Problem z Internet Explorerjem in Skype-om

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Začel mi je nagajati Skype in mi pokaže samo modro okno z Skype logotipom. Na njihovi spletni strani sem prebral, da je nekaj potrebno urediti v Internet Explorerju, saj naj bi Skype deloval preko IE. Ko sem hotel to urediti, pa sem opazil, da mi IE sploh ne dela. Odpre, potem pa bela stran z orodno vrstico. Želel sem vse skupaj odstraniti ( izbrisati ) in na novo naložiti, pa sploh ne najdem kje lahko IE odstranim. Uporabljam Your Uninstaler in ne vidim IE nikjer. Tudi če grem med Dodaj/ odstrani programe, ni nič. Kako lahko zadevo zrihtam, da bo spet funkcionirala kot je treba?

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Katere windowse imaš?

Ko se je meni to zgodilo sem naredil sledeče, da sem odstranil IE na XP.

Pod možnosti mape narediš sledeče:

1.) Prikaži skrite datoteke in mape
2.) IZBRIŠI kljukico pri: Skrij zaščitene datoteke operacijskega sistema

Sedaj greš v mapo Windows/v mapo IE/ spuninst/ in tukaj zaženeš spuninst.exe in ti bo odinštaliralo IE

Računalnik ponovno zaženi in na novo naloži IE in ti bo zopet delal in prav tako ga boš sedaj videl pod dodaj/odstrani

p.s.
Mapa IE ima zraven številko verzije in je modro obarvano ime, na XP izgleda pot takole: Windows/IE8/spuninst/spuninst.exe
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Katere windowse imaš?

Ko se je meni to zgodilo sem naredil sledeče, da sem odstranil IE na XP.

Pod možnosti mape narediš sledeče:

1.) Prikaži skrite datoteke in mape
2.) IZBRIŠI kljukico pri: Skrij zaščitene datoteke operacijskega sistema

Sedaj greš v mapo Windows/v mapo IE/ spuninst/ in tukaj zaženeš spuninst.exe in ti bo odinštaliralo IE

Računalnik ponovno zaženi in na novo naloži IE in ti bo zopet delal in prav tako ga boš sedaj videl pod dodaj/odstrani

p.s.
Mapa IE ima zraven številko verzije in je modro obarvano ime, na XP izgleda pot takole: Windows/IE8/spuninst/spuninst.exe

Kje najdem možnosti - mape ? Imam Windows 7
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Internet Explorer sem našel v mapi Programske datoteke. Ne najdem spuninst
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Vidim da imam IE 11. Upošteval sem navodila in ga odstarnil tako kot je bilo v navodilih. Sedaj ko želim ponovno naložiti nov IE mi javlja neko napako, kao da je v računalniku namešena novejša različica IE.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
IE potegnem dol. Kliknem nanj in napiše da je parameter napačen.???
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Tole mi napiše

C:\Users\blazm\Downloads\IE11-Windows6.1(4).exe.part ni bilo mogoče shraniti, ker izvorne datoteke ni mogoče brati.

Poskusite znova pozneje ali pa se obrnite na skrbnika strežnika
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Sem poklical svojega računalničarja in mi je po telefonu povedal postopek:
Nadzorna plošča - Programi - Programi in funkcije - Namešene posodobitve

V iskalnik na desni strani vtipkaš Internet Explorer in ko ga najde, desni mišji gumb ODSTRANI. To ponavljaš toliko časa, da odstraniš vse IE. Odstranil sem že IE 11 in sedaj bom IE 10 itd...
Potem naj bi šele lahko naložil nov IE.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Sem odstranil vse IE in računalnik resetiral. Sedaj poteka priprava na konfiguriranje Windows. To traja že več kot 15-20 minut in sem že malo živčen, da nisem kaj zajjebal. računalničar je rekel, da naj kar počakam, da pač tako mora biti. Nisem pa še nikoli čakal tako dolgo, da se zadeva postavi. Je to normalno? Zjutraj grem z lap topom v službo in upam, da mi ne bo tole navijalo celo noč
rolleyes-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
Računalnik se je po 1 uri postavil. Ko sem instaliral IE, mi je zopet javljalo neko napako in na koncu mi je instaliralo IE 8. Sedaj ga nadgrajujem na IE 11. Vendar gre trenutno zelo počasi. Skype še vedno zajebava.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.494
113
IE 11 sploh ne morem namestiti do konca. Napiše mi da se IE ni namestil do konca. Obupal sem. Sam imam premalo znanja, da bi se zajebaval s tem. Sranje
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
IE si prenesel preko WU ali iz linka, ki sem ti ga dal prej?

p.s.
Če bo MS držal že videno prakso, potem bo počasi začel nastavljat različne bug-e v update in s tem probal prisilit uporabnika, da nadgradi na win 8.

To so že delali pri Xp in Vista, ko so se računalniki sesuvali po update ampak začuda se je to stalno dogajalo v času, ko je ven prišel nov OS, ki nikakor ni zadovoljil pričakovanj MS glede prodaje.