Novi nepremičninski davek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.987
5.097
113
Dokler bo pri nas tako, da bo vsak, ki državi ne plača davka v gostilniški al pa tudi negostilniški debati frajer in največji jack, se bo pač treba navadit, da bodo davki rasli.
Ko bomo pa enkrat razumeli, da z vsakim vprašanjem "kaj lahko brez računa?" ne izgubi samo država, ampak vsi mi, ker moramo posledično mi več davkov plačevati, no takrat bo pa lažje. Davki so vedno bili in vedno bodo.
Sploh pa ne mešat DDV in davka na nepremičnine in še česa. In po mojem mnenju je edino prav, da lastnik večih nepremičnin plača ustrezni davek od njihove vrednosti, vsaj za tiste, ki niso njegova primarna nepremičnina v kateri živi. Ljudje bodo v tem primeru imeli interes, da nepremičnino dajo v najem in ni prazna, saj bodo sicer delali minus, nekateri se bodo morda odločili, da niti ne želijo imeti toliko nepremičnin v lastništvu, ipd..

Tako na hitro in malo nametano. Point je, da se bo treba malo obrniti in začeti razmišljati, da ne plačevanje davkov ni cool.
Še eden mazohist, ki uživa da mu v ta zadnjo tiščijo nočiščen korenček.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.565
113
Malo sem popravil glede na dejansko stanje kot ga poznam iz D. Dejansko je večina najemnikov in si niti ne želijo kupiti lastno nepremičnino. Vzroki so različni, sigurno pa k takemu razmišljanju in stanju pripomore urejen trg najemniških stanovanj in urejena najemniška razmerja, ter seveda to, da določen (majhen) % ljudi "živi" od oddajanja v najem. Takim je interes imet najemnika na dolgi rok in ga ne "ven metat" vsake pol leta - k temu spadajo tudi vzdržne najemnine.
Na drugi strani pa je lastniku jasno, da je treba od najema plačati davek, prav tako od lastništva nepremičnin.

Pa še nekaj - ena tema je o preselitvi "na stara leta" v Slovenijo iz D. Med drugim je tam tudi želja po optimizaciji davkov v D. Davki od daril in dedovanj tam niso tako "socialni" kot pri nas, ko ga v prvem dednem redu (starši, zakonci, otroci) sploh ni.
Si ne želijo, ker si ga niti približno ne morejo kupit oz. niso pripravljeni varčevati in delati za to, da bi si kupili tako drago nepremičnino. Če bi bile cene znosnejše, verjemi, da bi si večina raje kupila nepremičnino, kot pa metala v najem. Tako pa gre vse v to, da nepremičnine postanejo tako drage, da so lahko v lasti le peščice najbolj bogatih in države. Lepo vse v najem do večnosti in imaš bolj poslušne papke kot, če bi bili lastniki. Da ne omenjam neprekinjene reke denarja zaslužnim in ljudi, ki si ne lastijo ničesar. Vse v najem, da jim lahko kadarkoli pipico pripreš (velja za vse, ne samo nepremičnine).

Oblačna storitev, ki ti jo izklopimo/omejimo/podražimo, če nisi priden.
 
27. jan 2022
4.817
1.752
113
Si ne želijo, ker si ga niti približno ne morejo kupit oz. niso pripravljeni varčevati in delati za to, da bi si kupili tako drago nepremičnino. Če bi bile cene znosnejše, verjemi, da bi si večina raje kupila nepremičnino, kot pa metala v najem. Tako pa gre vse v to, da nepremičnine postanejo tako drage, da so lahko v lasti le peščice najbolj bogatih in države. Lepo vse v najem do večnosti in imaš bolj poslušne papke kot, če bi bili lastniki. Da ne omenjam neprekinjene reke denarja zaslužnim in ljudi, ki si ne lastijo ničesar. Vse v najem, da jim lahko kadarkoli pipico pripreš (velja za vse, ne samo nepremičnine).

Oblačna storitev, ki ti jo izklopimo/omejimo/podražimo, če nisi priden.
Tako je! Iz slovenceljske perspektive. :bonk:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ker se v osnovi vsi strinjamo naj blagajno filajo vsi ostali razen nas samih, žal pa jo lahko nafila samo tisti, ki jo lahko, imam samo tri vprašanja:
- vas kdo sili da ste lastniki nepremičnin?
- kdo bo nafilal blagajno namesto lastnikov nepremičnin? najemniki, socialni prejemniki, upokojenci, šolarji, brezposelni, tisti na minimalcu, smučarji, kulturniki, člani lovskih skupnosti, rkc?
- preko katerega drugega davka bi raje filali blagajno?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.987
5.097
113
Samo medklic, ker so nas/vas "neposrednih proizvajalcev" tako polna usta, da delamo/te za "parazite" v javnem sektorju: Slovenija ima po statističnih podatkih 18% od vseh zaposlenih, zaposlenih v javnem sektorju - največ v EU pa Švedska 28%; kdo bi si mislil.

