NOVO! Plačilo davka Sloveniji za vozilo registrirano v tujini

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole

nisem našel omenjene ene firme, ki ima slovaško firmo. imam pa vsakodnevno srečanje z nekaj slovaškimi tablicami, pa se nisem poglabljal zakaj.

sedaj je vse jasno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tvoj problem je da si preprican da je vsak avto na sk tablicah last slamnatega podjetja, in kaj druga niti nisi sposoben pomislit.

so te ze enih 5x vprasali pa se vedno nisi odgovoril, od kod slamnatemu podjetju katero je ustanovljeno zgolj za nabavo avtomobila kot pravis sam, kapital da lahko opravi ta nakup?

isto ko pravis da naredi firmo samo za to da si porscunavas ddv, nemores si je ker taka firma nima 1 e prihodka da bi lahko opravo kak nakup ampak je treba nekaj naredit/prodat da se ustvari prihodek ki se potem zapravi, ampak to pol vec negre v tvojo teorijo ane?

razen ce si kot mesecnik ko misli da denar pac nastane ... puf ... fairy dust pa to

tole okol od kej denar si znaš sam odgovoriti. mal ga kle serješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kje jim denar sem vam že par strani nazaj opisal.

Vsa čast Jellu, ker se z glavo v zid zaletava, jaz sem že obupal.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Kaj bi premislil? Ali naj ukradem ali samo utajim davke ker klošar nimam dovolj denarja za nakup?
Vprašaj ostale bedake, ki so plačali teh 200k davka, ki ga ti o katerih gre tema niso, kje so našli en pameten razlog.

In ne mešaj zraven tankanja in internetnih nakupov kot že 5 strani nazaj. Tam ni nobene utaje davka.

govora je o DMV, kar je pri nas davek na luksus, ni govora o ddv-ju. in za nas je en ornk avto dražji tudi 80.000 kot za nemca, o tem je govora.
če bi bil kruh za nas 9, za nemce pa 5, bi še vedno govoril enako?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
ni govora o tem, kaj je nuja.
če sem pošten. če bi sam kupoval tak avto za sebe, bi ga vozil na slovaške tablice in prihranil 80.000, kot pa jih podaril državi.
pa preko svoje firme letno plačam glih toliko denarja, ki mi ga ni težko dat državi. ampak, če bi si nekaj kupoval zase in je v DE toliko cenej...
pol pa sorry, meni gnar ne smrdi, delam zanj pošteno in plačujem davke, ampak 80.000 imam raje v žepu. zato se gre, ne pa kaj je nuja.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.097
113
Če to vozilo uporabljajo za razvoz davčnih napovedi je ok.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ksz...

Strošek "slovaške" firme je cca 3500 eur in potem še nekaj vsako leto. Za neke gare se to ni delalo. Pred leti se je sicer po tehnološkem parku vozil Pagani Zonda z sloveškimi tablicami, pa Lambo Huracan in podobni. Na takih se dela prihranek.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
Blah blah.
Najlazje je pametovat brez navedbe kaj tocno so zadeve, ki so danes pomembne. Ce si ze tako pameten potem povej in izobrazi se nas, ne pa da v prazno neke limanice pises.
Punto mk2 sem vzel za primer zato, ker si ga sam izpostavil, gospod z G63.
Nisem jaz tukaj zato, da bi tebe izobraževal. Ko me boš plačal za to, se bova pogovarjala naprej o izobraževanje.
Lahko si pa še naprej ''tele'', ti pa svetujem, da nehaš biti pameten po forumih z neumnostmi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
govora je o DMV, kar je pri nas davek na luksus, ni govora o ddv-ju. in za nas je en ornk avto dražji tudi 80.000 kot za nemca, o tem je govora.
če bi bil kruh za nas 9, za nemce pa 5, bi še vedno govoril enako?

Ni nobene razlike ali sem utajil ddv ali dmv, dohodnino ali kaj tretjega.

Še stotič. Kje imate mejo ko davčna utaja postane opravičljiva? Ker načeloma gre zadeva ravno kontra. Več davka kot si dolžan večje so sankcije. (pa pustimo zdaj ob strani, da jebejo tistega ki se je pri decimalkah zmotil, miljonske dolžnike pa pustijo pri miru).

Jebal te kruh. Če bi ga v de kupil brez ddv pri nas pa si obračunal in odbil ddv kljub temu da sem ga pojedel sam kot fizična oseba (ne pa predelal ali prodal kot pravna) sem utajil davek ja.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na Brdu. Tam je (bilo) kup teh Bitcoin bogatašev, pa razni Outfit 7 pa kaj vem kaj še, tako da se da vidit kar solidne avte (Tesle vsak dan vsaj par kosov, tudi model X, P100D in podobno, pa Nissan GT-R, v kleti je še zdaj en odltimer Ferrari, sicer že fajn zaprašen, ).
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
ti enostavno nočeš razbrat kje je point? al nisi sposoben.
Če bi ta kanta v slo stala enako kot v de, je nihče ne bi vozil na de tablce? in je potem to podobna zadeva, kot smo vsi hodli v avstrijo po kafe, ker ga tukaj ni bilo.
pa nehaj obračunavat ddv, ker ni point tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Glede izpustov...

Bi prav rad videl, kdo bi zbral za sedet v zaprti garaži star klump in se pustil zapreti za 20min. :S

PRoblem trenutno je, ker so na trgu dizli/bencinarji, ki imajo v mestih bolj čist izpuh, kot pa zajem zraka spredaj, se pravi čistijo luft medtem ko se vozijo. ;)

Taki pa zdaj po WLTP naje***, ker imajo na papirju več CO2, tako da naša zakonodaja ne štima več glede ugodnosti uvoza "čistejših" vozil.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.580
113
ti enostavno nočeš razbrat kje je point? al nisi sposoben.
Če bi ta kanta v slo stala enako kot v de, je nihče ne bi vozil na de tablce? in je potem to podobna zadeva, kot smo vsi hodli v avstrijo po kafe, ker ga tukaj ni bilo.
pa nehaj obračunavat ddv, ker ni point tega.

Ti pa nočeš razbrat, da če želiš do avta prit po enaki ceni kot nemec, moraš ogoljufat državo za davek, ki ga je pri nakupu tega avta predpisala, če ga želiš legalno kupit in uporabljat v slo. In me skušaš prepričat, da davčna goljufija ni goljufija samo zaradi dejstva, da je avto zaradi nižjih davkov v nemčiji cenejši.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
danes piše, da se je naš kolesar preselil. tam so davki na nagrade 8%, pri nas pa 35 do 50%. in se mi zdi prav da je šel, če država ni zadovoljna z 8%, bo dobila 0%.
in enako je z avtom., to je moje mišljenje. tebi se to zdi verjetno normalno.
če bi tebi na zdajšnjo neto plačo država vzela še dodatnih 50%, bi tebi še vedno bilo normalno.
konc, z moje strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MrDaco