Novi nepremičninski davek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Če pa nekdo kupuje nepremičnine za investicijo in jih daje v najem onemu drugemu in njemu podobnim, pa z njimi torej služi in zato na ta zaslužek plača davek. Bodisi v obliki davka na najemnine (kjer vsi švinglajo)
Ta davek že obstaja. Ravno pred kratkim so ga povišali. V nadaljevanju pa si napisal jedro problema. Rešitev se pa ne sklada s problemom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Dejmo prvo optimizarati stroške. Ampak za to je potrebno znanje, ki pa ga ta država nima!

Ja, dajmo. Dajmo naredit tako, da mi ne pridemo nikoli na vrsto. Najprej naj DRUGI porabijo manj, potem je treba OD DRUGIH pobrat kar je potrebno, potem bi bili pa šele mi na vrsti (mi pridni, enkratni, neponovljivi, žrtve, ki si od dneva nič trgamo od ust za druge), ampak pozor (!!!!), tukaj pride kavelj, obrat nazaj na začetek, mi ne pridemo na vrsto, ker ko in če pridemo mi na vrsto, to pomeni da DRUGI porabijo preveč in da od DRUGIH niso pobrali vsega kar bi morali.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Kaj je narobe z optimizacijo stroškov? V Sloveniji se niti en krat ni izvedla. Nekako sumim da si globoko s prsti v tem kozarcu marmelade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in 8888

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Ja, dajmo. Dajmo naredit tako, da mi ne pridemo nikoli na vrsto. Najprej naj DRUGI porabijo manj, potem je treba OD DRUGIH pobrat kar je potrebno, potem bi bili pa šele mi na vrsti (mi pridni, enkratni, neponovljivi, žrtve, ki si od dneva nič trgamo od ust za druge), ampak pozor (!!!!), tukaj pride kavelj, obrat nazaj na začetek, mi ne pridemo na vrsto, ker ko in če pridemo mi na vrsto, to pomeni da DRUGI porabijo preveč in da od DRUGIH niso pobrali vsega kar bi morali.
pa dajmo drugače;
kaj bom jaz na boljšem s tem novim davkom? razen praznejšo denarnico. Plačujemo večji ddv, dodatno zdravstveno zavarovanje, pa je vseeno vsako leto slabše. Država samo jemlje večji procent mojih dohodkov, nimam pa nič od tega. Vi pa kar še kimame in kimame, daj nam še vzemi....
Tisti ki pa imajo največ imajo pa znanje, da se vsemu izognejo, najebe pa srednji razred.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Kaj je narobe z optimizacijo stroškov? V Sloveniji se niti en krat ni izvedla. Nekako sumim da si globoko s prsti v tem kozarcu marmelade.

Seveda, ko zmanjka štrika se gremo osebno. Kako enostavno, tisti, ki ne misli enako kot jaz ima sigurno korist od tega. V naslednjem postu bom najbrž že spet komunajzar. Zeh.

Nič ni narobe z optimizacijo. Je pa totalno otročje, da ob vsaki dolžnosti začeš vpit kako in kaj naj najprej vsi ostali, potem bom pa mogoče še jaz. Ta faza se neha ponavadi pred vstopom v šolo. Pri nekaterih pa nikoli.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Če nisi zasledil sem za to da se VSEM enako obdavči kvadratni meter. Tudi najemnikom v t.i. socialnih stanovanjih. Ali pa nobenemu.

Še vedno nisem dobil nobenega odgovora kaj je država naredila na odhodkovni strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in BLABLABLA

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
On te je vprašal kaj bo dobil več ko bo plačal več davka. Ingonoriraš bistvo vprašanja?
Si ti normalen? Kaj imaš pa več ko plačaš nusz? Daj povej mi kaj imaš več ko plačaš nusz v primerjavi s tem če ga ne bi? Je trava, ki bi rasla pod bajto bolj zelena? Se ti ne zdi da je mogoče ravno obratno? Da imaš zaradi tega manj v denarnici?

Fak, kako sploh lahko sami dihate, če imate težave z osnovnim razumevanjem delovanja nekaj tako preprostega kot je blagajna.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Si ti normalen? Kaj imaš pa več ko plačaš nusz? Daj povej mi kaj imaš več ko plačaš nusz v primerjavi s tem če ga ne bi? Je trava, ki bi rasla pod bajto bolj zelena? Se ti ne zdi da je mogoče ravno obratno? Da imaš zaradi tega manj v denarnici?

Fak, kako sploh lahko sami dihate, če imate težave z osnovnim razumevanjem delovanja nekaj tako preprostega kot je blagajna.
Fak ej... ne gre ti, pa da ga hebeš. Pusti zdaj NUSZ. To plačujemo tako ali drugače. Govorimo o novih davkih! In Kajn te je vprašal, kaj bo sedaj dobil od države več, ko bo moral plačevati višje davke za njegove nepremičnine.
Lepših cest ne bomo imeli, ker bi se naj te obnavljale iz plačila cestnine, avtoceste pa iz vinjet. Boljša zdravstvena oskrba? Odgovor je spet ne, ker za to nam vsak mesec odtrgajo od plače. Višja pokojnina? Ja spet ne. Boljše šolstvo, to mogoče, ampak res mogoče. Da dvignjejo plače šolnikom in še bolj ravnateljem sem začel dvomit tudi v to. Kaj je še? Ali ti ostane zgolj bluzenje o zeleni travi?????
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Tok enga vpitja, od svobode in tega, da sem šel gledat, Iščem in iščem, pa nekak ne najdem novega zakona o davku na premoženje. Vrže mi ven neko staro zadevo iz leta 1988. Gledam prav? MrDaco dej najdi mi no.

