Nov režim na križišču Parmove in ulice Bežigrad v Lj

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Ne vem, morda je že bilo, ampak vseeno:


Skratka, s Parmove je po novem prepovedano zavijanje levo na Bežigrad. Z ostalih smeri ni prepovedano, gre za preprečevanje tranzita. Bodite pozorni, ker oznake so vsaj čudne, če že ne kaj drugega. Sicer je na cesti velika rumena puščica za levo, kar pomeni zgolj LPP, ampak vseeno, človek hitro spregleda in ga lahko košta.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Že v samem prispevku se vidi, koliko jih (še) ne upošteva novega režima.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Mogoče ustavna pritožba? Za tole ni nobenega realnega razloga za omejevanje gibanja. Problem je ker bi ustavno ene 5 let rabilo... mogoče kazenska zaradi zlorabe uradnega položaja odgovornih za tole? Drugače po isti logiki lahko zapremo vse razen vpadnic... krneki pravim jaz temu, ampak vedno se najdejo ovce ki bodo kimale da je to pa nujno in je bil skrajni čas pa te finte... pa da z bicikli se da normalno priti... škoda k smo ovce pa nismo sposobni se tem šerifovskim prijemom se upret. Res škoda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in mirsi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
samo to pa res lahko samo lublančan skup spravi.
Ustavna pritožba ker ne sme na levo zavit in se počuti kot da mu je gibanje omejeno.
Mah dajmo za vsako jebeno enosmerno ustavno pritožbo, ker nam kratijo gibanje. Koji krščen duš bo nam govoril v kero smer po cesti lahko vozimo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
fant je pač osebno prizadet in upa, da bomo z njim potegnili

nam barabinom se pa jebe :(
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Kako butasto postavljeni znaki fak. Pa še semafor.
Najprej Nej Dunajsko uredijo
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
nisem iz laibacha... vec. To ni normalna politika prometne ureditve... prenovis cesto da ne bi avtomobili po njej vozili... z je*enimi busi se pa itak nihce ne vozi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
samo to pa res lahko samo lublančan skup spravi.
Ustavna pritožba ker ne sme na levo zavit in se počuti kot da mu je gibanje omejeno.
Mah dajmo za vsako jebeno enosmerno ustavno pritožbo, ker nam kratijo gibanje. Koji krščen duš bo nam govoril v kero smer po cesti lahko vozimo.
Politična delitev je na "leve in desne". To verjetno poskus desnih, da bi onemogočili leve. :valjamse:
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Ko sem prvič pripeljal v spremenjen režim, mi je bilo instant jasno, kaj hočejo od mene. Sem peljal dve (...ali nekaj) ulici naprej do ustrezne enosmerne, levo, levo do Parmove in desno naprej. Nobena žival ni bila mučena med postopkom, in noben prekršek storjen.

Tako da znaki niso tako butasto postavljeni. Ali pa sem ravno prav butast.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ni prvi in tudi ne bo zadnji prometni znak, ki je postavljen z namenom kasiranja.

Število kršitev pa kaže, da je s takšno prometno ureditvijo nekaj narobe.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Ni prvi in tudi ne bo zadnji prometni znak, ki je postavljen z namenom kasiranja.

Število kršitev pa kaže, da je s takšno prometno ureditvijo nekaj narobe.
Bolj kaže, da ljudje vozijo po znanih cestah na pamet :).
Pri nas so ob spremembi ceste v enosmerno 14 dni ustavljali in OPOZARJALI. Ko je zadeva prišla do vaških čenč in v gostilno in postala glavna tema za 1 dan, je bilo potem vsem jasno, da se tam vozi po novem le v eno smer. Do takrat pa vsi mirno mimo znaka.
Je pa res, da takrat cilj prometne ureditve ni bil kasiranje ampak kaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Glede upoštevanja CPP.
Kolesarji, enakovredni udeleženci v prometu, pa v pet VSAK po svoje, kot se jim zdi.
In vse tiho!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
podobno neumno, kot recimo Gosposvetska, kjer ne smeš zaviti levo mimo Leva oz. v nasprotni smeri levo na Župančičevo (čeprav, to še lahko razumem), ne razumem pa, da potem ne smeš na koncu Gosposvetske zaviti levo na Slovensko cesto in naprej proti Bavarskemu dvoru, 15m naprej pa se vključujejo vozila na to isto cesto - torej 15m je nekako zelo problematičnih, in zaradi teh 15m moram sam, če želim pravilno zapeljati iz službene garaže, delati ali konkreten obvoz mimo sodišč ali pa mimo Narodne galerije ... ali pa pač enostavno zapeljem na Župančičevo in potem tam obračam in sem odvisen od milosti voznikov, ali bodo počakali da obrnem(o) ... skratka, popolna neumnost.

in vse to z enim razlogom - priskutiti voznikom promet v Ljubljani do te mere, da si bo rekel - raje bom pustil avto doma in grem z busom. potem pa to enkrat narediš in vidiš, da je to še bolj obupno ...

aja - dodajam še to - iz službene garaže lahko zavijem na Gosposvetsko le v smeri Slovenske, in če želim priti na Celovško ali Dunajsko, so zgoraj opisane poti edine možne, drugih opcij ni.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ja nč fantje, najboljš, da se dobimo enkrat ponoč. Kanta jupola pa šraufenciger. Prebarvamo rumene puščice na belo in odšraufamo tablo ki prepoveduje zavijanje. Problem rešen
 
  • Haha
Reactions: gimi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
podobno neumno, kot recimo Gosposvetska, kjer ne smeš zaviti levo mimo Leva oz. v nasprotni smeri levo na Župančičevo (čeprav, to še lahko razumem), ne razumem pa, da potem ne smeš na koncu Gosposvetske zaviti levo na Slovensko cesto in naprej proti Bavarskemu dvoru, 15m naprej pa se vključujejo vozila na to isto cesto - torej 15m je nekako zelo problematičnih, in zaradi teh 15m moram sam, če želim pravilno zapeljati iz službene garaže, delati ali konkreten obvoz mimo sodišč ali pa mimo Narodne galerije ... ali pa pač enostavno zapeljem na Župančičevo in potem tam obračam in sem odvisen od milosti voznikov, ali bodo počakali da obrnem(o) ... skratka, popolna neumnost.

in vse to z enim razlogom - priskutiti voznikom promet v Ljubljani do te mere, da si bo rekel - raje bom pustil avto doma in grem z busom. potem pa to enkrat narediš in vidiš, da je to še bolj obupno ...

aja - dodajam še to - iz službene garaže lahko zavijem na Gosposvetsko le v smeri Slovenske, in če želim priti na Celovško ali Dunajsko, so zgoraj opisane poti edine možne, drugih opcij ni.


Od kdaj se pa ne sme iz Gosposvetske levo na Slovensko?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Odkar so ta del prenovil, samo naravnost, ampak folk vseeno vozi.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ta smer je prednostna, a se po njej ne sme?

1596490557447.png


Vidno je tudi, kako je urejena Ljubljana, uničena cesta, zlizan prehod in znak na sredi pločnika.

Kar se mene tiče, pa v prihodnje obvezno naravnost, obrnit in potem desno na Bežigrad. Mene ne bo nihče je.bal. :)

Ali pa naprej na Livarsko. :)