Nov avto, veliko vprašanj.

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Toyota Corolla Touring Sports Hybrid dobiš za pod 20 k EUR
napram desetletje in pol starim Yarisom bo kot vesoljska ladja ...
placa tudi dovolj za veliko nepotrebne krame okrog vlačit :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ne bom si izposojal če imam svoje ki je odlično.

Svoj mtb sem BP zložil v Yarisa če sem podrl sedeže. V cmax dobiš dva. Isto v berlingota. Samo pač sprednjo gumo stran.

Točno to, zato sem pisal o espacu. Pokonci brez dajanja sprednjih koles dol dva mtb in otroški voziček (samo en sedež od zadnjih treh zunaj). Pes ima ob tem na hodniku med prvo in drugo vrsto več prostora, kot v pesjaku. :)

Ko bo otrok malo večji in ga bosta lahko pustila v varstvu, se avto za kakšen roadtrip spremeni v bivalnik. Je pa res, da po voznih lastnostih ni tak kot octavia RS. :)
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Imam podobno situacijo kot odpiralec teme (otrok 1,5 let in pes cca 30kg ter MTB) in imam zadnjo Octavio scout. Ne vem, kako prevažaš psa (nisem zasledil velikosti), ampak ko dam jaz pasji boks v prtljažnik sem s prostorom zadaj zaključil. Ostalo gre v kovček na streho. Če boš pa pretiraval z vozički, poganjalčki, skirojčki bo pa octavia kmalu premajhna.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pod 20k? Kaj pa oprema je osnovna?
Da v akciji z 2500 EUR "subvencije" na ceno iz cenika 22k5 in še pri večini prodajalcev se da zglihat še za nekaj drobiža in si pod 20 k EUR tudi s stroški a la priprava vozila in podobne kolobocije. Morda se da zglihat tudi metalik barvo pri katerih ...

Da, oprema je osnovna.
Samo definicija osnovne opreme pri novi Corolli je, da ima več opreme kot nova BMW 3 za 40 k EUR (npr. v osnovi ima PCS (Pre Collision System) Sistem predhodne zaznave in opozorila na morebitni trk (vključno s pešci in kolesarji) s samodejno aktivno pomočjo pri zaviranju, ACC (Adaptive Cruise Control), LDA (Lane Departure Alert) Sistem, AHB (Auto High Beam), LED luči, da ne omenjam, da je hibrid po defaultu avtomatik, ...)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja, napiši celo opremo corole tukaj še enkrat, če je kdo slučajno zamudil onih 180 strani iz teme o coroli.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pač pišem bolj ilustrativno, da osnovna oprema ni ravno uboga ...
Ker nekateri so navajeni na "nemški premijski razred", kjer pri osnovni opremi za 45 k EUR dobiš ročno klimo, H3 žaromete in šipe za vintat na roke, prej navedena dodatna oprema pa nanese 12 k EUR ... :D
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Pač pišem bolj ilustrativno, da osnovna oprema ni ravno uboga ...
Ker nekateri so navajeni na "nemški premijski razred", kjer pri osnovni opremi za 45 k EUR dobiš ročno klimo, H3 žaromete in šipe za vintat na roke, prej navedena dodatna oprema pa nanese 12 k EUR ... :D

tisto vsaj tako dela kot je namenjeno.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Toyota full nalodano še vedno ni nemška trojica, to pozabljaš. In mamica ne bo izpadla zanimiva v koroli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
kaj res ni dosti ona tema o karjoli? še tu boš utrujal kak je to nadavto?

Osnovna karjola nima nič posebnega od opreme. Razen če živiš v letu 85, te je pa res nabasana z opremo.
— 38,1 cm (15-palčna) jeklena platišča z 8-krakimi pokrovi
— sistem predhodne zaznave in opozorila na morebitni trk (vključno s pešci in kolesarji) s samodejno aktivno pomočjo pri zaviranju
— prilagodljiv radarski tempomat
— sistem samodejnega klica v sili E-Call
— luči Bi-LED
— klimatska naprava s protiprašnim filtrom
— USB, AUX in povezava Bluetooth®
— električni pomik vseh stekel
— upravljanje avdio naprave, tempomata in potovalnega računalnika na volanu
— samodejna klimatska naprava s protiprašnim filtrom (samo hibrid)
— Push Start: sistem za zagon motorja s pritiskom na gumb (samo hibrid

pa pobrišimo to kaj majo itak vsi.
in smo na:
— prilagodljiv radarski tempomat
— luči Bi-LED

uu nora oprema res.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Mislim, tip hoče bmwja pa išče razloge, kao racionalne in upravičene, da ga nabavi. Idi pa kupi. Zmožnost itak je, ker pridejo vse sort - od do kraja podrtih do novih, nekje vmes je pa tistih 20k€. Malo se je po cesti za ozreti, sploh po Ljubljani, pa se vidi da je temu tako. Jih je že več kot kliotov.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Daj gor osnovno opremo nove BMW 3, pa boš videl, da 80% opreme s prejšnjega spiska manjka. Dopiši tudi avtomatski menjalnik. :)
Kar sem hotel povedati je, da za 20 k EUR dobi odličen avto za to ceno. Ko se bo preložil iz 16 let starega Yarisa bo pa izgledalo kot da bi iz fičota presedel v Space Shuttle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
kaj res ni dosti ona tema o karjoli? še tu boš utrujal kak je to nadavto?

Osnovna karjola nima nič posebnega od opreme. Razen če živiš v letu 85, te je pa res nabasana z opremo.
— 38,1 cm (15-palčna) jeklena platišča z 8-krakimi pokrovi
— sistem predhodne zaznave in opozorila na morebitni trk (vključno s pešci in kolesarji) s samodejno aktivno pomočjo pri zaviranju
— prilagodljiv radarski tempomat
— sistem samodejnega klica v sili E-Call
— luči Bi-LED
— klimatska naprava s protiprašnim filtrom
— USB, AUX in povezava Bluetooth®
— električni pomik vseh stekel
— upravljanje avdio naprave, tempomata in potovalnega računalnika na volanu
— samodejna klimatska naprava s protiprašnim filtrom (samo hibrid)
— Push Start: sistem za zagon motorja s pritiskom na gumb (samo hibrid

pa pobrišimo to kaj majo itak vsi.
in smo na:
— prilagodljiv radarski tempomat
— luči Bi-LED

uu nora oprema res.

:valjamse: Ti si as. Ogota napizdiš naj ne utruja z opremo in potem v nadaljevanju na polno štartaš z naštevanjem opreme. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Daj gor osnovno opremo nove BMW 3, pa boš videl, da 80% opreme s prejšnjega spiska manjka. Dopiši tudi avtomatski menjalnik. :)
Kar sem hotel povedati je, da za 20 k EUR dobi odličen avto za to ceno. Ko se bo preložil iz 16 let starega Yarisa bo pa izgledalo kot da bi iz fičota presedel v Space Shuttle.
kakih 80% manjka?
To da ma namesto 15 jeklenih 16" lite je 80% majn?
Vse ostalo ima. Razen za radar nebom iskal če spada pod active guard al ne.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Što si se napalio. :)
Aja, radar ne spada. Pri BMW in "nemških premijcih" na splošno nič ne spada. Morda, ko bo že osnovni Yaris to imel serijsko. :p