Na tvojem mestu bi me boj skrbel davek na nepremičnine, ki se obeta že vse od popisa pred leti, tega pri nas stari ne plača tok malo, se je pač odločil, da bo plačeval davek še za moje ustvarjanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
87
36
18
Osnovnih davščin ne poznaš. 2k sta oba zaslužila. Ti si jih porabil za hrano in cigel in si plačal enako DDV kot oni drugi, ki jih je zagonil v gostilni ker mu tako paše. Tudi on je plačal čisto isti DDV kot ti.

Ti imaš lastniško nepremičnino in danes plačaš NUSZ za njo. Ugani oni drugi živi v najemu in tudi plača NUSZ za najeti flat. Do tu sta enaka.
Če pa nekdo kupuje nepremičnine za investicijo in jih daje v najem onemu drugemu in njemu podobnim, pa z njimi torej služi in zato na ta zaslužek plača davek. Bodisi v obliki davka na najemnine (kjer vsi švinglajo) ali pa poenotenega davka na vrednost nepremičnine. In to je to.
Ti si zaradi tega, ker si skrben z denarjem prišel do ene ali več nepremičnin, ustvarjaš tam dobiček, saj jih daješ v najem in temu primerno od tega dobička plačaš davek. Na koncu boš imel dobiček z najemnino in lastništvo nepremičnine. Oni drugi pa se je odločil, da dobička ne rabi, ampak mu je dovolj 2k na mesec in lepo od tega živi od plače do plače.
Davščine toliko že poznam. Moj odgovor je šel na to, da tisti, ki zapravi vse, poganja ekonomijo, kdor zapravi za gradnjo nepremičnine, pa ne. Pa v bistvu oba enako poganjata ekonomijo do tega trenutka.

Kot si napisal, od najemnine plačuješ davek, a imaš nekaj dobička. Če je ne oddaš, plačuješ davek na premoženje. V vsakem primeru takšna oseba več prispeva za obračanje ekonomije in za državo s svojim plačevanjem davkov.

Bodo naše penzije dovolj velike za preživetje? Ali bodo tisti, ki so vse svoje plače zapravili v gostilni na stara leta socialni problem? Bistvo dodatnih nepremičnin je v tem, da si vsaj malo manj odvisen od plače ter varnejša prihodnost.

Če bi tudi ta oseba vse zagonila v gostilni, ne bi bilo dodatnih nepremičnin za oddajo/najem. Tako tudi prvi ne bi imel od kje najeti. Ampak se tako že vrtim v krogu in filozofiram :)

Strinjam se s tistimi, ki pravite, da se obdavči luksuz. Če so to dodatne nepremičnine, OK. Ampak so luksuz tudi potovanja, gostilne, zlate ure ipd. Ampak trenutno je pač agenda, da se obdavči nepremičnine, ki so nad življenjskim minimumom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.708
3.590
113
Fak ej... ne gre ti, pa da ga hebeš. Pusti zdaj NUSZ. To plačujemo tako ali drugače. Govorimo o novih davkih! In Kajn te je vprašal, kaj bo sedaj dobil od države več, ko bo moral plačevati višje davke za njegove nepremičnine.
Lepših cest ne bomo imeli, ker bi se naj te obnavljale iz plačila cestnine, avtoceste pa iz vinjet. Boljša zdravstvena oskrba? Odgovor je spet ne, ker za to nam vsak mesec odtrgajo od plače. Višja pokojnina? Ja spet ne. Boljše šolstvo, to mogoče, ampak res mogoče. Da dvignjejo plače šolnikom in še bolj ravnateljem sem začel dvomit tudi v to. Kaj je še? Ali ti ostane zgolj bluzenje o zeleni travi?????
Fak ja. Totalni. Za začetek si lahko odgovoriš kaj imaš več, če plačuješ obstoječe davke. Ali če se zavrtiva nazaj do sociale (hej, spet smo naokoli in spet smo tam, saj se še spomniš, pri obveznostih smo klošarji, pri pravicah pa tajkuni). Kaj ima več tisti, ki plačuje več davka od tistega, ki ga plačuje manj? Kot sem rekel, ko si boš na to odgovoril bodo vsa ostala vprašanja odveč.

O tem kako lepo že 30 let filamo blagajno in ni treba nič spremeniti, luknja pa je vsak dan večja (tako velika da smo zapufali že nekaj naslednjih generacij) pa lahko nabijaš na kakšnem filozofskem krožku.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Daj bodi iskren in povej koliko davka od naštetega plačaš ti? In recimo še to povej s kolikimi leti si šel v penzijo.
40 let sem plačeval davek od plače, verjetno še višjega kot ti, ker je bil zraven še davek za izgradnjo stanovanj, od katerega nisem imel nikoli nič, ker nisem uspel dobiti družbenega stanovanja. Dokler ne bodo uvedli davka na kripto, pa ne plačujem drugih davkov, ker nimam obdavčljivega premoženja. V penzijo sem šel pa s 64 leti in 40 let delovne dobe, ter s 57% pokojninske osnove (hvala Janša). Ali bi rad še kaj izvedel?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in mirsi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Nič druga. Imel sem občutek, da si eden tistih ki lepo izkoriščajo socialne transferje zraven pa kričijo,da je kapitaliste treba obdavčit. Če je res kar si napisal, ti plačevanja davščin in prejemanja pokojnine ne rabim očitat.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Jaz pa mislim, da bi kr vse izenacili... Vsak dobi na dan 1 kos kruha, 2 cevapa in 1 litr soka pa mal solate... In to je to... Vse ostalo gre pa direkt drzavi... Ampak seveda vsak opravlja delo kot do sedaj... Me zanima koliko casa bi kdorkoli delal... Sploh kaksne bolj odgovorne zadeve... Pa kolk ljudi bi se trudilo kej vec narest kot tistih 8 ur kar morejo?