Novi nepremičninski davek

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Saj se je denar ob nakupu ceglov tudi obrnil in plačal DDV. Tisti, ki je zagonil 2000 plače v gostilni, v denarnici nima nič. Tisti, ki je kupil cegle, tudi v denarnici nima nič. Ampak na te plačane cegle bo sedaj še plačeval davek.
Davek na te plačane ceglje bo plačeval tudi, če v denarnici nima nič. Tisti s prazno denarnico v gostilni je na boljšem, ker mu davka ni treba plačat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Nič druga. Imel sem občutek, da si eden tistih ki lepo izkoriščajo socialne transferje zraven pa kričijo,da je kapitaliste treba obdavčit. Če je res kar si napisal, ti plačevanja davščin in prejemanja pokojnine ne rabim očitat.
Oh, pa ne da se ne sklada s teorijo o tem da prav vsak, ki trdi da je treba davke plačat ne more biti drugega kot komunajzar, ki se šlepa na socialo. Pa tako priročna vsakič ko nanese na davke.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Noben ni še napisal, da so nepremičnine v sloveniji investicije. Torej jih obdavčimo kot investicijo.

Torej, če dam 100k v delnice krke, bom dobil 5k€ dividend na leto od tega bom plačal 2k€ državi. (nekaj takega).

Stanovanja so bila pa še hujše investicije, kjer je rastlo tudi, če si imel prazno. S tem, da so postala nedosegljiva za rajo.

Jaz bi jih še bolj, stanovanje bi moralo biti breme, ne pa investicija. To je kot, da bi ribam drstišča prezidal, potem se pa pejt....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Nepremicnina, v kateri zivis, je po definiciji strosek, ne investicija. V Sloveniji ali pa kje drugje... Samo intermeco, zdaj pa trajbajte dalje. Ko pride davek, se vsi nadejano poceni stanovanj. Sploh tisti z denarjem (le kdo bi to bil), ker krede so tudi kar drage in vedno bolj nedosegljive (le kdo bi pa to bili). Za najemnino pa ni omejitev
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Noben ni še napisal, da so nepremičnine v sloveniji investicije. Torej jih obdavčimo kot investicijo.

Torej, če dam 100k v delnice krke, bom dobil 5k€ dividend na leto od tega bom plačal 2k€ državi. (nekaj takega).

Stanovanja so bila pa še hujše investicije, kjer je rastlo tudi, če si imel prazno. S tem, da so postala nedosegljiva za rajo.

Jaz bi jih še bolj, stanovanje bi moralo biti breme, ne pa investicija. To je kot, da bi ribam drstišča prezidal, potem se pa pejt....
Ce prodas nepremicnino prav tako placas davek. Vmes pa ni "dobicka"/dividend.

Obdavci se prakticno enako kot prodaja delnic. Spet tupite, ko pojma nimate. Nevoscljivosti imate pa dovolj...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
jtfc iskreno povej kaj ti je smesno? Ker obdavcitve kapitalskih dobickov tudi najmanj ne razumes. Ali pa se delas, ne vem.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Iskreno...

Lahko rečemo, da dividenda je samo dobiček kapitala na leto, čist po kmečko.

Če pa stanovanju raste cena, kot se v drugi temi eni hvalijo, da se jim je podvojila cena v zadnjih 2 letih potem je pa tudi tukaj en dobiček na kapital, pa če prodaš ali ne.

Če pa še malo razširimo na družbosloven ali sociološki vidik, da imate eni po 10 stanovanj, drugi pa nobenega je pa tu kar problem. Torej stanovanja, bi morali narediti neprofitna. Torej plačaš na leto, toliko davka kot se mu je dvignila cena. In tako bi se rešil problem stanovanj kot naložb.

Letos pričakujem Nobelovo nagrado iz ekonomije. :cool:
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
imate eni po 10 stanovanj, drugi pa nobenega je pa tu kar problem. Torej stanovanja, bi morali narediti neprofitna. Torej plačaš na leto, toliko davka kot se mu je dvignila cena. In tako bi se rešil problem stanovanj kot naložb.

Letos pričakujem Nobelovo nagrado iz ekonomije. :cool:
Še posebej ko boš iz riti potegnil koliko fizičnih oseb ima toliko stanovanj. In če predstavljajo kaj več kot zanemarljiv del odstotka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
btw, tudi delnice niso enaka cena vedno... pa tudi ko delnice prodaš plačaš dobiček... recimo... zdej bi blo pa še fajn, da se doda še en davek na delnice tisti ki jih imajo... ker tudi delnic nimajo vsi, tako kot stanovanj... na koncu dneva je davek na davek, pobira se pa od tistih ki imajo, ne od tistih ki nimajo... in ja, te lestvice so pravične do neke meje, nekje pa tudi več ne delajo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Iskreno...

Lahko rečemo, da dividenda je samo dobiček kapitala na leto, čist po kmečko.

Če pa stanovanju raste cena, kot se v drugi temi eni hvalijo, da se jim je podvojila cena v zadnjih 2 letih potem je pa tudi tukaj en dobiček na kapital, pa če prodaš ali ne.

