Nov HP prenosnik in tezave z povezavo v internet

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Nabavil sem nov HP probook 450 na katerem so bili naloženi win8. Poleg je bilo treba zaradi uporabe določenih programov naložiti se Linux(Ubuntu). Problem je ker mi zdaj ne deluje internet. Ne deluje wlan, niti preko kabla. Nisem pa zihr kdaj točno se je težava pojavila. Poveže pa se mi na router ne pa v internet. Poleg tega pa ne morem vklopit pozarnega zidu. Javi mi neko napako. Je možno da je to povezano? Drugače pa sem imel laptopa že na servisu pa ne vedo kaj bi naredili. Najprej hočejo ponovno nalozit sistem ampak to zaradi nalozenih programov zaenkrat ni opcija. Ima kdo se kakšen predlog kaj je za naredit? Vesel bi bil vsakega predloga...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ni tukaj nobenega majstra?
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Kako to misliš, da se ti poveže na router, na internet pa ne? Imaš vpisan statičen ip / gateway?

Poizkusi odpreti ukazno vrstico v administrativnem načinu in po vrsti poganjaj ukaze (vmes pa probaj, če ti na kablu dela):

netsh advfirewall reset
netsh branchcache reset
netsh int ip reset
netsh winsock reset
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Poveze se mi z omejeno povezavo in ne morem dostopati do interneta. Nimam vpisanega staticnega ipja.
Sem probal kar si mi predlagal in ne deluje... :-/
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
here's a wild thought: kaj pa če ni težava v računalniku?

router ima povezavo?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Router ima povezavo. Na ostalih napravam mi internet deluje normalno... Saj pravim, da sem imel laptop že na servisu pa tudi tam ni delovalo. Oni pa bi to rešili z ponovnim nalaganjem sistema ampak jaz še vedno upam na enostavnejšo rešitev...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
meni je tudi to nagajalo, sicer na totalno drugem kompjuterju, ampak enkrat sem se igral z nastavljanjem nekega wifi modema na fotiču, pa mi je ta wifi pobrkljal internetne nastavitve.

pojdi na Control Panel, Network and Internet, Network and Sharing Center.

potem na levi strani izbereš Change adapter settings. Potem pa desni klik na Local Area Connection (verjetno lahko tudi na Wireless Network Connection) in izbereš Properties, se odpre okence, kjer izbereš Internet Protocol Version 6 ali 4, zdaj se ne spomnim točno, in se ti omogoči pod okencem še enkrat Properties (do takrat je "zatemnjena" izbira). in se ti odpre dodatno okno in vidiš, kaj ti čara, meni tisti modemček sam od sebe obkljukal "Use the following IPv4/6 adress" in se seveda komp ni mogel povezati v internete ...

upam, da sem vsaj malo pomagal ...
tongue-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Gonilnike si posodobil? Praviš, da imaš omejeno povezavo - kaj če vseeno poizkusiš vpisati statični IP?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Gonilnike si posodobil? Praviš, da imaš omejeno povezavo - kaj če vseeno poizkusiš vpisati statični IP?

Gonilnike sem posodobil in ni pomagalo. Tudi statični IP sm že vpisal pa je bilo isto...
Sumim da je nekaj povezano z Firewallom ampak ne vem kaj naj naredim. Glede na to da ga ne morem vklopit.. Je možno da kaj nagaja tist HP security in blokira povezave?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
meni je tudi to nagajalo, sicer na totalno drugem kompjuterju, ampak enkrat sem se igral z nastavljanjem nekega wifi modema na fotiču, pa mi je ta wifi pobrkljal internetne nastavitve.

pojdi na Control Panel, Network and Internet, Network and Sharing Center.

potem na levi strani izbereš Change adapter settings. Potem pa desni klik na Local Area Connection (verjetno lahko tudi na Wireless Network Connection) in izbereš Properties, se odpre okence, kjer izbereš Internet Protocol Version 6 ali 4, zdaj se ne spomnim točno, in se ti omogoči pod okencem še enkrat Properties (do takrat je "zatemnjena" izbira). in se ti odpre dodatno okno in vidiš, kaj ti čara, meni tisti modemček sam od sebe obkljukal "Use the following IPv4/6 adress" in se seveda komp ni mogel povezati v internete ...

upam, da sem vsaj malo pomagal ...
tongue-1.gif

Pri meni očitno ni tak problem. Sem pogledal in imam vse kot je treba. Nastavljeno na samodejno...