Nov avto, veliko vprašanj.

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Slovenski sindrom.
Iz 17 let starega Yarisa na 2 razreda vecji avto in to s konkretno mehanizacijo (vRS). Druga skrajnost pa Berlingoti in ostale drvarnice ki so samo za pralne stroje vozit.

Ce je "bauhaus" involviran je avto razred Golfa(karavan) preko glave. In to cca 120KM preko tece.

Sicer pa tisti ki svoje prtljage ne znajo kontrolirat jim lahko das tudi dostavni kombi in bo "zmeraj premalo" prostora, saj 3-4 clanske druzine za vsako pasjo procesijo demontirajo svoje hise in jih vozakajo naokoli da futrajo svoj ego.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Matey prodaja bmw...

Hja :D V bistvu ga ne (vsaj ne aktivno) oz. ga ampak za pameten denar, tako ali tako pa žal nimam bencinarja in pa tudi pri meni je situacija dokaj podobna (otrok & pes) in je trojkica zelo hitro premajhna kadar se kam odpravimo, kaj bi šele bilo če v enačbo dodaš še enega otroka :D 5ka would do the trick, to pa ja.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
Najboljše Audi A6 karavan dobro ulaufan je ravno za 20000 eur ali pa Mercedes E razred pa si gospod
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
No pol pa rečemo 10let stara LC J12....vzameš tadolgo (125) pa je placa velik pa še 4x4 je pa še 3.0 D-4D....pa še Toyota je kjo je že navajen

Za mladopečeno mamico pa še avtomatika da ne bo noska vihala da je kamijon težko vozit

Eto...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ajde no mislim da ni ravno hudo narobe če si po 10 letih furanja krip želim malo boljši avto. Sem v 30ih in sploh ne iščem ferarija. En vrs s tistimi 230 konji pa tut ni presežek. Pasati in ostalo kar sem gledal ima pa cca 180. Tok da polno naložen verjetno spelje temu primerno.

Kar se velikosti tiče pa defitinivno rabim 2 razreda večji avto ker Yaris je pač škatlica za sibice. Že zdaj za poletje bo problem prtljaga in voziček in mi trije. Kam bi dal še psa. Pa če grem s kolesi na mtb, v večji avto daš dve kolesi noter.

Ne takoj limat oznak.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ajde no mislim da ni ravno hudo narobe če si po 10 letih furanja krip želim malo boljši avto. Sem v 30ih in sploh ne iščem ferarija. En vrs s tistimi 230 konji pa tut ni presežek. Pasati in ostalo kar sem gledal ima pa cca 180. Tok da polno naložen verjetno spelje temu primerno.

.

Seveda moramo limat oznake.

Ciganis da ti bo leasing znesel, da te ne bodo "doklade pojedle", pozabljas pa da vRS zahteva visjo cestnino, visjo premijo (osnovna cena drazja), drazje gume, zavorne obloge itd. Glde na to da si vozil yarisa je vecja opcija da bos teh 230KM hitro skipal. In to zato da bos se po Ljubljani fijakal?

Ne smesi se.

Kaj takega je polna kapa, pa se preko tece:
https://www.avto.net/Ads/details.as...0Octavia%20Combi%201.5%20TSI%20ACT%20Ambition
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ne bom si izposojal če imam svoje ki je odlično.

Svoj mtb sem BP zložil v Yarisa če sem podrl sedeže. V cmax dobiš dva. Isto v berlingota. Samo pač sprednjo gumo stran.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Omenim enga rsa, pa kup drugih ki majo tok kw k ta ki si ga sam nalimal ampak seveda se je treba za prvega zapet.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Yaris prve generacije je dolg 3.6m in je že v svoji kategoriji bil takrat najmanjši avto. Rešuje ga dokaj coklasta zasnova in pa premična zadnja klop, ampak če rabiš oboje (sedež in prtljažnik) pač ni ravno magije v pridobitvi prostora. Ostali konkurenti "polo" razreda so bili že takrat VSAJ 20 cm daljši in večji, danes je ta klasa okoli 4m dolžine ali celo malo več, torej to kar je bil včasih (2002) golf.

