Nova avtomobilska tovarna pri nas?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ok zdaj pa povejte, v primeru, da tile brezdelniki nazenejo magno, od kod naj recem, da sem, ce me kdo vprasa?
Iz Bananstana...
Ker nikjer drugje na svetu ne more nekdo, kateri meša drek v neki kvazi nevladni organizaciji, živet boljše in kvalitetneje od velike večine zaposlenih v realnem sektorju... Upam, da bodo v primeru selitve Magne iz Slovenije, v Ljubljani na določenih naslovih letele granitne kocke. V neobvladljivih količinah, seveda.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
zanimivo, da so na protestih (sem včeraj z enim učem ujel reportažo...) sami penzionerji. a pa to novem bodo oni delali oziroma ne delali v magni
smile-1.gif

tisti, ki bi morali res skrbeti za delovna mesta pa...ee...na računalnikih in pod mamino kiklo al kako...
matr, počasi bom res ponosen, da sem slovenc(elj
smile-1.gif
 

lionking

Pripravnik
20. mar 2014
54
0
6
In kdo blokira Magno?
Zanimivo, večinoma nagajajo državi tisti, ki se napajajo iz proračuna
bonk.gif


O organizaciji: E-forum ima okrog 30 članov, pravi predsednik Gorazd Marinček. Ta je bil nekoč član gibanja TRS, od koder so ga izključili.
Društvo je sicer v precej slabem finančnem položaju in ga po besedah Marinčka počasi zapirajo. Prihodki so jim s predlanskih sto tisoč evrov lani padli na zgolj 440 evrov, že več let se borijo z blokadami računov.

O organizaciji: Alpe Adria Green (AAG) je registrirana kot ekološko umerjeno društvo
Lani so imeli nekaj manj kot šest tisoč evrov prihodkov, od tega 4.800 iz državnega proračuna.

O organizaciji: Umanotera je slovenska fundacija za trajnostni razvoj, ki je imela v letu 2016 zaposlenih pet ljudi. Status nevladne organizacije so pridobili v letu 2010. Lani so imeli 162 tisoč evrov prihodkov, od tega so iz proračuna dobili 126 tisoč evrov


Podrobno pa na
http://siol.net/novice/slovenija/okoljevarstveni-davidi-proti-goljatu-magni-447831
 

dax

Majstr
22. maj 2012
711
1.639
93
Magna bo raj za Bosance, Albance in po možnosti še migrante, saj Slovenci ne bodo hoteli delat za minimalno plačo (kot nočejo Avstrijci v Grazu). S to tovarno bomo ustvarili perfektno okolje za balkan multikulti družbo, brezposelnosti v Sloveniji pa s tem ne bomo rešili.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Daj ne trosi budalščin, že zdaj nočejo delat v okoliških tovarnah, ker če se že pripelje iz bosne, se zategne še 20km naprej in ima avstrijsko plačo
 

dax

Majstr
22. maj 2012
711
1.639
93
A bejž... Greš ti delat v Magno, ki bo pri nas? Ne? Pojma nimaš, koliko jih želi delati v Sloveniji. Za nepismenega Albanca je 600 EUR redne plače sedmica na lotu.
Zakaj Pošta išče poštarje v Srbiji? Radio Slovenija je danes poročal, da Steklarna Hrastnik išče delavce v Bosni, ker jih v Sloveniji ni. Z 10 delavci ima že dogovorjeno in ureja dokumentacijo za zaposlitev v Sloveniji. Kaj misliš, zakaj? Revoz ima težave z iskanjem delavcev itd. Ne vem, kje ti živiš...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Imaš (skoraj vse) prav, le da se morajo za delavce bat vsi ostali srednje veliki zaposlovalci v branži v MB in okolici in očitno so ti (oz. sigurno eden od njih) glavno gonilo nasprotovanj!

Če bi sam bil iz branže bi za enako (minimalno) plačo raje delal pri Magni kot ADK in prepričan sem, da jih veliko tako razmišlja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Imaš (skoraj vse) prav, le da se morajo za delavce bat vsi ostali srednje veliki zaposlovalci v branži v MB in okolici in očitno so ti (oz. sigurno eden od njih) glavno gonilo nasprotovanj!

Če bi sam bil iz branže bi za enako (minimalno) plačo raje delal pri Magni kot ADK in prepričan sem, da jih veliko tako razmišlja.

