Novo pri A1

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Pride nov tel, pa se odločim, da grem k A1. Gremo v Celje, v City center. Prvo nadstropje. Njihova poslovalnica.
Čakam in le dočakam vrsto pri enem možakarju. Takoj slab občutek. Ko bi le vedel, kaj me čaka.
Torej sklenil bi naročniško razmerje. In mi tip začne razlagat, kakšen telefon vse dobim pri tem. Ma nočem telefon, ga že imam. In še kar naprej neki bluzi.
Mu ga pokažem - xiaomi - in ga začne šinfat. Kolk je to nič, ni in da ni, je slab, zanič. Verjamem, da je ponujeni za 250€ dražji in tud boljši. Jaz pa, da ne rabim njegove 'zverine'. Telefoni iz njihove ponudbe so boljši, pa še obročno odplačevanje mi zagotavlja. Res je, ampak kar ni hotel razumeti, da ne in ne.
Mi tam odpre telefeon(!) pa še o eni kartici je začel trobit, da je ne more prerezat, ker jo lahko uniči. Daa??
Žena me prosi, da greva stran.
Imam sedaj Telekom. Iz pritličja. Pa prodajalka je bila OK! Sklenjeno naročniško razmerje BP. Brez vsiljenega telefona. Vse dela na mojem :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Mene v LJ niso nič silili, nič vprašali, samo avtogram na pogodbo sem stisnil. Pogodba je bila seveda že vnaprej pripravljena, sem vse izpolnil prek neta.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Pride nov tel, pa se odločim, da grem k A1. Gremo v Celje, v City center. Prvo nadstropje. Njihova poslovalnica.
Čakam in le dočakam vrsto pri enem možakarju. Takoj slab občutek. Ko bi le vedel, kaj me čaka.
Torej sklenil bi naročniško razmerje. In mi tip začne razlagat, kakšen telefon vse dobim pri tem. Ma nočem telefon, ga že imam. In še kar naprej neki bluzi.
Mu ga pokažem - xiaomi - in ga začne šinfat. Kolk je to nič, ni in da ni, je slab, zanič. Verjamem, da je ponujeni za 250€ dražji in tud boljši. Jaz pa, da ne rabim njegove 'zverine'. Telefoni iz njihove ponudbe so boljši, pa še obročno odplačevanje mi zagotavlja. Res je, ampak kar ni hotel razumeti, da ne in ne.
Mi tam odpre telefeon(!) pa še o eni kartici je začel trobit, da je ne more prerezat, ker jo lahko uniči. Daa??
Žena me prosi, da greva stran.
Imam sedaj Telekom. Iz pritličja. Pa prodajalka je bila OK! Sklenjeno naročniško razmerje BP. Brez vsiljenega telefona. Vse dela na mojem :)


Rajši bi vzel Bob za manj denarja pa je itaq vse isto kot pri A1.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa avtomatično spreminjanje predolgih SMS v MMS? Aja tudi SMS nihče več ne uporablja. :rolleyes:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Na iphonih prav lepo dela, samo moraš imeti bob APN. Pri nekaterih androidih pa te APN pri nadgradnjah zbriše in nato ne dela v tujini. kar na iphonih v tujini ne dela je deljenje povezave (tethering, hotspot). na iphonu dolgi sms ne pretvori v MMS ampak pošlje več sms, katere sprejemni telefon združi v enega. Kak je na katerih drugih telefonih pa ne vem.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
na Iphonu hotspot preverjeno in potrjeno NE deluje!

Drži. V tujini na iPhonu hotspot ne deluje. In to je edino (a zelo) moteče pri Bobu.

Še uradno, kaj so mi napisali na podpori:
pozdravljeni,
obveščamo vas,da prenosne dostopne točke v tujini ni možno vključiti v kolikor uporabljate aparate iPhone.
razlog je v tem da so nastavitve v iOS avtomatično shranjene in ni možnosti ročnega vnosa pod rubriko za personal hot spot, kot je to bilo na nekaterih prejšnjih verzijah. v tem primeru telefon prevzame s strani omrežja v katerem gostujemo dostopno točko internet.simobil.si namesto internet.bob.si.
lepo vas pozdravljamo,
vaš bob
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Drži. V tujini na iPhonu hotspot ne deluje. In to je edino (a zelo) moteče pri Bobu.

Še uradno, kaj so mi napisali na podpori:
pozdravljeni,
obveščamo vas,da prenosne dostopne točke v tujini ni možno vključiti v kolikor uporabljate aparate iPhone.
razlog je v tem da so nastavitve v iOS avtomatično shranjene in ni možnosti ročnega vnosa pod rubriko za personal hot spot, kot je to bilo na nekaterih prejšnjih verzijah. v tem primeru telefon prevzame s strani omrežja v katerem gostujemo dostopno točko internet.simobil.si namesto internet.bob.si.
lepo vas pozdravljamo,
vaš bob
Me res zanima če morejo tudi avstrijski uporabniki BOB-a ročno spreminjati nastavitve za internet, da jim delujejo podatki izven Avstrije. To velja za Iphone in Android.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Vprašaj se raje kaj temu obgrizku ni jasno,..oni blokirajo spreminjanje dostopne točke,..
V Avstriji ne rabiš na Bobu ročno vnašati novega APN-a niti na Android napravah, da ti deluje internet v tujini. V SLO moraš v vsakem primeru ročno vnesti novi APN drugače internet ne dela v tujini zaradi natavitev na kartici, ki so Simobilove.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vprašaj se raje kaj temu obgrizku ni jasno,..oni blokirajo spreminjanje dostopne točke,..

Si.mobil oz. A1 se je ocitno tako odlocil, da bodo nastavitve skrite... Pri Telekomu teh problemov ni, pa so ravno tako s strani Appla uradno podprti operater ... Samo kot kaze, so se odlocili za tak nacin, da ceprav se nastavitve samodejno nastavijo, jih je mozno spreminjati. Pri A1 pa je tako, da so nastative skrite in to povzroca probleme pri tistih MVNOjih, ki uporabljajo isto omrezje in drugacne APN nastavitve ...

Ampak to je dogovorjeno z A1 za njihovo omrežje, ki ga v tem primeru uporablja tudi Bob. Na Telemachovem omrežju lahko z istim telefon in isto verzijo iOS brez problema ročno vnašaš kar hočeš.

Telemach ni uradno podprti operater in je potrebno nastavitve vnesti rocno ...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Telemach ni uradno podprti operater in je potrebno nastavitve vnesti rocno ...
Vem. Point je bil v tem, da Apple ne zaklepa kar nekaj po svoje ampak v dogovoru z operaterjem. Kot praviš tudi Telekom, ki je uradno supported, nima zaklenjenih nastavitev.... To da se MVNOji potem zgovarjajo na Apple je pač BS.