Novo pri Spar Mobilu

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
V Celju spar Mobil pravi polom. Sem hotel prenesti številko, pa sem za foro vzel eno sim z novo številko. Aktiviram 3 gb prenosa, ki pa jih verjetno ne bom mogel porabiti. Ne vem, a ima telekom tako zanič omrežje v Celju? Vsako stran odpira po 30 sekund ali dlje, you tube ne dela. Najprej na 3g melje in melje, nato po 30-45 sec preklopi na H+, nato pa odpre. Skratka katastrofa. Škoda.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Ne boste verjeli, ampak vsi v TS omrežju - Telekom, Debitel in IziMobil imajo tako razdeljene SIM kartice.
Razlika je le v tem, da nikjer ne kupiš najprej "prazne" SIM kartice, potem pa greš šele urejat prenos.
Drugje se vedno začne s tem, da najprej poveš svojo telefonsko številko in potem ti tisti na okencu dodeli ustrezno SIM kartico.
Tu je pač obratno, zato moraš sam paziti, da vzameš pravo SIM, ki jo bo možno upariti s telefonsko številko.

Aja? Zakaj pa lahko kupiš recimo izimobil kartico in jo spremeniš v katerokoli telefonsko? Čisto noben nima tega.
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
97
2
8
Citat:
Aja? Zakaj pa lahko kupiš recimo izimobil kartico in jo spremeniš v katerokoli telefonsko?

Ne moreš. Now prove me wrong
grims-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Ne boste verjeli, ampak vsi v TS omrežju - Telekom, Debitel in IziMobil imajo tako razdeljene SIM kartice.
Razlika je le v tem, da nikjer ne kupiš najprej "prazne" SIM kartice, potem pa greš šele urejat prenos.
Drugje se vedno začne s tem, da najprej poveš svojo telefonsko številko in potem ti tisti na okencu dodeli ustrezno SIM kartico.
Tu je pač obratno, zato moraš sam paziti, da vzameš pravo SIM, ki jo bo možno upariti s telefonsko številko.

Aja? Zakaj pa lahko kupiš recimo izimobil kartico in jo spremeniš v katerokoli telefonsko? Čisto noben nima tega.

Tole pa ne bo držalo. Tudi pri izimobilu imajo ločeno. Označene so pa ali s krogcem ali kvadratkom (spet odvisno od številke).
In kot je že Ping povedal. Tu moraš sam izbrati pravo simko, pri drugih to naredijo drugi namesto tebe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Ne boste verjeli, ampak vsi v TS omrežju - Telekom, Debitel in IziMobil imajo tako razdeljene SIM kartice.
Razlika je le v tem, da nikjer ne kupiš najprej "prazne" SIM kartice, potem pa greš šele urejat prenos.
Drugje se vedno začne s tem, da najprej poveš svojo telefonsko številko in potem ti tisti na okencu dodeli ustrezno SIM kartico.
Tu je pač obratno, zato moraš sam paziti, da vzameš pravo SIM, ki jo bo možno upariti s telefonsko številko.

Res da ne delam to pogosto, ampak vsaj za boba me na pumpi ni nihce spraseval po moji številki. Na izbiro sem imel predplacnisko in naročniško amoak med njima je bila razlika samo v dokumentaciji poleg kartice (pogodba). Brez problema si prepaid registriral kot narocnisko.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Ne boste verjeli, ampak vsi v TS omrežju - Telekom, Debitel in IziMobil imajo tako razdeljene SIM kartice.
Razlika je le v tem, da nikjer ne kupiš najprej "prazne" SIM kartice, potem pa greš šele urejat prenos.
Drugje se vedno začne s tem, da najprej poveš svojo telefonsko številko in potem ti tisti na okencu dodeli ustrezno SIM kartico.
Tu je pač obratno, zato moraš sam paziti, da vzameš pravo SIM, ki jo bo možno upariti s telefonsko številko.

Res da ne delam to pogosto, ampak vsaj za boba me na pumpi ni nihce spraseval po moji številki. Na izbiro sem imel predplacnisko in naročniško amoak med njima je bila razlika samo v dokumentaciji poleg kartice (pogodba). Brez problema si prepaid registriral kot narocnisko.

Mogoce zato, ker ima bob cisto svojo predpono (068). Kakorkoli... Zadevo bi lahko resili na bolj eleganten nacin... Da bi recimo pri prenosu stevilke pac takim, ki nimajo pravo SIM kartico, skupaj s pogodbo poslali novo SIM kartico (ali pa jo dali na prodajnem mestu).

Ali pa ce bi nekje na strani vsaj napisali, zakaj mora biti tako kot je... Tako pa lahko samo ugibamo in si mislimo, da so salabajzerji, ki morajo komplicirati tam, kjer ni nobene potrebe po tem... In jih lahko enacimo s poslanci ali politiki
grims-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Seveda, ampak vprašanje je bilo, zakaj gledamo SparMobil ... pač, ker nam Simobil ne zagotovi dovolj signala.
Ampak pustimo, da ne zaidemo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Ping pravi:
Citat:
Aja? Zakaj pa lahko kupiš recimo izimobil kartico in jo spremeniš v katerokoli telefonsko?

Ne moreš. Now prove me wrong
grims-1.gif

Aha to pomeni, da smo imeli pač grozno srečo, ko smo pred leti 2 telefonski prenesli na Izimobil, da smo iz police potegnili ravno pravo simko?
hysterical-1.gif
In ne, nisem rekel trafikarki, da bom prenesel številko, rekel sem ''daj 2 simki'', pa ženska zgleda zna brat misli, pa še telefonske zna prebrat, vsaka ji čast...
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
97
2
8
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
50:50 ni grozna sreča.

Poleg tega vsa območja številk za ne-Telekom in 041 (brez 0419) sodijo skupaj - to je ravno tisti SE NE ZAČNE paket s katerim so takšne težave.
Zakaj so pa pri Sparu razdelili tudi 051 in 031+0419 so pa zgodovinski razlogi (tega pri IziMobilu in Debitelu ni).

Sicer ima pa tudi Spar lastni številčni prostor znotraj TS, to so telefonske številke 0310xxxxx.
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Torej, če prav zastopim... Na videz odlična ponudba, ki pa pogrne na celi črti, kar se prenosa podatkov tiče....

Škoda.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
KSZ

Tistim, ki ne znajo čitati navodil, je Ping lepo predstavil
Če še ne gre pa vprašajte kakega učenca prvega ali drugega razreda.

Citat:
Uporabnik Ping pravi:

Pravila tudi niso tako zelo komplicirana:

* imaš 031 ali 0419 -> paket A
* imaš 051 -> paket B
* vse ostalo -> paket C
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Torej, če prav zastopim... Na videz odlična ponudba, ki pa pogrne na celi črti, kar se prenosa podatkov tiče....

Škoda.

V kakem smislu pogrne? Meni je glavna prednost pred ostalimi, da si sam razdeliš enote po potrebi. Recimo sam potrebujem Internet, nekaj klicev in skoraj nič SMSov. Torej pri izimobil bi recimo potem dejansko imel uporabnih 600+600 enot, pa še to mi je za klice preveč, za net pa premalo. In ugibam da večina uporabnikov ne porabi dejansko točno vsega v enakih količinah.