Novo pri Spar Mobilu

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Nekdo je napisal, da so omejitve glede prenosa podatkov, kar je uporabnik iz Celja tudi detajlno obrazložil, ko je opisoval slabo izkušnjo z internetom. V tem smislu sem ocenjeval.

Drugače pa poljubna razporeditev porabe paše tudi meni.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

da ni bil ta uporabnik v tus planetu? ker je ze nekdo stokal, da mu tam ne lovi in da je potem posiljal neke ovadne/pritozbe ne vem kam vse
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Sem se kar malo ohladil. Ne ljubi se mi vsak mesec skrbeti in vklapljati paket ter vsake tri mesece hoditi v špar po "kartico". Je trajnik tudi nekaj vreden. Razen če me bo sms ob zgrešenem klicu premamil za dohod iz boba.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
KSZ

Vidim, da vsi kritizerji še niso opazili , da na Sparu LTE ne deluje. Ko bodo to opazili bo šele halo.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Hočem reči zakaj bi naj bili presenečeni, če lepo piše da podpira samo 3g, kot vsi ostali nizkocenovni operaterji.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Piše,piše. Samo ljudje ne prebirajo navodil. Poglej kakšen problem je bil pri izbire kartice pa tudi vse piše.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ze pise v temiod lte pa tudi o 4/1 prenosu podatkov.... Tako da vsaj za mene nic novega. Ponavadi berem drobni tisk.... Ceprav moras presneto dobro misliti ob branju vsake besede. Sem zadnjic spet videl inivativno spisano pogodbo, predvsem glede avansnih plačil.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Thomas pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Thomas pravi:
Zgolj moj občutek, da se ne bo dalo. Ali pa da bo kakšna traparija, da če vklopiš oba se najprej odštevajo prenos podatkov iz 1500 enot, šele potem 3GB
smile-1.gif
Lahko vključite oba paketa (SPAR 1500 in SPAR 3GB) hkrati ali v obdobju tridesetih dni, s čimer se količine znotraj posamezne opcije seštevajo (torej 1.500 enot + 3 GB). Pri tej kombinaciji se pri prenosu podatkov najprej upošteva podatkovna opcija 3 GB, enote se porabljajo pri klicih in sporočilih.
Torej praktično imaš za 13 EUR pokrite vse potrebe po mobilni telefoniji z izjemo MMS-ov in to v Telekomovem omrežju. Dobra stvar, bo že za razmislit.

To je v bistvu top ponudba, edino malo me moti samo 4/1, vprašanje je kako bo to v praksi in kako bodo tretirane simke glede na telekomove. Da ne bo torej podobna zgodba kot pri bobu, kjer imajo simobil in roaming uporabniki prednost in se mi je že dostikrat (sploh v LJ) zgodilo, da sem moral čakati na vzpostavitev klica ali prenos podatkov...

Praksa s prenosom podatkov na mobilnem omrežju je sledeča, od teoretične hitrosti, vedno računaj na polovico, to je tista hitrost, ki jo boš dosegel, ČE NE BO GUŽVE NA OMREŽJU, sicer manj tudi od 2 Mbps
grims-1.gif
.

Moja napoved v povprečju bo šlo do 1,5 Mbps in upload 256 Kbps, kar bi moralo zadostovati za preglede, za youtub in ostali stream bo kar težava (imamo komentarja s primerom iz Celja) drugače pa je to pri vseh, kjer so takšne omejitve hitrosti, celo za skype pogovore po nekod ne bo ravno idealno, še sploh izven mesta.

Če kje velja tista, preveč dobro, da bi bilo res, potem to velja pri tej ponudbi in bodočih na ta način, to predvsem mislim za DATA promet, klici, sms-i to pa ajd rečmo da je še idealno naspram nekega Mobi in Simpl-a paketa.

P.S.
Obstaja velika verjetnost, da se bo kaj kmalu najdla podobna varjanta od LIDLA, potem pa še HOFRA, ta predvsem gleda in čaka kaj izvaja LIDL, lahko pa da bo prej presenetil
wink-1.gif
.

