Novo pri HoT mobil

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
nope. pošljem 3 mmse zaporedoma enemu človeku z enega dela kranj v drugega. prvega dobi, ostalih ne. v glavnem jih pa več ne pošlje kot jih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Poglej APN točke. Tam morajo biti samo 069-web in 069-mms. Vse druge izbriši. Simobilove točke se pojavljajo pri vsaki varnostni nadgradnji androida in preprečujejo pošiljanje mms-ov.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Jaz imam podoben problem. Sem že klical na pomoč in pravijo, da ni problem pri njih. Če pošljem mms v omrežje telekoma, je mms poslan, dostavljen pa ne (v omrežje a1 dela brez problema).

Glede APN nastavitev pa v androidu 8.0.0 ne morem izbrisati default APN-jev, ki so v tem primeru simobilove.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
Bom upoštevala od bizija nasvet. Danes sem poslala 2 Mms zapored na drugo Hot številko in je prišlo kot je treba... Ne vem, kje je fora, da včasih skozi ne spusti. To se je včasih dogajalo le za novo leto zaradi preobremenjenosti baje, dvomim da bi to bil zdaj lahko problem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz imam podoben problem. Sem že klical na pomoč in pravijo, da ni problem pri njih. Če pošljem mms v omrežje telekoma, je mms poslan, dostavljen pa ne (v omrežje a1 dela brez problema).

Glede APN nastavitev pa v androidu 8.0.0 ne morem izbrisati default APN-jev, ki so v tem primeru simobilove.
Odpri APN, klikni desno zgoraj na pikice in dobiš opcijo izbriši. Tudi jaz imam 8.00
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Ne razumem kar imajo na spletni strani napisano za cene v tujini. Kot prvo me zanima kaj pomeni "za zgornje tarife se je potrebno registrirati", tu je najbrž dovolj da imaš registracijo na portalu?

Bolj zaskrbljujoče mi je pa da je v Hot mini zgolj 100 SMSov in klicev v EU, kaj pa EU zakon da mora bit vse enako kot doma!?!
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Sploh ne razumem? Niso zmanjšali zakupljenih minut, samo doplačati jih moraš??? WTF???
In zakaj to velja samo za HOT?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Ja dali so obljubo tudi da ne bodo nikoli dražili.. Tak da je to posledica da je za tujino EU manj enot itn.. ;)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Mam občutek, da ima HOT z Hoferjem močno finančno zaledje. To ni nič drugega kot reklama za Hofer in vablenje strank v njihove štacune. Nekega profita z mobilno telefonijo ne bodo delali.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Nima nobenega finančnega zaledja v Hoferju. Hofer samo računa za uporabo znamke in dobiva procente od prodaje v svojih trgovinah. Vse ostalo je Ventocom.

Če bo štancal izgubo ga Hofer ne bo reševal, tako kot ni reševal bencinskih črpalk, ki so bile tudi ločena firma ter so se prodale OMVju, slednji pa pač do nadalnjega še vedno uporablja znamko in obstoječe pumpe.

Kalkulacija Ventocom je pa verjetno, da upajo, da se bodo prodali komu. Nekoč je bil recept v Avstriji, naštancaj virtualnega operaterja in se prodaj Telekomu Austria. Samo takrat je TAG imel miljarde za metat stran, danes pa jih nima več. Prihodki na mobilni padajo, stroški pa rastejo - je treba dat vse zastojn v EU press.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vsak, ki trdi, da nilkoli ne bo dražil, pač nateguje.

Že običajna inflacija dela svoje.
Kaj šele še regulatorne spremembe, ko je treba dajat zastojn promet, katerega si prej zaračunaval extra, stroške pa še vedno imaš, oz. ti celo naraščajo, ker je tudi promet zaradi zastojnakrij eksplodiral.
Nekje pač denar mora pridet noter.

Morda če jih kupijo Slovenske železnice, potem si lahko večni izgubaš ... :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
Zgubil bom živce z MMS-ji in to na Androidu in na Iphonu.
Android: Med APN-jih imam že po defaultu Simobilove nastavitve katerih ne morem zbrisati in spreminjati. Če stisnem tiste tri pikice imam možnost ZAVRZI, vendar se nič ne zgodi. Nastavil sem nove APN točke z nastavitvami kot sem jih našel na HOT-ovi strani in sedaj lahko MMS prejmem, poslati pa ga ne morem. Napiše mi: Omrežje ne podpira MMS!
Iphone: Na Iphonu sploh nimam možnosti MMS nastavitev. Ni te možnosti! Zato ne morem poslati in ne prejemati MMS-ov. A se to kje posebej vklopi? Na Settings-Messages imam vklopljeno MMS messaging.

Prosim za pomoč ker se mi bo počasi zmešalo.
IMG_3938.PNG
 
Nazadnje urejeno: