Novo pri HoT mobil

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
V vednost glede sms sporočil pri Hot. Sem čakal od Bamkcard sms, pa ga ni bilo. Na banki mi rečejo, da so mi ga poslali 3x iz Bankcarda in ni bilo odziva od mene. Na Hot pa mi potem povedo, da res nisem mogel dobiti sms, ker če je bil sms poslan samo od 4 številk (xxxx) imajo oni blokirano. Ja in Bankcard pošilja SMS iz 4 številk torej (recimo 4535) posledično ne dobiš SMS.
No potem smo na banki rešili po zapletih, da so aktivitali Mastercard.
Če bo še kdo čakal na SMS in ga nebo dobil v treh dbeh naj se obrne na svojo banko, da probajo uredit.
 

Bozidar

Zelenc'
12. okt 2018
19
5
3
JA bi moralo delovati. Dohodni SMSji niso problem. Pošiljanje na premium SMS številke so problematične, kakor vem..
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Imam problem, da po posodobitvi mojega Note9 ne morem pošiljat mmsov..tudi po nastanitvenem smsu mi napiše da omrežje ne podpira pošiljanja mmsov :/
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Zveza potrošnikov ima to anketo. Pri elektriki jin je nekaj ratalo, mogoče se bo kaj spremenilo tudi pri telekomunikacijah.

Anketa
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Zdravo

Pred časom je HOT izpogajal nek dogovor z AKOS-om glede roaminga v EU. Posledično so ponudili bistveno manj prenosa podatkov v državah EU.
A je bil ta dogovor bil kaj časovno omejen? Poletje se namreč približuje in HOT ima HOT bistveno manj podatkov vključenih v tarifo kot konkurenca.

lp
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Hot je dobil odločbo, da lahko uporabnikom omeji količino klicev in sporočil v evrogostovanju.

Agencija želi pojasniti, da je 17. maja 2018 skladno z veljavnimi uredbami EU izdala odločbo družbi HoT mobil d.o.o. na podlagi vloge omenjene družbe za zaračunavanje pribitka. Odločba velja za obdobje 12 mesecev. Pri tem ne gre za omejitev količin SMS, klicev in podatkov, temveč je agencija odobrila zaračunavanje pribitka za navedene storitve nad porabo določene količine. HoT mobil bo tako lahko uporabnikom posameznih tarif nad določeno porabo SMS, klicev in podatkov zaračunaval pribitek največ v višini, ki je določen v odločbi.

https://www.akos-rs.si/zurnal24:-izdaja-odlocbe-druzbi-hot-mobil
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Ja to sem prebral, vendar je tako napisano da absolutno nič ne razumem. Ne bodo omejili, bodo pa zaračunali o_O. Torej je odločba veljavna 12 mesecev...

Hvala
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Omejitev je mogoče bolj mišljena v smislu (primer za hot maxi tarifo); 200 minut ok, potem pa ne bi bilo možno opraviti več odhodnega klica.

EDIT: se pa seveda strinjam, fajn bi blo da bi količino vključenih brezplačnih količin za EU dvignili po poteku odločbe.
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Omejitev je mogoče bolj mišljena v smislu (primer za hot maxi tarifo); 200 minut ok, potem pa ne bi bilo možno opraviti več odhodnega klica.

EDIT: se pa seveda strinjam, fajn bi blo da bi količino vključenih brezplačnih količin za EU dvignili po poteku odločbe.

V bistvu morajo dati vse količine (razen data je omejena po formuli) ali pa pridobiti novo odločbo.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
818
41
28
Drži. Zopet primer - če ne bo nove odločbe potem v tarifi hot maxi neomejeno klicev, neomejeno SMSjev in 3,64GB data. V roku 1 meseca bi torej moralo biti jasno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
skitched-20190415-115812.png


https://www.hot.si/spremembe_pogojev.html