bil testiran in deluje odlično,.. je pa kot vedno povezan s stroški,.. saj veš brez denarja ni investicij in brez investicij ni napredka,..
b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Jaz sem tudi imel velike upe v LTE, ker deluje na nizki frekvenci, ki jo ovire manj prizadanejo in zato lovi občutno bolje.

Potem sem pa izvedel, da LTE sploh ne podpira klicev ampak je namenjena samo prenosu podatkov to pa 95% uporabnikov sploh ne gane.

Tako, da je bilo vlaganje v 4G LTE čista neumnost, ki se operaterjem ne bo nikoli poplačala.

Upam, da bomo imeli vsaj kaj koristi od 5G.

http://www.mobile.si/articles/simobil-volte-06-2015.html
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
fikud,
voice na lte je že bil testiran in deluje odlično,.. je pa kot vedno povezan s stroški,.. saj veš brez denarja ni investicij in brez investicij ni napredka,..
b

Če vse funkcije telefona na LTE ne bodo delale, potem je brezveze, da se sploh ukvarjate z njim.

Raje bi 3G dali na 800MHz in lepo počakali na 5G.

Kaj dosti več kot 10.000 uporabnikov LTE še dolgo ne bo resno zanimal-torej se naložba v LTE ne bo pokrila nikoli...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
LTE telefoni so obstajali že leta 2012. 75% telefonov v prodaji omogočajo LTE.

Po uvedbi klicev na LTEju voLTE se bo pričela nadgradnja na voWIFI (na wi-fiju telefoniraš kot da bi bil prijavljen na mobilnem omrežju - čeprav omrežja nimaš).

Drugače ne veš kaj pišeš. LTE je zakon. Če ne drugega za domači internet. Več kot 10.000 uporabnikov uporablja LTE za primarni domač internet. Med njimi sem tudi jaz.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.444
113
Jp jaz lepo pičim brezplačni Telemach Lte v najemniškem flatu.

Kupil Lte stick na Ebay u
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Tudi meni je lte zakon. Pri 3g je vse ok, dokler imaš dober signal. Če imaš črtico, dve je internet obupno počasen, za tvin pa negledljivo. Zdaj pa na lte, lepo če je signal slabši, je hitrost še vedno vsaj 10x več od 3g. Tako da zdaj v rovtah gledam tvin in itn, kar prej ni bilo mogoče.