[Novica]Zaprli center Ljubljane za ves promet

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Taksistom bodo ukinjene parkirne prostore v območju, zaprtem za ves promet, nadomestili s prostori na drugih bližnjih ulicah. Po novem tako na stranke ne bodo smeli čakati v Wolfovi ulici, Adamič-Lundrovem nabrežju, pred Centromerkurjem na Prešernovem trgu in pred Magistratom. Vsa izgubljene parkirne prostore jim bodo zagotovili pred slaščičarno Zvezda na Kongresnem trgu, v Stritarjevi ulici, kjer je zdaj avtobusno postajališče, v Dalmatinovi ulici in na Krekovem trgu.

Pa to ni res... Ob objavi tega režima zagotavljali, da bo na kongresnem trgu urejeno parkirišče za stanovalce, sedaj bojo pa točno pred bajto mi nafukal taksiste. Pa da jim ...... Že tko al tko mi zvečer ob koncu tedna zmeri tam parkirajo kar na ulici
bonk.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
sorry, lahko mi zameriš (al pa tudi ne) ampak za koji klinc rabi ljubljančan v centru ljubljane sploh avto parkiran pred bajto!?

Tega jest res ne bom nikol kapiral....
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran


sorry, lahko mi zameriš (al pa tudi ne) ampak za koji klinc rabi ljubljančan v centru ljubljane sploh avto parkiran pred bajto!?

Tega jest res ne bom nikol kapiral....
17758-icon_confused.gif






Mogoče zato, ker so mi pred bajto postavl bife? Včasih recimo se je parkiralo ob bajtah.



Pa da se bova zastopila. Za parkiranje plačujem mesečno pošteno ceno, za najem garaže. Ne uporabljam dovolilnic, ker se mi preprosto ne izide, ker nimaš na kongresnem avta pustiti nikjer.



Če recimo gledamo poštenost: na Gallusovem nabrežju imajo stanovalci s potopnim količkom zaprt parkirni prostor, vse za ceno iste dovolilnice, kot bi jo dobili mi.



Pa še v duhu tvojega odgovora: Nikol ne bom zastopu, kaj zahudiča morajo neljubljančani z avto vedno rinit v center mesta
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
" Nikol ne bom zastopu, kaj zahudiča morajo neljubljančani z avto vedno rinit v center mesta "
na tole ti takoj lahko odgovorim:
zato, ker:
1. trole ki vozijo do parkirišč na obrobju mesta pridejo vsakih 30 minut,
2, nobenega nadzora glede tatov, vandalov,....
3. za to, da bi razbremenil mestno središče moraš še pošteno plačat
4. ker imate parkirne hiše direkt v centru.
5. ker imate možnost parkiranja v centru
6. ker so plave cone cenejše kakor pa da bi pustil avto izven mesta, se sekiral da ga bo kdo sunil, in še plačal trolo v obe smeri

zadost razlogov?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.391
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
1. trole ki vozijo do parkirišč na obrobju mesta pridejo vsakih 30 minut,
To ni res, enka prav tako.

Tisti, ki so jim všeč velika parkirišča v BTC (ali na Rudniku), pa imajo od septembra na voljo novo progo 27, ki vozi od Koloseja čez center do Leclerca in obratno.

Če je verjeti podatkom LPP, je imelo poleti 70% avtobusov klimo, trenutno pa je zunaj razpis za 16 novih avtobusov.

cheer.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Ah, nisi resn.

Teli razlogi so kar nekaj, podobni tistim, katere bi ti jaz pisal nazaj. No bom enega. Iz tega razloga, ker ga imajo tudi ostalih 80% stanovalcev blokovskih naselij po sloveniji na občinski zemlji.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
poglej, jest grem z avtom v center iz dveh razlogov:
ker grem lahko
ker je avtohiša v centru, kjer lahko pustim svoj avto - je zavarovan in varovan

tudi ti lahko kupiš karto v avtohiši in ne boš imel problemov, kaj ne?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Lahko, ampak se mi dnevna ne izplača, za mesečno pa nisem prišel niti v čakalno vrsto, kaj šele da bi dobil prostor.