Kupovat avto da daš noter vso možno šaro ki jo imaš doma je pa brezveze, to delajo samo američani pa še tam je pri 5m dolžine premalo za vso šaro. Kolesa recimo daš na prtljažnik, bodisi na streho ali pa zadaj na kljuko, iz baumaxa pelješ pa spet v prikolici. Tudi če daš kolesa v avto je to samo svinjarija in ne vem zakaj bi vozil v avtu, pa potem ko daš kolesa noter ne moreš dat nič več v prtljažnik (vsaj ne tako da nebi oviral nakladnja/razkladanja kolesa). Glede psa enako, če ga daš v box zadaj potem nimaš nič več "enostavnega" placa tudi če vzameš karavan dolžine 5m (al boš na psa naložil potem še voziček in kolesa? Ali mogoče psa zagužval v kot pa kogajebe do konca poti). Psa pustiš za daljši dopust doma, za enodnevne izlete gre pa box v pol manjši prtljažnik če podreš polovico klopi (na tadrugi je pa otrok).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ok vsakemu svoje, pa slycer, nikoli ne dovoli zeni izbirati avtomobila. Ce hoce svojega, naj si ga kupi. Tvoj avto, druzinski avto, bod tolk deca, da reces ne bom imel kapelice ampak to kar JAZ hocem. Ne nje sprasevati kaj bi ti, a bi ti. Fucks sake! Porocila se je z decom, ne najboljso prijateljico, ki bi pa ne bi, pa ne ve kaj bi in potem v nedogled!

Se nekaj, ce gres na dopust, pejt na dopust. Max napihljivo lutko v obliki ancke vzames, na katero se ulezes sredi dopoldneva, da imajo mlade mamice kaj za videti, da pac izstopas v zalivu :fredi:. Pozabi supe, pozabi kolesa, pozabi rolerje. Umir se, sprost se, predvsem se naspi. Akcijo imej s kolegi in kasneje z mularijo, ko bodo odrasli.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pozabil sem omeniti berlingote in te kapelice na kolesih. Mene familije v teh spominjajo na te novodobne hipije iz ljubljane, tri dni stara brada pri očku, ki ima zelo rad svojo 2 letno saro in 6 letnega nala. mamica se ukvarja z jogo in poje v mešanem zboru pri maši nasploh so vsi zelo povezani s skupnostjo in dajejo vtis toplega družinskega okolja.

Uf... A tole je stereotip za berlingeca? Potemtakem dopuščam možnost, da stereotipi (kljub prebranem na alterju) za premium starostne karavane, ne držijo...

Ja, 5 let. Če bi bilo po moje, bi se kako leto podaljšali...
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Yaris bo še vedno ostal pri hiši. Vseeno me zanima, novi dizli za kratke razdalje tudi po mestu in okolici. Se še vedno paca motor? Golf GTD mi je fejst všeč.

Nakup iz Nemčije preko kakšnega mobile je ok/ni ok?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
redno brušenje brez kontracepcije in izmikanja.

Nakup na mobile.de je edina smiselna zadeva v rangu nad 15 do 20kilo. ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Mam yarisa xp90...pa ne gre MTB not...ni šanse...razen če držim belanco namesto volana :)

Mel prej i30 (cifro večji avto) ..je šlo na milimetre če sem podrl spredaj kolo....tko da ne sanjaj...

Pa 1.4 d4d čipneš na 110PS pa sploh ne rabiš zgleda novega avta.....to lovi plebejske passate (140PS) pa bumfle z 118d za šalo :D
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ne vem kako ti ne rata. Brez sprednje gume ga ne spraviš? Podrta zadnja zica in poležen sprednji?

Zdel sm ga šel zložit notr, kot sem rekel brez sprednje gume (doh). Rabiš sliko?