Novo pri Izimobilu

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Ok

Danes sem nabavil Izimobil , ker rabim za prenos podatkov za navigacijo v tujini,

V glavnem sem se odločil ker lahko polnim z moneto in je ceneje kot 2 simka v paketu ( data pri Mobitelu)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Hm, v čem je hec da mesečno "naročnino" kar naenkrat ne vzame več iz dobroimetja ampak iz bančnega računa?
 

notrick

Zelenc'
21. jul 2011
19
0
1
Saj nisi lastnik edinega telefona, s katerim lahko klices... ;) ... sem in tja se najde celo kaksna javna telefonska.govorilnica... res pa je, da so te dandanes zelo redke
mesto sem komaj našel, kje bi šele govorilnico :) Je pa res, da se nisem niti spomnil, da bi jo iskal.
Sem pa klical informacije takoj ob povratku in obupal po 35 minutah čakanja, kar ni ravno obetavno. Lahko bi povedali vsaj na katerem mestu v vrsti sem... Naslednji dan sem sicer precej hitro prišel do prostega operaterja, vendar sem izvedel zgolj to, da imajo pogodbo z dvema operaterjema in da imam sam vse nastavljeno kot je treba.

Razmišljam bolj o tem, da bi enega od naju z ženo prestavil h konkurenci in s tem minimiziral možnost, da znova pristanem v prazgodovini.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Meni je zaje.... v Italiji, jih klical niso vedeli kaj je, so obljubili, da me kličejo nazaj. Kar nisem dočakal. Še dobro da imam dual sim telefon in v drugem slotu BOB. Ta je delal brez problema.
Mal jih je... odkar je prevzel Telekom.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Pri iziju / gostovanje ze navajen da kaze signal ega operaterja klices in ti tuji operater rece da ne podpira klica. zato vedno v gostovanju delam/preverim linijo z test klicem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Preveril v ravno v Nemčiji in dela.

Samo ne se v strašiti ko vas lastna cifra kliče.

Po prevzemu pa je treba počakati da poveže
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Če kdo uporablja polnjenje prek direktne bremenitve ... povzetek iz maila:
- Čez noč so uvedni defakto naročnino, ki se plačuje prek trajnika.

mobilni operater je z majem spremenil postopek aktivacije oziroma vklopa paketa v kolikor imate vklopljeno možnost polnjenja preko direktne bremenitve.

Bremenitev se po novem izvaja po prioritetnem vrstnem redu:
* najprej se bremeni trajnik, če ga ima uporabnik v okviru storitve - ne glede na obstoječe stanje dobroimetja
* nato se bremeni dobroimetje na glavnem računu.

Prioritetnega vrstnega reda za namem aktivacije izimesec paketov ni možno spreminjati.
Mesečne aktivacije storitve paketa s sredstvi iz doborimetja, ki bi se na zahtevo polnil s trajnikom ni več možno uporabljati.
V kolikor bi želeli aktivacijo s sredstvi z dobroimetja je potebno preklicati trajnik.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Novi paketi vračilo, ki se mi pa ne zdijo baš nekaj. Tipično po Telekomovo bodo stvar zasrali
Screenshot_2018-05-24-18-50-54.jpg
Screenshot_2018-05-24-18-47-10.jpg
 

cyfreak

Zelenc'
29. maj 2018
8
0
1
Sem uporabnik Izi-ja že kakšni dve leti. Uporabljam paket IziMesec S. Pregledal sem pogosta vprašanja ampak še zmeraj ne najdem odgovorov na temo ki me zanima. Čez par mesecev grem namreč v tujino za nekaj časa in potrebujem naslednje informacije:
1. Če polnim svoj račun Izi za 25 EUR bo aktiven 1 leto. Drži?
2. Ko bom v tujini bom izklopil IziMesec S (torej mi ne bo vsak mesec pobralo 6,9 EUR) ampak bom še vedno dosegljiv (če me kdo kliče na mojo telefonsko številko). Drži?
3. Moj račun je aktiven 1 leto od zadnje polnitve za 25 EUR. Če hočem račun podaljšati (da bom dosegljiv na tej številki v tujini) še za 1 leto pred iztekom prejšnjega obdobja napolnim račun za dodatnih 25 EUR in bo račun aktiven še 1 leto kljub temu, da ne aktiviram nobenega paketa Izi. Drži?

Torej če povzamem me najbolj zanima to, da bom v tujini lahko ves čas dosegljiv na slovenski telefonski številki, ki jo uporabljam sedaj, ne bom je pa koristil (iz te telefonske številke v tujini ne bom klical, pošiljal SMS ali koristil prenos podatkov). Če pa jo že bom koristil, pa bom vklopil enega izmed paketov Izi, verjetno se mi najbolj splača IziDan ali katerega mi priporočate za kratke klice mogoče 1x tedensko.

Prosim za vaše komentarje oz. odgovore.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Vse drži kar si napisal. Samo če si v EU lahko vse enote porabiš tudi tam in od zakupljenih enot lahko tudi kličeš na vse številke v EU in v Slovenijo tako da premisli, ker paketi v Nemčiji na primer niso tako poceni kot pri nas.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Pazit je treba še na tisto določilo o tem, da ne smeš bit stalno v tujini, ker ti lahko potem začnejo to zaračunavat. ;)

Drugače pa tehle novih paketov ne razumem najbolje, ker kolikor vidim so dražji kot stari ali pa sem jaz kaj spregledal. Upam, da stari paketi ostanejo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če se že tako pri vseh oglasih hvalijo s tem LTEjem, bi bili lahko vsaj toliko dobri, da bi vsem starim uporabnikom, ki želijo LTE, omogočili brezplačno menjavo SIM kartice.

Telemach takoj brezplačno zamenja staro sim kartico, pri Iziju je pa treba kupiti novo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Izi mesec L ni več za 6,9 eur temveč po redni ceni 11,9 eur

Pozor če ne potrebujete preklopite tarifo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.301
3.409
113
Prejšnji mesec je bil izi mesec L po ceni izi mesec S.

Jaz sem ga imel na telefonu ki ga uporabljam za navigacijo vključnenega in ga načeloma ne rabim in sem včeraj videl da so ukinili popust.