Nokia windows phones

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Nekaj razlike med Nokio N9 (MeeGo/Harmattan) in Nokio Lumia 800 (WP 7.5), ki sem jih pobral na netu:

1. Alarm pri ugasnjeni Lumii ne dela.
2. Lumia ne podpira NFC (Near field communication).


3. Lumia nima TV izhoda.
4. Lumia nima sprednje kamere.
5. Lumio ni mogoče povezati s PC-jem tako, da bi njen pomnilnik služil kot prenosni pomnilnik (identično USB ključu oz. prenosnem disku).
6. Lumia ne prikazuje na ekranu ure in obvestil (zgrešen klic, prispelo sporočilo...) kadar je v mirovanju. Na N9 je to mogoče celo modificirati.



7. Z Lumio si ni mogoče izmenjavati datotek (mp3-jev, slik...) prek bluetooth-a.
8. Pri tipkanju na virtualno tipkovnico Lumie ni vibrirajočega odziva.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
OK, ampak kar si naštel so omejitve WP7.5
grims-1.gif


Hardvera, ki ga OS ne podpira, pa menda ne boš šel not tlačit...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zakaj bi že hotel MeeGoo? Kupil telefon z mrtvim SWjem predno ga dobim v roke?
stupid-1.gif


Pa meni tudi ne potegne, saj swype povsod je kul, sam tiste ikonce in domala vse ostalo mi pa ni všeč. MS je mal odzad, sam kar pa pri WP7 skup spravjo je pa izredno "sveže", BP delujoče in vizualno izjemno prijetno. Jaz uporablam telefon še zelo v klasičnem pomenu, appov imam mogoče kakih 10 ostalo kar rabim pa je vse na netu ali pa že integrirano v WP.

Zadnje 3 dni sem prvič po pol leta odkar imam HTC Trophy, spremljam porabo oz. koliko je minilo od zadnjega polnjenja (trenutno 7% še, 6 ur še, time since last charge pa 2 dni 22 ur). Kar želim s tem povedat je, da ma vsak Android user pa tud iOS user 10 appov za baterijo porabo spremljat....mene BK, dam polnit ko je prazen in zame ni potrebno 5000 appov za baterijo spremljat na marketu.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Zakaj bi že hotel MeeGoo? Kupil telefon z mrtvim SWjem predno ga dobim v roke?
Zakaj? Zaradi tega
Citat:
Nokia commits to N9 support, gives MeeGo a reprieve for 'years' to come
... kateri proizvajalec ti še obljublja takšno podporo?!?
grims-1.gif


P.S.: ravno te dni smo dobili novo posodobitev za naše stare N900-tke (letnik 2009)
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Zato ker je naprednejši in bolj všečen ter zato, ker telefone ne kupujemo za 10 let, ampak za približno 2-3 leti in v tem trenutku WP manjka marsikaj. Sistem na N9 pa ni gol in bos brez podpore. Da je to mrtev SW, bi težko rekel, mrtvo je lahko kvečjemu le njegove ime - MeeGo. Usoda SW bodo na koncu krojili potrošniki, kot jo bodo WP platformi, ki se trenutno ne more ravno hvaliti s tržno uspešnostjo.

Očitno del ljudi v Nokii ni odpisal Linux-a, saj so v promocijo N9 vložili bistveno več truda in sredstev kot npr. za N900. Šli so celo korak dlje, naknadno so izdelali, da tako rečem, snobovsko belo verzijo telefona. N9 tako cilja na naprednejše uporabnike pametnih telefonov, kot tudi na Jet set populacijo. In ker je danes statusna simbolika tudi pomembna, imam občutek, da bo N9 prodajno uspešnejša od Lumie 800. Pri tem ne gre zanemariti tudi to, da sta Linux in Nokia doma na Finskem in da si mariskdo v podjetju želi in dela na tem, da N9 do kolen potolče Lumio in pošljejo Elopa nazaj od koder je prišel.
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A load of bull***. Ja, WP ma še nekaj "dohitevanja" za naredit, sam da pa je meegoo že kar en zrel sistem?
stupid-1.gif


Še enkrat sem šel gledat review N9, pa me nikakor ne prepriča. Zgleda bebasto in zastarelo razen swype principa pa uro in notificatione bi "prevzel" na WP takoj.