Za mene idealen paket 3 eur na mesec za 500 enot
grin1.gif
.


Lp.
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Če ne bi bilo potrebno, sigurno ne bi imeli tako, se ti ne zdi? Če mi ne poznamo razloga, še ne pomeni, da ga ni.

Pri Iziju ni nobenega kompliciranja, niti ti ni treba kupiti nobenega paketa samo vpišeš podatke prek emaila pošlješ dokumentacijo in to je to.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
KSZ

Vidim, da vsi kritizerji še niso opazili , da na Sparu LTE ne deluje. Ko bodo to opazili bo šele halo.

99% uporabnikov ima telefone, ki LTE sploh ne podpirajo, zato jim dol visi za LTE.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.724
369
83
Sedaj ko je Spar mobil že na voljo nekaj časa, ma zanima, kako ste kaj uporabniki zadovoljni? Trenutno sva s punco pri Telekomu in ker razmišljava, kako zmanjšat mesečne stroške, sva tudi interesenta, da bi šla na Spar mobil.

Je pa nama zelo pomembno, da je signal od telekoma (da se uporablja iste oddajnike (bazne postaje) kot jih uporablja telekom), ker se pač največ nahajava v takšnih krajih, kjer je telekom signal kar dobro pokrit.

Načeloma bi nama zadostovalo 1500 enot, tudi interneta ne uporabljava kaj dosti preko telefona in še na mesec (vsak mesec!) bi prišparala dobrih 25eur, kar je dobrih 300 eur na leto...

Če je res signal enako pokrit kot telekom, potem res ne vidim, zakaj bi še vztrajal pri telekomu in plačeval 3x dražje...

Torej, kako je s signalom in ali so kakšni drugi minusi pri Spar mobilu (razen tega, da pač moraš vsak mesec posebej aktivirat naročnino)?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.406
3.493
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
KSZ

Vidim, da vsi kritizerji še niso opazili , da na Sparu LTE ne deluje. Ko bodo to opazili bo šele halo.




99% uporabnikov ima telefone, ki LTE sploh ne podpirajo, zato jim dol visi za LTE.


Še sreča da imamo ostali pol hitri Internet
evil.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Sedaj ko je Spar mobil že na voljo nekaj časa, ma zanima, kako ste kaj uporabniki zadovoljni? Trenutno sva s punco pri Telekomu in ker razmišljava, kako zmanjšat mesečne stroške, sva tudi interesenta, da bi šla na Spar mobil.

Je pa nama zelo pomembno, da je signal od telekoma (da se uporablja iste oddajnike (bazne postaje) kot jih uporablja telekom), ker se pač največ nahajava v takšnih krajih, kjer je telekom signal kar dobro pokrit.

Načeloma bi nama zadostovalo 1500 enot, tudi interneta ne uporabljava kaj dosti preko telefona in še na mesec (vsak mesec!) bi prišparala dobrih 25eur, kar je dobrih 300 eur na leto...

Če je res signal enako pokrit kot telekom, potem res ne vidim, zakaj bi še vztrajal pri telekomu in plačeval 3x dražje...

Torej, kako je s signalom in ali so kakšni drugi minusi pri Spar mobilu (razen tega, da pač moraš vsak mesec posebej aktivirat naročnino)?

Tudi Izimesec uporablja Telekom omrežje, pa še trajnik imaš lahko.
zmaga.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsak uporabnik ima možnost uporabe storitev GSM/UMTS omrežja virtualnega operaterja v skladu s temi Splošnimi pogoji preko mobilnega telefona ali mobilne naprave, ki ustreza tem Splošnim pogojem in standardom za priključitev mobilnih aparatov v GSM/UMTS omrežje.

Iz: http://www.izimobil.si/Cms_Dat...i%20IZI%20mobil,%20d.d.,%20veljavni%20od%208.%2010.%202014.pdf

Torej ne, nima LTE