Očitno je pri nas nekaj narobe z davki, plačami, zaposlitvami v t.i. realnem sektorju, storilnostjo v javnem sektorju,...
Samo moj medklic. Slovenija ima davčno zelo obremenjene plače. Tole podere vse tvoje teze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Ma jebeš to.... zgledujemo se po zahodnih državah glede davkov, storitve in ceste so pa še vedno balkanske....
inflacija nabija cene, bruto neto razmerje se je zmanjšalo in se še bo, povečajo davek na najemnine, sedaj davek na nepremičnine. Čudno da ni vinjeta šla gor letos....
Kaj imajo za obdavčič zidance? saj so z razlogom tam postavlje: za obdelavo kmetijskih zemljišč in za to se še vedno uporabljajo. A bodo tudi hleve obdavčil al kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.987
5.097
113
Ker se v osnovi vsi strinjamo naj blagajno filajo vsi ostali razen nas samih, žal pa jo lahko nafila samo tisti, ki jo lahko, imam samo tri vprašanja:
1.- vas kdo sili da ste lastniki nepremičnin?
2.- kdo bo nafilal blagajno namesto lastnikov nepremičnin? najemniki, socialni prejemniki, upokojenci, šolarji, brezposelni, tisti na minimalcu, smučarji, kulturniki, člani lovskih skupnosti, rkc?
3. - preko katerega drugega davka bi raje filali blagajno?
1. Nobenega ne briga kaj sem si ustvaril in kako. Večinoma z mojimi žulji. Preden se kdo spusti na osebni nivo, kaj sem podeoval, ja tudi tam so moji žulji ker smo vikendico zidali skopaj od mojega 6-tega leta mladosti.
2. Blagajna se fila in se je filala do sedaj enako že 30 let. Kaj je danes drugače?
3. Odgovor je enak prejšnjemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BLABLABLA

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
1. Nobenega ne briga kaj sem si ustvaril in kako. Večinoma z mojimi žulji. Preden se kdo spusti na osebni nivo, kaj sem podeoval, ja tudi tam so moji žulji ker smo vikendico zidali skopaj od mojega 6-tega leta mladosti.
2. Blagajna se fila in se je filala do sedaj enako že 30 let. Kaj je danes drugače?
3. Odgovor je enak prejšnjemu.
Ne razumem zakaj si vedno tako osebno prizadet, vprašanje se tiče vseh lastnikov nepremičnin. Pa ja ne misliš, da si edini, ki je naredil bajto? Torej, na niti eno vprašanje nisi odgovoril, razen tega, da se strinjaš, da naj vsi razen tebe polnimo blagajno, samo zato ker imaš ti (vsi ostali pa ne) ožuljene roke? Drugače dobra logika, ampak milo rečeno, otroško preprosta. Ko moja bajta stoji sem frej, nimam z blagajno nič več, zaradi mene je lahko tudi prazna. Še bolje pa če so to storili že moji tastari.

Točki 2. in 3. sta, glede na to, da je blagajna vedno bolj prazna, bolj slaba šala.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.673
1.018
113
Ker se v osnovi vsi strinjamo naj blagajno filajo vsi ostali razen nas samih, žal pa jo lahko nafila samo tisti, ki jo lahko, imam samo tri vprašanja:
- vas kdo sili da ste lastniki nepremičnin?
- kdo bo nafilal blagajno namesto lastnikov nepremičnin? najemniki, socialni prejemniki, upokojenci, šolarji, brezposelni, tisti na minimalcu, smučarji, kulturniki, člani lovskih skupnosti, rkc?
- preko katerega drugega davka bi raje filali blagajno?
Torej tisti, ki so šparali in nekaj ustvarili naj plačujejo, drugi ki so uživali pa ne rabijo nič?

Naj obdavčijo luksuz. Avti, motorji, turizem, bazeni, gostilne itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in MrDaco

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Ne razumem zakaj si vedno tako osebno prizadet, vprašanje se tiče vseh lastnikov nepremičnin. Pa ja ne misliš, da si edini, ki je naredil bajto? Torej, na niti eno vprašanje nisi odgovoril, razen tega, da se strinjaš, da naj vsi razen tebe polnimo blagajno, samo zato ker imaš ti (vsi ostali pa ne) ožuljene roke? Drugače dobra logika, ampak milo rečeno, otroško preprosta. Ko moja bajta stoji sem frej, nimam z blagajno nič več, zaradi mene je lahko tudi prazna. Še bolje pa če so to storili že moji tastari.