Če pa še malo razširimo na družbosloven ali sociološki vidik, da imate eni po 10 stanovanj, drugi pa nobenega je pa tu kar problem. Torej stanovanja, bi morali narediti neprofitna. Torej plačaš na leto, toliko davka kot se mu je dvignila cena. In tako bi se rešil problem stanovanj kot naložb.

Letos pričakujem Nobelovo nagrado iz ekonomije. :cool:
No, vsaj eno malenkost razumes. S tem, da pri delnicah lahko profitiras dvakrat (dividende in domnevna pozitivna razlika pri prodaji). Pri hisi pa le pri prodaji. Morebitna najemnina je locen posel s svojimi tveganji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Iskreno...

Lahko rečemo, da dividenda je samo dobiček kapitala na leto, čist po kmečko.

Če pa stanovanju raste cena, kot se v drugi temi eni hvalijo, da se jim je podvojila cena v zadnjih 2 letih potem je pa tudi tukaj en dobiček na kapital, pa če prodaš ali ne.

Če pa še malo razširimo na družbosloven ali sociološki vidik, da imate eni po 10 stanovanj, drugi pa nobenega je pa tu kar problem. Torej stanovanja, bi morali narediti neprofitna. Torej plačaš na leto, toliko davka kot se mu je dvignila cena. In tako bi se rešil problem stanovanj kot naložb.

Letos pričakujem Nobelovo nagrado iz ekonomije. :cool:
Boga slovenska ekonomija z takimi strokovnjaki. Upam da Kordiš tega ne bere, ker zna kak tak debilizem celo predlagat vladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in roCkY

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Jaz sem samo produktiven in brainstormam, kako malho nafilat in kako bi gasilec iz posnetka zadnjič lahko prišel do stanovanja. win-win.

Vi ste pa samo pohlepneži tukaj.... neste si cegle na ciper :aplauz:

:nazdravje:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Samo medklic, ker so nas/vas "neposrednih proizvajalcev" tako polna usta, da delamo/te za "parazite" v javnem sektorju: Slovenija ima po statističnih podatkih 18% od vseh zaposlenih, zaposlenih v javnem sektorju - največ v EU pa Švedska 28%; kdo bi si mislil.

Očitno je pri nas nekaj narobe z davki, plačami, zaposlitvami v t.i. realnem sektorju, storilnostjo v javnem sektorju,...
Nice try. Prosim za repliko. PS: je bližje 27% ;)

61A8DD14-AAD3-4B45-B469-60AA96A48A25.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in ales85

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Malo sem popravil glede na dejansko stanje kot ga poznam iz D. Dejansko je večina najemnikov in si niti ne želijo kupiti lastno nepremičnino. Vzroki so različni, sigurno pa k takemu razmišljanju in stanju pripomore urejen trg najemniških stanovanj in urejena najemniška razmerja, ter seveda to, da določen (majhen) % ljudi "živi" od oddajanja v najem. Takim je interes imet najemnika na dolgi rok in ga ne "ven metat" vsake pol leta - k temu spadajo tudi vzdržne najemnine.
Na drugi strani pa je lastniku jasno, da je treba od najema plačati davek, prav tako od lastništva nepremičnin.

Pa še nekaj - ena tema je o preselitvi "na stara leta" v Slovenijo iz D. Med drugim je tam tudi želja po optimizaciji davkov v D. Davki od daril in dedovanj tam niso tako "socialni" kot pri nas, ko ga v prvem dednem redu (starši, zakonci, otroci) sploh ni.
Ne želijo kupiti?? Seveda, bolje dati za najemnino 1.000 kot pa za kredit. Da se kamen zjoče.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz sem samo produktiven in brainstormam, kako malho nafilat in kako bi gasilec iz posnetka zadnjič lahko prišel do stanovanja. win-win.

Vi ste pa samo pohlepneži tukaj.... neste si cegle na ciper :aplauz:

:nazdravje:
Kdo ti je kriv da nimaš nič? Kdo ti je kriv da si šel hlapčevati v tujino? Denar je treba dati v malho ampak gospodar naj začne lepo šparati. Ne pa da več je denarja več ga zapravijo. Temu se reče požrešnost. Poglej kolk so se tvoji lagali. Rekli so da se ne bo nič povečali zaposlovanje na novih ministrstvih pa prav to delajo
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Kdo ti je kriv da nimaš nič? Kdo ti je kriv da si šel hlapčevati v tujino? Denar je treba dati v malho ampak gospodar naj začne lepo šparati. Ne pa da več je denarja več ga zapravijo. Temu se reče požrešnost. Poglej kolk so se tvoji lagali. Rekli so da se ne bo nič povečali zaposlovanje na novih ministrstvih pa prav to delajo

Ti sem bil skos vaš na forumu....sedaj sem pa reku, da obkrožim največji ekstrem na volitvah, se boste že pobil enkrat :D Dokler bom še lahko volu.

Mi pa ni več važno, a je levica ali šiško.