nov ali rabljen avto?

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Avto je strošek, zato nakup avta pač ni samo nakupna cena, če se kupuje za krajšo dobo je v prvi vrsti pomembno kako dober deal dobiš (tako rabljen kot novi), če se kupuje za malo daljšo dobo bo Audi verjetno dražji nakup, vsekakor pa bolj rizičen nakup.

Sicer pa treba bo malo bolj konkretno se zjasnit točno kater novi avto se gleda.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Suv se mi dopade JEEP Compass, res pa da še nisem šel v salon, ker nisem našel časa. Audija še tudi nisem šel v živo pogledat, le na avto.net.

Na leto naredim cca 20.000 km. Avto bi imel za 4-5 let, nato menjava. Ker ga moram vzeti na leasing, ker ne smem biti lastnik, zaradi države( plačilo vrtca, ki je cca 400 eur na mesec, sedaj ko sem lastnik a4ke stare 6 let, ki so mi ga naši dragi uradniki ocenili na 16.000 eur in mi zaradi tega zvišali plačilo vrtca) mi je načelo vseeno kolikšna je izguba po 4-5 letih uporabe. Posledično odpade lasten uvoz iz držav zahodne evrope.

OK, večjega bullshita še nisem slišal, tisti avto za 16k€ ti je zvišal letni dohodek za ca. 320 €, ali bluziš ali pa ne znaš računat. Imam 1/3 bajte kjer ne živim notri in mi jo prav tako upoštevajo za vrtec in vem kaj pišem.

A če je leasing pa ni pomebno kakšna je izguba vrednosti? Leasing je kar nek čudež kjer vrednost vozila ni pomembna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in Karakala

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
ni mi jasno, kaj ima avto veze z vrtcem, jao mene ... vcasih se res vprasam, s kaksnimi neumnostmi moramo ziveti ... ampak to je za kaksno drugo temo ...

potem se ti skoraj bolj splaca vzet rabljenega, pri kaksnem uglednem trgovcu (Avto Medvode, Avtogram) ...

Z avtom nima nič veze. Ima pa žal veze z njegovim lastništvom. Ker storitev vrteca je enaka, če plačuješ 200 eur ali 400 eur za njo. Raje dam 200 več na mesec za dober avto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Suv se mi dopade JEEP Compass, res pa da še nisem šel v salon, ker nisem našel časa. Audija še tudi nisem šel v živo pogledat, le na avto.net.

Na leto naredim cca 20.000 km. Avto bi imel za 4-5 let, nato menjava. Ker ga moram vzeti na leasing, ker ne smem biti lastnik, zaradi države( plačilo vrtca, ki je cca 400 eur na mesec, sedaj ko sem lastnik a4ke stare 6 let, ki so mi ga naši dragi uradniki ocenili na 16.000 eur in mi zaradi tega zvišali plačilo vrtca) mi je načelo vseeno kolikšna je izguba po 4-5 letih uporabe. Posledično odpade lasten uvoz iz držav zahodne evrope.

to je problem, compassa poglehj skozi šajbo pa veš da to ni avtooo in ne moreš primerjat zdi z "zgonjeno" A6ko. ja, favšija bo če A6 dol pripelješ, pa da ga je.beš, lahko tu čistuni pišejo kaj hočejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
ni mi jasno, kaj ima avto veze z vrtcem, jao mene ... vcasih se res vprasam, s kaksnimi neumnostmi moramo ziveti ... ampak to je za kaksno drugo temo ...

potem se ti skoraj bolj splaca vzet rabljenega, pri kaksnem uglednem trgovcu (Avto Medvode, Avtogram) ...
V Avto Medvode sem šel gledat dva avta (enega slabih 10 let nazaj, drugega kakšne tri leta nazaj). Oba sta bila karambolirana, po telefonu kot nova. Ne hvala.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ne obstajajo samo SUV-ji in A6-ke. Če rabiš lizing potem rabljen dražji avto itak odpade. Kupi si kakšno Škodo, oni imajo leasing brez obresti. Octavio dobiš za tak denar z LED lučmi, DSG 2.0 TDI, in kupom asistenc. Pa se bolj pelješ kot z vsakim SUV-jem za ta denar.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ameriski suv proti nemskemu limotu. 20000 km letno pa malo tudi ni, to je 80+ km dnevno brez vikendov, udobje je le nekaj vredno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Z avtom nima nič veze. Ima pa žal veze z njegovim lastništvom. Ker storitev vrteca je enaka, če plačuješ 200 eur ali 400 eur za njo. Raje dam 200 več na mesec za dober avto.

Da ne začnemo spet računat in ponavljamo lajne, ampak kot je napisal gašper008, tole je totalni, ampak res totalni bullshit. V idealnem primeru zaradi 16k premoženja lahko največ preskočiš en razred, max razlika med dvema razredoma pa je 11%. To pomeni ca. 40 eur višjo ceno, ne pa 400 namesto 200.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Da ne začnemo spet računat in ponavljamo lajne, ampak kot je napisal gašper008, tole je totalni, ampak res totalni bullshit. V idealnem primeru zaradi 16k premoženja lahko največ preskočiš en razred, max razlika med dvema razredoma pa je 11%. To pomeni ca. 40 eur višjo ceno, ne pa 400 namesto 200.

Dobro, to sem napisal tak preko roke, ne pa detajlno. Poanta je, da te država država skubi, če maš neko lastnino, ki si jo s svojim trudom pridelal, ostali pa so deležni popustov. BTW pustimo zdaj to. Tema je nov ali rabljen avto za cca 25.000 eurov, za 4-5 let uporabe, nato menjava.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Ti napisem jaz povzetek. Rabljen A6, poisces sam na mobile.de oz. ti bodo fantje tukaj napisali par linkov, ki se vedno pojavljajo na alterju vecjih trgovcev. Pogledas kaj je na voljo in ko se odlocis, poisces SI firmo, ki bo to uvozila in ti prodala na leasing.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Ti napisem jaz povzetek. Rabljen A6, poisces sam na mobile.de oz. ti bodo fantje tukaj napisali par linkov, ki se vedno pojavljajo na alterju vecjih trgovcev. Pogledas kaj je na voljo in ko se odlocis, poisces SI firmo, ki bo to uvozila in ti prodala na leasing.

Sicer to kar je on izbral je cisto mono da je legit, 3 leta pa 150 kilo prevoženih je realno, verjetnos o tudi el. izpisi pa točno vidiš kako pa kaj.