Točno tako. Javna tajna je, da je ADK precej aktiven pri miniranju Magne. Verjetno jim je jasno, da bi jim marsikdo ušel v Magno, če le-ta zalaufa manj kot kilometer vstran
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
zakaj se pa to ne spravi v javnost, slak postane ja moker ob takih stvareh
grin1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Še tega epileptika rabim ja
grin1.gif
koliko sem sam dobil vtis, je mnenje okrog tega, ali Magno rabimo, sicer precej mešano, proti so taki, ki itak imajo dobro plačane službe in se jim pač hebe za tiste ki je nimajo...... sit lačnega pač nikdar ni razumel.

Za samo Magno mi dol maha, zaradi mene če bi bil nekdo drug, rabi pa regija hitro par sto, če ne tisoč, delovnih mest. In Magna je en dober korak k temu. Trgovski centri tega ne zmorejo rešiti...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V drugi temi so bili linki že par dni nazaj - očitno Slak ne bere Alterja, ali pa,.....
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
No saj jim tudi delavce zastonj ponujajo.

Švedska služba za zapošljavanje odmah je zainteresiranima ponudila suradnju s burzama rada u osam članica Unije, među kojima su i burze u Sloveniji, Irskoj i Rumunjskoj. S druge strane, Francuska je, sudeæi prema ponudama francuske burze rada za preseljenje radnika i nezaposlenih, namjerila građane željne odlaska u "gastarbajterstvo" usmjeriti prije svega prema Quebecu, frankofonskoj pokrajini u Kanadi, kao i prema Belgiji i Luxembourgu.
Šveđani su zasad najdalje dogurali u osmišljavanju stimulacija za odlazak njihovih radnika u inozemstvo, pa su, među ostalim, spremni do 350 eura platiti troškove odlaska na razgovor za posao i pripadajuæu dnevnicu od 250 eura, te kompletne troškove preseljenja radnika i njegove obitelji, učenja jezika i nostrifikacije isprava o stručnoj spremni ako je potrebno. Spomenuti poticaj za poslodavca izvan Švedske odnosi se na troškove obuke, pripravništva i probnog rada.

http://www.jutarnji.hr/vijesti...oskove/6506917/
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, tole bo pa še sranje postalo, ko balkanski šefovi zvedo za to. Bodo že našli način, kako scuzat denar in se znebit delavcev na pleča davkoplačevalcev v katerikoli že državi.
Ali pa bodo kar naenkrat začeli celi čarterji letal vozit iz Švedske v Slovenijo na "razgovore"...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik dax pravi:
Magna bo raj za Bosance, Albance in po možnosti še migrante, saj Slovenci ne bodo hoteli delat za minimalno plačo (kot nočejo Avstrijci v Grazu). S to tovarno bomo ustvarili perfektno okolje za balkan multikulti družbo, brezposelnosti v Sloveniji pa s tem ne bomo rešili.


...in trenutno so v Sloveniji samo slovenci in zato moramo narediti družboslovcem primerna delovna mesta... pa itq, ker trenutno ni nobenega priseljenca iz balkana pri nas in bi rabil delo
17758-icon_confused.gif
a dej no...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
V Sloveniji je že tako preveč čefurjade in šiptarjade + v LJ še ogromno đihadistov.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ok zdaj pa povejte, v primeru, da tile brezdelniki nazenejo magno, od kod naj recem, da sem, ce me kdo vprasa?
Od koderkoli. Sam Slovenije ne omenjaj.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Lol, koliko vas je pokazalo vaš pravi "strpen" obraz v primeru magne. Se mi kar smeji kakšni hinavci ste eni.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik dax pravi:
Magna bo raj za Bosance, Albance in po možnosti še migrante, saj Slovenci ne bodo hoteli delat za minimalno plačo (kot nočejo Avstrijci v Grazu). S to tovarno bomo ustvarili perfektno okolje za balkan multikulti družbo, brezposelnosti v Sloveniji pa s tem ne bomo rešili.
Neumnost je, da nekdo pomisli, da bi rešili brezposelnost v Slo z magno.
stupid-1.gif
Je pa vseeno kr lepo število delovnih mest.
Je pa vprašanje ali magna hoče v slo po politični liniji ali pa zaradi poceni delovne sile. In glede na to, da imamo že tako velike davke, se zna zgoditi, da bi šlo vse na račun delavca.
Če s tem hočjo zaposlit južno bračo, jim bo zlahka uspelo. V slo dajo nemogoče pogoje (nizka plača, turnusi, mlade ljudi z vsaj 10-15 leti delovnih izkušenj in z univeritetzno izobrazbo...-takšen ne more biti več tako mlad), da delajo na lokaciji, kjer je brezposelnost najmanjša )...itd itd.