[Novica]Zaprli center Ljubljane za ves promet

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
[censored], direkt pred bajto mi bojo taksiste nafukal
crazy1.gif




Me pa zanima, kok pravih invalidov bo parkiral na tistem enem mestu hehe
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Ista zadeva na Kitajskem. Temu se reče siva ekonomija.
evil.gif

Zelo poceni, v kombiju voznik in inkasant. Sami se spomnijo kje bodo vozili in se lahko prilagajajo povpraševanju. To pri nas nikoli ne bi laufalo. Žal.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Off topic.

Dej malo razloži to "sivo ekonomijo" na Kitajskem?
Rabiš priglasitev dejavnosti ali ne?
Davki?

Ker vem samo to, da tam praktično nič ne komplicirajo.
Pa ne vem, ali zato, ker res ne komplicirajo, ali zato, ker ni pametnega nadzora (ko te dobijo, pa streljajo).
Karikirano napisano (da ne boš dobesedno vzel).

Sicer se ne strinjam s tem, da mi vsak naredi kemično tovarno pred kuhinjskim oknom, pa se nimaš komu žalit.
Tak občutek imam, da se tam dogaja.
Totalen klasični liberalni kapitalizem.
Raje imam malo slabši standard, pa boljši zrak/okolje...
Moje osebno gledanje.

PS: Lahko tudi v drugo temo napišeš.

Off.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Glede teh "sivih" prevoznikov. Načeloma so prepovedani, ker obstajajo tudi dobre avtobusne povezave in oni jim delajo konkurenco. Zaradi višjih hitrosti avtobusarjem vzamejo kar lep del posla. Policija jih niti ne preganja, nastane pa problem, če si kot potnik v takem vozilu udeležen v prometni nesreči. Zavarovalnina odpade. At your own risk. Davki, dejavnost? V tem primeru ne. Obstajajo tudi še manjše variante, t.i. Changan-i, kjer je prostora za 5-6 ljudi. Ti so pa v manjših krajih in primestjih. Ti pa špilajo neposredno konkurenco taksistom. Ponavljam - tak scenarij, ki je mimogrede za potnike fantastičen (zelo hitro lahko potuješ po velemestu), se v Sloveniji ne more ponoviti.

Uvedba politike "1€" za LPP se mi zdi zelo pozitivna.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ja če kupiš žeton, če pa daš v uno "skrinjco" pri vozniku je pa zdej 1 evro, k prej je blo 1,25 se men zdi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
ja če kupiš žeton, če pa daš v uno "skrinjco" pri vozniku je pa zdej 1 evro, k prej je blo 1,25 se men zdi.
Res je. Žeton pa je bil prej 0,79€.

Ampak tisti, ki rinejo v center z avtomobilom, bodo zagotovo našli kakšen nov razlog za neuporabo avtobusa (sedaj ko cena ni več izgovor).
crazy1.gif


Zdaj je iz Črnuč do centra avtobus celo cenejši od vlaka (vlak pride 1,02€). Vlak sicer vozi bolj redko, je pa bistveno hitrejši - 10 minut iz Črnuč do centra.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Dve, a ogromni napaki: promet speljan preko tržnice (to res ni normalno), zapora pa bi morala (pri mestni hiši) tik pred ovinkom. Parkiranje na ciril-metodovem ne pošavno, ampak bočno+dvosmerni promet. Ker ti avti po tržnici zdaj so čisti polom.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Dve, a ogromni napaki: promet speljan preko tržnice (to res ni normalno), zapora pa bi morala (pri mestni hiši) tik pred ovinkom. Parkiranje na ciril-metodovem ne pošavno, ampak bočno+dvosmerni promet. Ker ti avti po tržnici zdaj so čisti polom.




SE STRINJAM!!!!
aplauz.gif




Noro.



