Novo pri A1

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Moneto sem skenslala prvi dan ko sem našla naročnino na računu. Za kaj takega pa res ne mislim plačevati. Viso mi dajo zastonj, mastercard in diners tudi. Omejitve par jurjev, ne pa 80 evrov. Zdaj je pa še Google pa Apple pay tu, da ravno tako vse s telefona urediš. Tole sploh ne vem kako lahko preživi v trenutni situaciji.
Pri vseh karticah...visa EC, amex, diners plačuješ letno naročnino...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Nope... Nikjer. Visa je sicer v paketu, pa tudi če ne bi bila. Čim bo nekdo hotel 1 cent dodatno, vrnem. Kot moneto...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Je res..Plačaš članarino pri vse karticah ki so kreditne ki jih omenjaš..

Pri dveh večjih bankah sem preveril in je letna članarina za mastercard 25 €.. Visa tudi se ista cena vrti..

Če pa ti misliš na Viso ki jo dobiš ko odpreš račun to ni isto..

Povej kero to banko maš da nis nič plačal?

lp.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Je res..Plačaš članarino pri vse karticah ki so kreditne ki jih omenjaš..

Pri dveh večjih bankah sem preveril in je letna članarina za mastercard 25 €.. Visa tudi se ista cena vrti..

Če pa ti misliš na Viso ki jo dobiš ko odpreš račun to ni isto..

Povej kero to banko maš da nis nič plačal?

lp.
Revolut: https://denar.svetidej.com/fintech-storitve/revolut.html (predplačniška debetna Mastercard in Visa)
N26: https://denar.svetidej.com/fintech-storitve/n26.html (debetna Mastercard)
bunq: https://denar.svetidej.com/fintech-storitve/bunq.html (kreditna Mastercard)

Mesečna naročnina 0 €. Maksimalno kar plačaš je enkratni znesek izdaje kartice, pa še to ne pri vseh.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Revolut (ima, vendar še nima aktivno), N26 in bunq imajo EU bančne licence, tako da so to tudi slovenske banke.

bunq izdaja kreditno kartico. Ima enako jamstvo do 100.000 € kot NLB, NKBM, Abanka, ...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
SvetIdej

Men je vseeno ker me te zadeve ne zanimajo ;) Sem samo povedal da se plača članarina ker gre za Slo operaterja ki ma Moneto in je članarina ..Tako je tudi pri Slo bankah ki plačaš članarino za kreditno kartico itn..

Tujine nisem omenjal ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Je res..Plačaš članarino pri vse karticah ki so kreditne ki jih omenjaš..

Pri dveh večjih bankah sem preveril in je letna članarina za mastercard 25 €.. Visa tudi se ista cena vrti..

Če pa ti misliš na Viso ki jo dobiš ko odpreš račun to ni isto..

Povej kero to banko maš da nis nič plačal?

lp.

Visa je v paketu, ki sem ga izbrala ker me tako ceneje pride kot posamične položnice. Če je ne bi dali, je ne bi imela. Unicredit. Če je ne bi dali, mi je SKB od koder sem šla ponudila se kar naprej zastonj članarino, če obdrži njihovo kreditno, ki ne vem katera je že bila. Po moje tudi VISA. Zaradi lažjega plačevanja sem pač vzela tisto, kjer je tudi TRR. Naj povem, da ko sem jemala kredo so mi vsi v ksiht metali kreditne kartice zastonj. Same neke zlate in črne variante, kjer sploh ne vem, kje je fora razen v barvi, da se lepo ločijo od drugih. In to take, kjer lahko plačuješ povsod, ne samo parkinga v LJ pa koncerte. Viso imam zastonj pri revolutu. Mastercard pri revolutu in N26. Diners imam eno izmed posebnih izdaj, kjer tudi v 15 ali 20 letih koliko ga imam nisem plačala ene članarine. Diners mi je tudi od vseh najbolj všeč, edino kar me moti je, da niti čipa nima in moram vedno podpisovati. Nema tu nekih brezsticnih ipd variant. Na katere sem se pa navadila.

Kdor pa gleda cenike in se sam sebi zdi blazno pameten ko preko neta poklika obrazec pa pač plačuje redne cene.

Pa da ne bi kdo izpostavljal n26 in revolut. Ja Moneta je kartica z odloženim plačilom. Za 80€!!! Na obeh omenjenih lahko dejansko tudi kaj kupim.
 
