NOVO! Plačilo davka Sloveniji za vozilo registrirano v tujini

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Če je šel kolesar, lahko gre vsak s svojo firmo tja, kjer je vse, pa tudi avto cenejši, kjer ne rabi plačat toliko DMVja, DDVja .....
Tam, kjerkoli že to je, ne bo potreboval goljufati države za davek. Ali pa si ne upal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dufus in McGiver

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
A je šel rodit v monako al je bla naša porodnišnica dovolj poceni?

Mimogrede, stopnja davka sicer ni nekaj kar bi človek lahko kar poljubno izbiral. Vsi bi 0 ja. Eno majhno težavo imamo samo s tem da morajo vsak prigoljufan evro, ki ne pade v blagajno plačat pač vsi ostali, ki davke plačujejo. Izvolite zagovarjat zastonjkarje in klošarje še naprej. Samo ne jamrat, da je država požrešna.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
A je šel rodit v monako al je bla naša porodnišnica dovolj poceni?

Mimogrede, stopnja davka sicer ni nekaj kar bi človek lahko kar poljubno izbiral. Vsi bi 0 ja. Eno majhno težavo imamo samo s tem da morajo vsak prigoljufan evro, ki ne pade v blagajno plačat pač vsi ostali, ki davke plačujejo. Izvolite zagovarjat zastonjkarje in klošarje še naprej. Samo ne jamrat, da je država požrešna.

Vidiš, EU... je kao enotna, pa vse skupno, pa pretok delovne sile, blaga... Ampak... Davki pa različni. Tako dmv, ddv, na dobiček... vsak neki po svoje. Pa neke davčne oaze znotraj EU in podobno. Glej če bi to želeli urediti, bi lahko uredili na nivoju EU in postavili vsaj osnovne davke na enake procente. In TAKOJ rešiš vse te "težave". Tako pa je nek drug interes "pretakanja" tu zadaj, ki ni vedno utaja.

A veš google, apple, farmacevti in podobno veliki gredo od države do države in se pomenijo kje bodo manj plačali... Kakšni klošarji. In ja lahko si skoraj poljubno izbirajo višino davkov.
Pa niti ni potrebe da greš izven SLO. Imaš tudi tukaj nekaj velikih, ki so se dogovorili in enostavno preko subvencij dobijo nazaj določene davke.

In še enkrat, ni vedno utaja. Dostikrat je to čisto po zakonih. Pa pustimo ali je to pravilno ali je samo "pravilno".

Glej saj verjetno tudi vidva z ženo kombinirata kdo bo otroke imel v olajšavi in podobno. Kaj boš naredil če imaš opcijo izbire? plačal več?

Sam tudi zagovarjam, da država mora dobiti svoj delež, ampak naj bo pošten. Jaz takoj podpišem, da plačam večje davke, če me rešijo določene birokracije, če udarijo po mizi v zdravstvu, se nehajo delati norce pri javnih naročilih, da ko grem v invalidsko penzijo dobim znesek, s katerim bom lahko preživel in podobno. Dokler pa je vse samo na eni strani moramo gledati tudi malce za naprej kako bom lahko zdravnika popoldan plačal, ko ne bo šlo vse tako gladko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
a lohk kak detajl? a ni tako, da če je nov ne plačaš dmv pri nas? al ne plačaš za do par mesecev in 6kkm?
nobene zannosti, mora pač bit rabljen, potem je osnova za DMV (edit) tolk nižja, plus avto je bil od enga grosista, ki kupi ne vem 50 takih mercedesev, in so rabati temu primerni. Vse po črki zakona.
Sej pri nas bi on tudi dobil ene 10 do 15%, ampak še vseeno je razlika bila prehuda.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
DMV plačaš na ceno, s katero je bil uvožen. Če preveč odstopa ti seveda naredijo svojo cenitev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Kdo pa je rekel da je kar vse po vrsti utaja? Trdim da (razen če nisi google ali janković, ki sta pač dovolj velika da se gresta legalizirano krajo in ja, oba sta škodljivca), nisi ravno v poziciji ko boš sam odločal katere davke in po kakšni stopnji jih boš plačal. Tukaj se prodaja mentaliteta, da takoj ko človek plača (po njegovi presoji) dovolj davkov, da pokrije svojo rit, lahko začne poljubno davčno goljufat, pardon optimizirat, saj je svoje opravil. Niti cestnine mu ni treba plačat, koga briga če jo je na slovaškem ali v de.

Davčna stopnja ni samo politična odločitev, ampak volje za enotno davčno stopnjo nikoli ni bilo (le zakaj če vsem ustreza da je ni), čeprav bi bila logično nadaljevanje razvoja EU. Zato smo tam kjer smo, vsak vleče po svoje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Potem se strinjamo, da vsak poskrbi za svojo rit in zapre vrata za sabo. Povej zakaj bi plačal evro več kot se tebi zdi potrebno? A ker si mati tereza?

