Novi nepremičninski davek

2. okt 2007
3.596
2.037
113
Kaj to prav vidim, kakšne so osnove predloga?

Za neko nepremičnino blizu mesta, ni jujno, da je LJ, ki je vredno čez 200k€, bo 1% davka na leto. Če pa to "požegnajo", pa grem tudi jaz kolesarit okoli prešerca, ne samo po hribih.

Nekdo lahko hitro pride do 100€ in več davka, od kje pa bo folk vzel. To je spet neko Kordiševo maslo :bonk:

1674742028117.png
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.967
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
To je vila z 400m2?

"Poglejmo, koliko davka je treba plačati denimo za 50 kvadratnih metrov veliko počitniško stanovanje ali hiško. To je seveda odvisno od njene vrednosti, a predpostavimo, da je vredna 100.000 evrov. V tem primeru se upošteva celotna vrednost, saj gre za drugo nepremičnino, zato bo lastnik plačal 237 evrov davka.

Kolikšna pa je obdavčitev denimo 200 kvadratnih metrov velike hiše, ki je vredna 300.000 evrov? V tem primeru bo obdavčenih le 40 kvadratnih metrov, kar predstavlja 60.000 evrov celotne vrednosti. Davek bo 117 evrov. "
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
Samo po zgornji tabeli je za vikend 100k€ ca. 500€ davka. Od kje so dobili 237€?
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
To je vila z 400m2?

"Poglejmo, koliko davka je treba plačati denimo za 50 kvadratnih metrov veliko počitniško stanovanje ali hiško. To je seveda odvisno od njene vrednosti, a predpostavimo, da je vredna 100.000 evrov. V tem primeru se upošteva celotna vrednost, saj gre za drugo nepremičnino, zato bo lastnik plačal 237 evrov davka.

Kolikšna pa je obdavčitev denimo 200 kvadratnih metrov velike hiše, ki je vredna 300.000 evrov? V tem primeru bo obdavčenih le 40 kvadratnih metrov, kar predstavlja 60.000 evrov celotne vrednosti. Davek bo 117 evrov. "

a ti še to zagovarjaš? za bajto, ki sem jo gradil v lastni režiji, mi bi še sedaj dodaten davek nabijali, mater jim...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
kok bojo poj cerkve obdavčene? tam noben ne žvi, tko da bi morale bit polno obdavčene.
eni sicer pravjo, da not žvi jezus, zdej če je tko, se mu mal pogleda skoz prste, pa se plača kot za neprimičnino k not živi, sam pol nej kar on plača davk
pa da bom pluralen - tud za đamije vela isto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ales85

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V bistvu gre za vpeljavo državne najemnine za lastniške nepremičnine. Če ste mislili, da ste se izognili najemninam, se niste.

Denar bo pa šel za vso izdatno porabo, ki jo vlada ustvarja. Plače, dodatke, nova ministrstva itd itd…

Sledi verjetno se kak dvig ddv, dvig pokojninskih prispevkov, prispevkov za zdravstveno blagajno itd.

In zakaj? Zato ker ste volili “da ni Janša”. Nihče ni bral programa od teh strank. Vse so napovedali. Obdavčitve SP, nepremičnine itd…
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
skoraj vse države imajo nepremičninski davek. že dolgo let. ampak ja, slovenceljni smo pač navajeni vseh mogočih socialnih ugodnosti, od kod pa pridejo te ugodnosti, jih pa briga in jim je ravno. e, zdej jim bo pa malce bolj jasno s tem davkom. če maš deset stanovanj, plačaaaaaaj. aja nimaš? a za deset stanovanj ti je pa gospod bivši premier posodil?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
skoraj vse države imajo nepremičninski davek. že dolgo let. ampak ja, slovenceljni smo pač navajeni vseh mogočih socialnih ugodnosti, od kod pa pridejo te ugodnosti, jih pa briga in jim je ravno. e, zdej jim bo pa malce bolj jasno s tem davkom. če maš deset stanovanj, plačaaaaaaj. aja nimaš? a za deset stanovanj ti je pa gospod bivši premier posodil?
Boš plačal že za prvo osnovno nepremičnino. Če jo boš ob vseh davkih lahko sploh kdaj zaslužil. Tudi v tujini je lastnikov vse manj oz. so lastniki tisti, ki imajo veliko že v osnovi. Ostali so le najemniki. Ko ne bo nič tvojega, pa še zadovoljen boš moral biti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ampak če so najemniki, morajo biti tudi lastniki?
Saj sem napisal, da so lastniki tisti, ki že v osnovi imajo ogromno, torej so lastniki veliko nepremičnin + podjetja seveda in država. Vedno manj je lastnikov, ki zmorejo kupiti eno svojo lastno nepremičnino. Ogromno jih ostane doživljenjsko v najemu. V tujini je to že čisto normalno in tudi mi gremo v to smer. Ali je to dobro, da si lastnik ničesar, pa nisem preveč prepričan. Zelo ranljivo stanje celo življenje. Enako kot, če si lastnik, pa ti nabijejo kup stroškov in davkov na lastnino. Več bo šlo tistim, ki imajo že dovolj. Ko boš še en obubožan prisiljen prodati nepremičnino in iti v najem, itd.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
mislil sem na to, če imaš deset stanovanj, boš plačal 10x. če ti ni všeč, pa prodaj. nekomu, ki nima (še) lastnine. in bo on plačal davek zase. ja, tujina je res bolj najemniška a vseeno, če si lastnik, moraš plačati "nekaj" državi. seveda v razvitih državah (demokracijah ipd) od tega "nekaj" dobiš tudi nekaj nazaj...
ja, sem za ta davek, vendar ne na balkanski način, da je ena baraka vredna 100 jurjev, lepa graščina tik poleg nje pa 20 jurjev. že stokrat videno, žal. in se bojim, da bo tudi tokrat tale ocenjevanje šlo v podobni smeri...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen