nov ali rabljen avto?

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Zdravo,

zamenjal bi rad A4 2013.

Pojavlja se mi dilema, ali naj vzamem nov avto za cca 26.000 eur SUV/Crossover ali naj kupim rabljenega uvoženega audija a6 2016 avtomatika z kao 150.000 km za cca 23.000 eur?

Pri novem avtu imam garancijo. Pri uvozu pa pač ne veš kaj kupiš. A4 sem tudi vzel uvoženo, pa ni bilo nobenih težav.
Srce mi pravi A6ko z matrix lučmi, razum pa raje novega.

Kaj menite alteraši?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
odvisno, koliko km delaš. jaz sem bil vedno za to, da se novega ne splača, ampak na koncu delam ekstra veliko km, in sem trenutnega od 110.000 km pripeljal v slabih treh letih do 200.000km. v prihodnje se zna še kak kilometer več naredit in razmišljam praktično samo še v smeri novega avta ...

če ne delaš toliko km, pa se ti verjetno splača iti v lov za dobro ohranjenim, solidnim rabljenim. to sem sam nazadnje naredil in nimam pripomb. je pa res, da zna tak lov oz. iskanje trajati malenkost dlje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
odvisno, koliko km delaš. jaz sem bil vedno za to, da se novega ne splača, ampak na koncu delam ekstra veliko km, in sem trenutnega od 110.000 km pripeljal v slabih treh letih do 200.000km. v prihodnje se zna še kak kilometer več naredit in razmišljam praktično samo še v smeri novega avta ...

če ne delaš toliko km, pa se ti verjetno splača iti v lov za dobro ohranjenim, solidnim rabljenim. to sem sam nazadnje naredil in nimam pripomb. je pa res, da zna tak lov oz. iskanje trajati malenkost dlje.

Se pravi ker delas dost km, bi rad vecji delez amortizacije prevzel na sebe?

:cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mnja, dvorezen meč je ... eno je, da če avto kupiš nov, in delaš veliko km, ga kasneje menjaš (je razlika, če imaš avto npr. od 0 do 200.000 km) ali pa če ga imaš od 150.000 do 300.000, če me razumeš ...

pa potem so tu še garancije, vkolikor gre kaj narobe ... je pa res, se strinjam, največ avto izgubi v začetku, pa se potem malce umiri vmes, ravno tam od 100.000 do 200.000 km, pa potem spet začne malce bolj padat cena na trgu.

ampak dolgoročno gledano, bi skoraj rekel, da se v zgornji računici skoraj bolj splača novega.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ne vem če kaj več izgubiš pri novem, konec koncev je govora o podobnem znesku. Koliko boš dobil za 10 let staro A6 s 300.000 km koliko pa za 7 let starega CUV s 150k km?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Oboje. :)

Jaz kupim nov avto in z njim naredim 150.000 km. Če bi ga kupil rabljenega z že narejenimi 150.000 km, bi ga moral po skupnih 300.000 že menjati, se pravi bi imel spet riziko nakupa. Tako pa od "najbolj zaupanja vredne osebe" torej sebe vzamem in vozim ta avto še 150.000.

Plačam sicer nekaj več, ampak v celotni dobe uporabe avtomobila (=300.000km) se to ne pozna veliko, s tem da imam namesto dveh tveganih samo en, 100% zanesljiv nakup (z tovarniško garancijo). V drugem delu uporabe avtomobila pa sicer vozim nekaj takega, kar bi sicer kupil kot rabljeno, s tem da točno vem kaj je bilo z avtom.

Pa nočem biti zdaj pametnjakovič, a do takega razmišljanja me je privedla ravno izkušnja nabave rabljenega, ko sem kar nekajkrat naletel na porazne avtomibile. Nimam jest ne živcev ne časa ne denarja za to.

Od avta seveda pričakujem ne več kot eno okvaro (torej karkoli, kar je treba menjati izven rednega vzdrževanja) na 100.000 km ter da vse dela in da ni nič "zmahano". Prav tako naj avto ne bi bil karamboliran (moj recimo ni).

Če pogledam zdajšnji in prejšnji avto. Superb je bil (z odštetim popustom) 20k, tri leta star Accord 16k. Po 6 letih je Accord izgubil 10k, Superb pa 13k. Zavarovanje je bilo (na leto) za Accorda dražje (večji motor, dražji avto) za cca 150 eur na leto (skupaj jurja), vzdrževanje enako (torej še jurja). Pri Accordu sem imel srečo in ni šlo v 6 letih nič, pri Superbu je bil avto itak 4 leta v garanciji, šlo pa tudi nič. Če pogledam pod črto, je bila razlika samo kakšnega jurja, s tem da je bil Accord res nekaj boljši avto (je pa bil Superb zato po naročilu in točno tak, kot sem ga želel, kar Accord ni bil - če bi ga naročal bi vzel drugačno kombinacijo).