Zato pa sem, kot sem rekel najel garažo. Bi pa veliko raje dal 150€ za celoletno dovolilnico kot pa zdaj ko dajem 1200€ na leto za garažo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Lahko, ampak se mi dnevna ne izplača, za mesečno pa nisem prišel niti v čakalno vrsto, kaj šele da bi dobil prostor.

Zato pa sem, kot sem rekel najel garažo. Bi pa veliko raje dal 150€ za celoletno dovolilnico kot pa zdaj ko dajem 1200€ na leto za garažo.


Pa se to garazo imas en kilometer od stanovanja
grims-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Lahko, ampak se mi dnevna ne izplača, za mesečno pa nisem prišel niti v čakalno vrsto, kaj šele da bi dobil prostor.

Zato pa sem, kot sem rekel najel garažo. Bi pa veliko raje dal 150€ za celoletno dovolilnico kot pa zdaj ko dajem 1200€ na leto za garažo.

Mi hočeš povedat da mesečnega najema parkirnega prostora v hiši ne moreš dobit? v nobeni?
shocked-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
>> še vedno recimo ni parkirišč ki bi bila varovana...

A po tvoje pa stanovalci centra lahko puscajo avtomobile na takih parkiriscih izven Ljubljane, kjer ga ti ne bi pustil?
hysterical-1.gif
če bi vsaj bral do konca, bi tudi prebral da sem omenil da bi moral taka velika parkirišča varovat
smirk-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
> Mi hočeš povedat da mesečnega najema parkirnega prostora v hiši ne moreš dobit? v nobeni?



Seveda lahko dobim, ampak edina "ekonomsko" upravičena je maximarket, ki je zaseden. Potem je tu še najbližja Kapitelj, do katere imam vsaj 10 minut sprehoda, naslednja pa je na Trdinovi, Komenskega, ter nato Kozolec.



Seveda ne rabim omenit, da je cena v Kapitlju mesečno 150€+, poleg tega, da je daleč.



Saj pravim, ravno stanovalci okoli kongresnega trga smo bili do sedaj na najslabšem, ker nam dovolilnice praktično nič ne pomagajo. Kjerkoli drugje po centru ponavadi dobiš parkplac.







Sicer pa, ne vem zakaj vi, ki prihajate v center ne parkirate v garažnih hišah. Bi imeli mi precel manj dela
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
se ti z avtom voziš na šiht ali ga imaš samo za kakšne izlete, večje nakupe,... ?
malo sprašujem, da vidim sploh koliko si navezan na avto
wink-1.gif

verjamem da je jeba v centru glede park placov pa to, ampak to je pač ena negativna stran življenja v centru. Je treba pač tolk več skeširat za parkirno mesto, če se greš to...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Sam se od kar sem se lani preselil v center ne vozim več z avtom na šiht, se pa velikokrat moja punca, saj avtobusi ob 4AM pač ne vozijo na 5 minut.

Pa dejansko ni problem v stanovalcih centra, za te je parkirišč več kot dovolj. Problem so vsakodnevne migracije v center.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
jah, sej za te bi pa moral obstajat (tko kot sem že rekel) avtohiše izven centra in pa potem zelo zelo dobre povezave v sam center. center sam bi moral biti zaprt za promet - razen javni. in to bi bilo to, ne pa da se še več avtohiš gradi v centru
crazy1.gif
te je treba na obrobje premaknit.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz

kaj vse bo pa sploh zaprto-do kje?

sicer pa glede parkiranja in uporabe avtobusov-dokler bom potrebovala do faksa več časa z busom kot peš, z busom definitivno ne bom hodila, če ne bo ravno nujno. Za kolo pa v centru obupno primanjkuje prostorov za 'parkirat'-tiste železne zadeve, za katere lahko pripneš kolo, so samo pred namo pa še neki mal na prešercu, pa še te so dostikrat vsi zasedeni. Kako je pa s krajo koles v centru (no, pa tut drugje
frown-1.gif
), pa itak vemo.