Ostalo kar si pa napisal pa.... no comment.
bonk.gif
Vidimo kam gre nokia vsak kvartal pa se N9 že prodaja marsikje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.983
5.073
113
Ma uro, zgresene klice, prispele smsje ti lepo pokaze lockscreen, ne vem kaj eni tukaj bluzite. Enako je pri androidu ali iOsu.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Da prideš do lockscreen, se moraš najprej dotakniti ekrana. Tu ti ni treba sploh dotikati telefona, enako kot recimo že na N95 (starem Symbianu), samo pogledaš na ekran.

@Malecky
Meni recimo sploh ne sedejo tisti kvadratki pri WP, ki so po vrhu še v raznih kričečih barvah.



N9 se je šele začela prodajati in še to ne povsod, recimo pri nas je še ni, zato je brezveze delati v tej fazi neke zaključke o njenem vplivu na poslovanje družbe. Lahko pa pogledaš po spletu kaj se je zgodilo z delnicami Nokije, ko je najavila sodelovanje z M$.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.983
5.073
113
Pismo, ce si tak len, da se telefona ne mores dotaknit, potem smartphone ni za tebe. Meni se (in vsem vodilnim proizvajalcem) se zdi nedopustno da bi zaradi enega zgresenega klica imel cel cas prizgan monitor, ki je dandanes zraven procesorja najvecji porabnik energije.

Tisti, ki trdi da wp7 ne more uporabit za zunanji nosilec podatkov preko usb-ja. Ja lahko se uporablja!, Sicer pa zakaj pr peezdi nebi za to uporabljal raje usb kljucek?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa kdo sploh še uporabla USB ključek?
tongue-1.gif


Ja...najlepša, najbol inovativna stvar na telefonu je pa en seznam mrtvih ikonc.
cry12bpy.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Pismo, ce si tak len, da se telefona ne mores dotaknit, potem smartphone ni za tebe. Meni se (in vsem vodilnim proizvajalcem) se zdi nedopustno da bi zaradi enega zgresenega klica imel cel cas prizgan monitor, ki je dandanes zraven procesorja najvecji porabnik energije.

Tisti, ki trdi da wp7 ne more uporabit za zunanji nosilec podatkov preko usb-ja. Ja lahko se uporablja!, Sicer pa zakaj pr peezdi nebi za to uporabljal raje usb kljucek?

Očitno je poraba tega ohranjevalnika zaslona tako neznatna, da telefon brez problemov zdrži 2-3 dni neke normalne uporabe.
Že parkrat sem bil v situaciji, ko nisem imel USB ključa, pa mi je prav prišla N900 namesto njega. Poleg tega imam ključ le z 8 GB, N900 pa ima 27 GB prostega spomina. Zakaj bi metal denar za večji ključ, saj sem med drugim tudi zaradi tega kupil tak smartphone, ki mi omogoča, da ga uporabljam kot prenosni disk in prenosni video/mp3 predvajalnik (s TV izhodom).
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ja...najlepša, najbol inovativna stvar na telefonu je pa en seznam mrtvih ikonc.
cry12bpy.gif

Še vedno ne vem kaj je na teh microsoftovih ikonicah bolj inovativnega, razen tega da so minimalno animirane
crazy1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.948
760
113
WP7 -> Fora Metro (live tilov) je prelglednost in minimalističen izgled.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.983
5.073
113
Ja pol pa uporabljaj svojo n900 pa ne jamraj. Saj noben ne trdi da je to zanic telefon. Jaz za podatke uporabljam wd passport 500g. Pa zamenjal sem ze dva telefona z tv izhodom in ugani, niti en ni bil prikljucen na televizijo. Sicer bi bilo res idealno imeti v eni napravi vse: predvajalnik hd vsebin, prenosni disk, in kajjazvemkajvse. A obicajno se vedno pri kateri zadevi zatakne.

Kaj ste mislili z mrtvimi ikonami mi tudi ni jasno. Mogoce to da so puste? Saj so res, mogoce ponazarjajo besedo windows (okna). Obstajajo pa vse vec appov z live tile ikoncami, kjer ze v sami ikoni dobis informacijo, naprimer vreme od accuweather.
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Jaz sem že mojo N93 brutalno uporabljal tudi na TV, kaj šele te novejše igračke :D