Točki 2. in 3. sta, glede na to, da je blagajna vedno bolj prazna, bolj slaba šala.
Ne vem, ce razumete kar je hotu povedat... Nekateri ko nekaj zasluzimo, gledamo kako bi iz tega neki naredili ali si olajsali zivljenje, medtem ko nekateri od place do place v gostilni... Oziroma po tv jokat kako so bogi... Ja, kdo bo filal, tisti ki vse porabi za "uzitek", al tisti ki se odreka in pac ne odziva in ima neki cilj neki ustvarit? Jah, ce ni nic, nimas kej uzet, tam ko pa je, se pa da... In ja, na koncu da se ti jebe, prides bols skoz kot da si skrben... Tle je problem... Ne v samih davkih...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Ne vem, ce razumete kar je hotu povedat... Nekateri ko nekaj zasluzimo, gledamo kako bi iz tega neki naredili ali si olajsali zivljenje, medtem ko nekateri od place do place v gostilni... Oziroma po tv jokat kako so bogi... Ja, kdo bo filal, tisti ki vse porabi za "uzitek", al tisti ki se odreka in pac ne odziva in ima neki cilj neki ustvarit? Jah, ce ni nic, nimas kej uzet, tam ko pa je, se pa da... In ja, na koncu da se ti jebe, prides bols skoz kot da si skrben... Tle je problem... Ne v samih davkih...
Madona no, zdej si pa odkril nekaj popolnoma novega :zavijazocmi:
Jasno, da lahko da samo tisti, ki nekaj ima.

Lej, če misliš, da ima tisti, ki vse spička v gostilni(ali kje drugje) boljše življenje od tebe, lahko tudi ti začneš s tem. Spičkaj denar, bodi na sociali in uživej. Praviš, da je to bolje. Ali pa mogoče le ni?


Daj se raje loti zadeve na pravem koncu-s tem, da zahtevaš, da se pobrani denar porabi za koristne zadeve.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Madona no, zdej si pa odkril nekaj popolnoma novega :zavijazocmi:
Jasno, da lahko da samo tisti, ki nekaj ima.

Lej, če misliš, da ima tisti, ki vse spička v gostilni(ali kje drugje) boljše življenje od tebe, lahko tudi ti začneš s tem. Spičkaj denar, bodi na sociali in uživej. Praviš, da je to bolje. Ali pa mogoče le ni?


Daj se raje loti zadeve na pravem koncu-s tem, da zahtevaš, da se pobrani denar porabi za koristne zadeve.
Zgresil si poanto... Jaz zivim tko kot je meni fajn, ne se bat... Aja, pa to ni socialna in gostilne... Vsak zase ve najbols... Enim je ql, da nikdar ne zapustijo obcine, eni pa pac vejo, da tud kej druzga obstaja... Ja, vsakemu svoje...

Problem je samo, zakaj bi mogli men vzet vec kot tistemu k nima nic... A nismo vsi "enaki" pred zakonom? Potem se vsem enako pobere... Ne pa ker tam se ne da, dejmo tisti ki imajo vec pobrat
Madona no, zdej si pa odkril nekaj popolnoma novega :zavijazocmi:
Jasno, da lahko da samo tisti, ki nekaj ima.

Lej, če misliš, da ima tisti, ki vse spička v gostilni(ali kje drugje) boljše življenje od tebe, lahko tudi ti začneš s tem. Spičkaj denar, bodi na sociali in uživej. Praviš, da je to bolje. Ali pa mogoče le ni?


Daj se raje loti zadeve na pravem koncu-s tem, da zahtevaš, da se pobrani denar porabi za koristne zadeve.
Zgresil si bistvo... Ampak ok...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.673
1.018
113
Naj dajo popust tistim, ki ustvarjajo in sprotno obdavčitev tem v gostilni. Če imajo za izlete in frčkarije naj pa sproti plačujejo, na koncu jim itak nič ne ostane.

Zakaj je lahko varčevanje v 3. steber olajšava?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Problem je samo, zakaj bi mogli men vzet vec kot tistemu k nima nic... A nismo vsi "enaki" pred zakonom? Potem se vsem enako pobere... Ne pa ker tam se ne da, dejmo tisti ki imajo vec pobrat
Malo si narobe tolmačiš to enakost pred zakonom.

Pa ok, naj bo po tvoje. Unim z minimalcem se pobere 500€, unim z 10k€ pa tudi 500€. Problem je rešen. Sicer samo za tistega z 10k mesečno, ma jebat ga.
Ali pa to mogoče le ne gre najbolje skozi?

Če se je po večini sveta progresivna obdavčitev izkazala za boljšo, bo verjetno tako tudi pri nas. Torej več kot imaš, več das. Meni osebno to tudi ne paše, ma vseeno gledam na malo širšo sliko, ne samo na moj žep
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in bizi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.673
1.018
113
Problem je, da to ni progresivno. Oba imata lahko 2000€ plače. Prvi si je sezidal hišo, drugi pa hodil po izletih in gostilnah. Oba sta plačala DDV, prvi za cegle, drugi za luksuz.
Sedaj naenkrat je pa treba prvega letno obdavčiti, drugi revež pa itak nič nima?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Daj se raje loti zadeve na pravem koncu-s tem, da zahtevaš, da se pobrani denar porabi za koristne zadeve.
Tole je točka katero moremo zahtevati!!! Ne pa da se zapravlja in zapravlja..... kot da je luknja brez dna. Dajmo optimizirati stroške. Jaz tud bi tudi z veseljem zapravljal tuji denar.


Kupiš parcelo -plačaj davek
kupiš zidake - plačaj davek
najameš storitev - plačaj davek
živiš noter - plačaj davek WTF?!?!?!