Vsak ima seveda svojo računico, hotel sem samo povedati da ni tako velikih razlik, kot se morda komu zdi.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Jaz rabljenega nebi sploh pa ne za 25.000 eur. Dnevno vidim preveč uvoženih avtomobilov z prevoženimi zadnjimi 150.000 km. Če želiš težave rabljenega audija z matix žarometi. Če želiš mir pa novega ampak ne SUV, ker le ti se vozijo slabo(slabše (občutljivost na bočni veter, nagibanje karoserije pri dinamični vožnji čez ovinke...)) napram limuzinam in karavanom. 3, 2, 1.........
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Jaz sem vzel 4 leta starega s preverjenimi 140 000 prevoženimi. Pa sem tudi razmišljal o novem (20-22k), Po dveh letih, razen tankanja in rednega servisa drugih stroškov ni bilo. Delam pa cca 15-20k letno. Tako da se mi novega z vidika izgube vrednosti niti ne splača jemat. Sploh ker je rabljeni višjega cenovnega razreda, pelje se dosti bolje, po opremi je zelo zelo lepo naložen. Vozil sem pa tudi testnega (novega). In se opazi razlika v vožnji. Meni je to potem pretehtalo, da sem rabljenega vzel.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Veliko rabljeno kripo ki je bila nekdaj 60k+, kot pa novo gajbo za 25, vsaj SUV.

Alter fovšija pač ne dopušča možnosti, da se da dobit dober rabljen avto iz uvoza z realnimi kilometri, bi morali vsi vozit nek sekret, da upraviči drugim nakup novih.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
95% ljudi sem zihr da ni nobenemu faus uvozene A6tke s 150.000 prevozenimi. Sajkek sindrom spet? Vprasal je za mnenje, folk mu odgovori, eni niste srecni z napisanim
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Vsi gledate samo skozi cente, nihče pa kako se bo človek potem vozil. Primerjava ni ravno realna, če se primerja A6 z neko suv kišto, v kateri se v najboljšem primeru pelješ kot krompir. Avtor, pojdi dva taka suva probat in ne bo več dileme zakaj raje po starega audija. Pa ne gledat na cente.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Suv se mi dopade JEEP Compass, res pa da še nisem šel v salon, ker nisem našel časa. Audija še tudi nisem šel v živo pogledat, le na avto.net.

Na leto naredim cca 20.000 km. Avto bi imel za 4-5 let, nato menjava. Ker ga moram vzeti na leasing, ker ne smem biti lastnik, zaradi države( plačilo vrtca, ki je cca 400 eur na mesec, sedaj ko sem lastnik a4ke stare 6 let, ki so mi ga naši dragi uradniki ocenili na 16.000 eur in mi zaradi tega zvišali plačilo vrtca) mi je načelo vseeno kolikšna je izguba po 4-5 letih uporabe. Posledično odpade lasten uvoz iz držav zahodne evrope.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Suv se mi dopade JEEP Compass, res pa da še nisem šel v salon, ker nisem našel časa. Audija še tudi nisem šel v živo pogledat, le na avto.net.

Na leto naredim cca 20.000 km. Avto bi imel za 4-5 let, nato menjava. Ker ga moram vzeti na leasing, ker ne smem biti lastnik, zaradi države( plačilo vrtca, ki je cca 400 eur na mesec, sedaj ko sem lastnik a4ke stare 6 let, ki so mi ga naši dragi uradniki ocenili na 16.000 eur in mi zaradi tega zvišali plačilo vrtca) mi je načelo vseeno kolikšna je izguba po 4-5 letih uporabe. Posledično odpade lasten uvoz iz držav zahodne evrope.

ni mi jasno, kaj ima avto veze z vrtcem, jao mene ... vcasih se res vprasam, s kaksnimi neumnostmi moramo ziveti ... ampak to je za kaksno drugo temo ...

potem se ti skoraj bolj splaca vzet rabljenega, pri kaksnem uglednem trgovcu (Avto Medvode, Avtogram) ...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jeep Compasss vs. Audi A6 je enako kot drvarnica vs. masivna hiša. Nisem zagovornik nakupa avtov s 150k kilometri, a v tej dilemi vsekakor rabljen audi.