Kao rešujemo Plečnikovo Ljubljano, to pa delamo tako, da po njegovih arkadah - kjer se je dosedaj vedno hodilo peš - speljemo pločevino.
13.gif




Ampak itak je daleč najbolj važn to, da pred Bakhusom pločevinke nemoteno laufajo in da se da do mestne hiše priti z avtomobilom.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Najbolj smešno je,d a se bi dalo preprosto uredit tudi drugače (kot sme napisal). SPloh pa je bolje, da se busi vozijo čez prešerca kot da se avtio vozijo med štanti po tržnici. Bolano.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Najbolj smešno je,d a se bi dalo preprosto uredit tudi drugače (kot sme napisal). SPloh pa je bolje, da se busi vozijo čez prešerca kot da se avtio vozijo med štanti po tržnici. Bolano.




Se strinjam.



Konec koncev je tudi strogi center Dunaja zaprt za promet, pa imajo po njem vseeno speljano eno linijo mestega avtobusnega prometa. Res na način, da čim manj moti (majčken busek, ne ravno čez najbolj obljudeno ulico), a postajica je točno na štefanovem plazu. V za normalni promet sicer popolnoma zaprtem delu.



Četudi je genau pod štefanom veliko vozlišče podzemne železnice...
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Najbolj smešno je,d a se bi dalo preprosto uredit tudi drugače (kot sme napisal). SPloh pa je bolje, da se busi vozijo čez prešerca kot da se avtio vozijo med štanti po tržnici. Bolano.

Se strinjam.

Konec koncev je tudi strogi center Dunaja zaprt za promet, pa imajo po njem vseeno speljano eno linijo mestega avtobusnega prometa. Res na način, da čim manj moti (majčken busek, ne ravno čez najbolj obljudeno ulico), a postajica je točno na štefanovem plazu. V za normalni promet sicer popolnoma zaprtem delu.

Četudi je genau pod štefanom veliko vozlišče podzemne železnice...

Ocitno je nekomu blazno dolgcas da se gre taksnih igric... Verjetno je bilo prevec zaposlenih v Ljubljani, mestni redarji pa nismo mogli ustaviti naval turistov v center Ljubljane
bonk.gif


samo da se stare mame lahko spancirajo po Copovi pa je vse super
stupid-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.150
2.330
113
v lokalni ostariji
mislim da jankovic ne bo docakal 2. mandata... na zalost tale ureditev ni najboljsa...

pa tudi spremembe LPP-ja so na dolocenih progah slabe...

no ja bomo vidl kaj bo cajt prnesu
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, meni se zdijo spremembe na progah dokaj drzne, saj je izločil končno postajo mnogih avtobusov - kongresni trg. Ok, sej se strinjam, promet tam okoli pa po wolfovi je bil obupen, ampak čisto zjebat sistem, ki je veljal desetletja je pa zelo (pre)drzno od njega. Bomo videli, kako bo sprejeto to, v kake pol leta recimo. Sam še nisem "sprobal" nove ureditve, ker mi je škoda za karto in sem zaenkrat na kolesu.
grin1.gif
ampak oktober bo kmalu.
Sem šel pa zadnjič čez tromostovje, in se čisto vidi, da folk ni navajen po srednjem hodit - stranska dva sta bila nabito polna, srednji most pa skoraj prazen. Sicer sem pa tudi jaz stalno gledal čez ramo, kdaj me bo bus povozil...refleks
grin1.gif


lp
Peter
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Če mene vprašaš bi problem še bolje rešil tako, da bi kongresni trg od kazine do tistega malega mercatorja zaprl z potopnimi količki, dobljeni prostor pa bi lahko bil za vse stanovalce ljubljane, ki jim je bil odvzet parkplac pred hišo.

Sedaj je to itaq ulica taksistov pa "invalidov".
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Če mene vprašaš, bi vam morali pod novim nukom oz šumijev zrihtat podzemno parkiranje. Za prvi avto v gospodinjstvu zelo ugodno, ostalo pa pač dražje.