Nazadnje urejeno:

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Visa je v paketu, ki sem ga izbrala ker me tako ceneje pride kot posamične položnice. Če je ne bi dali, je ne bi imela. Unicredit. Če je ne bi dali, mi je SKB od koder sem šla ponudila se kar naprej zastonj članarino, če obdrži njihovo kreditno, ki ne vem katera je že bila. Po moje tudi VISA. Zaradi lažjega plačevanja sem pač vzela tisto, kjer je tudi TRR. Naj povem, da ko sem jemala kredo so mi vsi v ksiht metali kreditne kartice zastonj. Same neke zlate in črne variante, kjer sploh ne vem, kje je fora razen v barvi, da se lepo ločijo od drugih. In to take, kjer lahko plačuješ povsod, ne samo parkinga v LJ pa koncerte. Viso imam zastonj pri revolutu. Mastercard pri revolutu in N26. Diners imam eno izmed posebnih izdaj, kjer tudi v 15 ali 20 letih koliko ga imam nisem plačala ene članarine. Diners mi je tudi od vseh najbolj všeč, edino kar me moti je, da niti čipa nima in moram vedno podpisovati. Nema tu nekih brezsticnih ipd variant. Na katere sem se pa navadila.

Kdor pa gleda cenike in se sam sebi zdi blazno pameten ko preko neta poklika obrazec pa pač plačuje redne cene.

Pa da ne bi kdo izpostavljal n26 in revolut. Ja Moneta je kartica z odloženim plačilom. Za 80€!!! Na obeh omenjenih lahko dejansko tudi kaj kupim.
Paket pri Slo banki te pa pride koliko?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
SvetIdej

Jaz govorim za Slo banke ki ti izdajo kreditno kartico in ne za predplačniško kot je Revult.. ;)
Pri Abanki dobiš Viso Electron brezplačno in brez naročnine (to je dodatna kartica... primarno dobiš Maestro kartico). Res, da ni "kreditna" oz. kartica z odloženim plačilom... ampak to se meni osebno ne zdi bistveno.

Tudi jaz sem v preteklosti občasno uporabil Moneto. Odkar so uvedli mesečno naročnino, je pa nisem uporabil nikoli več. Že uvedba mesečne naročnine je dokaz, da moneta ustvarja premalo prometa, da bi lahko bila za lastnike "rentabilna". Z uvedbo mesečne naročnine so število uporabnikov samo še zmanjšali. In rebranding jim pri tem osnovnem problemu nič ne bo pomagal. Če bi želeli konkurirati modernim servisom, bi morali ponuditi nekaj v stilu mbills... pa tudi v tem primeru bi bili pozni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Paket pri Slo banki te pa pride koliko?

10 evrov. Vse ostalo, kar banka ima zastonj neomejeno. Pač še mi pozna ker tudi spjevske zadeve urejam preko osebnega trr. Zlata visa. Brez omejitve da moram toliko in toliko zapraviti, da ne plačam članarine. Tudi to so že eni imeli dokler nisem rekla, naj kreditno potem kar obdržijo. Tako da zdaj jim imam ne vem koliko, rabim pa praktično nobene. Kot rečeno, se najbolj mi odgovarja diners s svojimi kuponi za baby center pa kaki vikend paket v toplicah... Že morajo šenkati, če hočejo vsaj upati, da bom kaj rabila.

Res pa viso vedno s seboj v tujino vzamem in nekaj plačam. Ali pa moj. Baje sem pol neki zavarovana oziroma cela familija. Ni bilo treba nikdar uveljavljati.


Kot rečeno SKB pa ni zahteval niti tega, da bi imela račun odprt. Samo pač da jo obdrzim. Lepo od njih, ampak res jih imam že preveč.

Point je, da tudi za resne in uporabne kartice ni treba plačati, kot Telekom zaračunava moneto.
 
Nazadnje urejeno:

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Point je da ti s paketom pokriješ tudi članarino za kartico,..
Jest imam stroške paketa 6,5€ kjer so not plačila pložnic, free bankomati, 2k limita,..vodenje računa0,56€ in 25€ letne naročnine na MC,..
Ti imaš to v paketu in plačuješ 10€,.. v osnovi je pa tam tam,..
Sem pa tudi jaz uporabnik Revoluta in Monete

Povzetek je torej da ni brezplačnega kosila,..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
A si ti pismen? SKB mi je hotela dati prestiž viso pa sploh ne bi imela nobenega trr tam odprtega. Brez članarine. In bokv pomagaj če bi dala 75€/leto za zalo viso po koliko je na strani od unicredita. Diners - zastonj! Je ta dovolj slovenski. Ne obregnil si se na paket od unicredita, ker ti ta najbolj odgovarja v dani situaciji. Čim bo hotela samo 1€ za viso na LETO, jo dobijo nazaj.

Point je, da mene stane visa nič! Ali pri unicredit ali kje drugje... In da je Moneta v tem primeru vredna manj kot nič. In to je povzetek...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
Dobro vprašanje. Tiste, ki imajo poslovalnico v vasi...

Kakorkoli, zame bo res novo, če a1 uspe proti poptv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888