En majčken problem imamo potem s tistimi, ki jih moramo pustit crknit ker ne morejo poskrbet za svojo rit (recimo večina otrok in upokojencev).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
tako, sej tistim pustimo malo. Al bi jim ti dosti pustil, ali pa lenuhom in brezveznikom? kolk bi jim ti dal?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Stoletja so ljudje rabili, da so ugotovili da je potrebno poskrbeti tudi za tiste, ki ne zmorejo poskrbeti zase, torej, tudi lenuhom in brezveznikom dati toliko, da ti ne pridejo na vrata, te obesijo za jajca in si postrežejo. Kako zgleda ko tega ne narediš pa greš lahko v kakšen JAR pogledat.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.194
113
napisal sem kolk preveč bi jim dal. To da jim moraš nekaj dat, da preživijo je normalno (no kak sevzame)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Na Brdu. Tam je (bilo) kup teh Bitcoin bogatašev, pa razni Outfit 7 pa kaj vem kaj še, tako da se da vidit kar solidne avte (Tesle vsak dan vsaj par kosov, tudi model X, P100D in podobno, pa Nissan GT-R, v kleti je še zdaj en odltimer Ferrari, sicer že fajn zaprašen, ).

brdo..kle v ljubljani, ne pri kranju?
če je ta v lj, je tam veliko večji problem zadaj kot pa teli dmv. poznaš zgodbo?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
A je šel rodit v monako al je bla naša porodnišnica dovolj poceni?

Mimogrede, stopnja davka sicer ni nekaj kar bi človek lahko kar poljubno izbiral. Vsi bi 0 ja. Eno majhno težavo imamo samo s tem da morajo vsak prigoljufan evro, ki ne pade v blagajno plačat pač vsi ostali, ki davke plačujejo. Izvolite zagovarjat zastonjkarje in klošarje še naprej. Samo ne jamrat, da je država požrešna.

Seveda je drzava pozresna, kako pa lahko Nemcija pride skozi z mnogo manjsimi davscinami?

Hint - ni (toliko) pozresna in ni (toliko) kradljiva.

In ce bi VSI placevali VSE mozne davke v Sloveniji, bi tebi in meni se vedno zaracunali tocno toliko kot sedaj, ko se ljudje znajdejo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Seveda je drzava pozresna, kako pa lahko Nemcija pride skozi z mnogo manjsimi davscinami?

Hint - ni (toliko) pozresna in ni (toliko) kradljiva.

In ce bi VSI placevali VSE mozne davke v Sloveniji, bi tebi in meni se vedno zaracunali tocno toliko kot sedaj, ko se ljudje znajdejo...

Država ima tudi nekatere fiksne stroške, ki niso odvisni od števila prebivalcev. In pri teh mi krepko jebemo ježa ker nas je malo (spet za namen debate za trenutek zamižimo na vsa očesa, tudi kurja in pustimo ob strani koliko se pokrade, ampak kdor misli da v DE ni korupcije in utaj je pač včeraj s hruške padel).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Država ima tudi nekatere fiksne stroške, ki niso odvisni od števila prebivalcev. In pri teh mi krepko jebemo ježa ker nas je malo (spet za namen debate za trenutek zamižimo na vsa očesa, tudi kurja in pustimo ob strani koliko se pokrade, ampak kdor misli da v DE ni korupcije in utaj je pač včeraj s hruške padel).

A boš še letos nehal bluzit ali bo to mogoče tvoja novoletna zaobljuba?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Stisn ignore in nehaj jokat. Ali ti še jaz naštejem kakšne bi morale bit tvoje novoletne zaobljube?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.751
2.362
113
Pomurje
Ker nisem bral vsega, vprašam kje ste z debato?

Samo v vednost, v Avstriji se lahko s SLO tablicami voziš 6 mesecev, če si Avstrijski rezident.
So zelo strikntni glede tega.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Podobno velja povsod po Evropi, vključno s Slovenijo, pa izven Evrope verjetno tudi.

S tem da gre tule za službena vozila, ki jih povsod v EU (z izjemo Danske) lahko uporabljaš v domači državi. Če seveda nisi teleban, kot so lastniki podjetja, ki je fasalo kazen.

Btw tudi v A lahko obdržiš tuje tablice, kar ni obče znano. Prijaviš zadevo na Finanzamtu in plačuješ mesečno davek, kot bi ga plačeval tudi sicer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Država ima tudi nekatere fiksne stroške, ki niso odvisni od števila prebivalcev. In pri teh mi krepko jebemo ježa ker nas je malo (spet za namen debate za trenutek zamižimo na vsa očesa, tudi kurja in pustimo ob strani koliko se pokrade, ampak kdor misli da v DE ni korupcije in utaj je pač včeraj s hruške padel).

Na primer Luksemburzani se ne strinjajo s tabo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888