Nokia windows phones

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Mislim, da FFC bi morala biti v najzmogljivejšem modelu. Čas videokonferenc šele prihaja, Skype, G-talk, Facebook chat,...

Ram je najbrš v osnovi o.k. problem pa bo verjetno nastal, ko boš naložil nekaj aplikacij + miltitask. Obenem je vprašljiva nadgradnja na W8. Ram je skorajda bolj pomemben od procesorja za gladko delovanje.

Procesor je načeloma O.K.....kar me bolj moti je, da ni reže za SD

Lp
Torus
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Zakaj pa ne. Ne rabim ekosistema. Rad sem povsod malo. Telefon rabim pretežno za komuniciranje (klici, sms, email, skype, gtalk...), brskanje po spletu, poslušanje muzike v avtu (mp3 predvajalnik), za kaj pofotkat in kak film pogledat prek video izhoda. Ker Maemo dobro poznam, mi najbrž ne bo težko implementirati raznih hekov, ki se bodo pojavili za MeeGo/Harmattan. Slednji v bistvu sploh ni pravi MeeGo, ampak nek derivat Maema in MeeGa.

Ja, pa to bi bil nadomestek za N95 in bi bil soliden tandem z N900.
grin1.gif

In za vse kar si nastel, mislis da WP7 ne zna delat. Dela to in se vec zelozelo dobro. Stavim levo modo da opravlja celo bolje od megota. Ce hoces mego, kupi tak telefon, ne pa da kupis takega ki je dizajniran za WP7 potem pa tisis gor nekaj druga.
Drugace pa so telefoni ful vsecni in so v svetu Wp7 sigurno totalna zmaga.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
3,7 tudi mene malce moti, bi tistih 3.9 ali pa 4.0 ampak bi preživel, nisem pa pripravljen menjat Trophyja zarad tega in to bo problem Nokie. To bi moral izdat ULTIMATE WP7 cegu, da se vidi kdo sodeluje z Nokio oz. je kupljen.
tongue-1.gif


Heh...sprednja kamerca me boli k*** če je nikol nimam, se mi zdi brezveze. Kot da bi še Siri dal za pogoj.
hysterical-1.gif
RAM tudi ni problematičen če ga ne potrebuje. Kaj ti je na winxp pomagal 2GB ram-a, če ga pa sistem ni uporabljal? Prcate na te HW specse kot da nič ne bi poznali "osnov" računalništva.

Procesorje ti tudi lahko proizvedejo 20Ghz, sam kaj ko bo v eni enoti časa naredil toliko manj, da ne bo nič hitrejši kot 2x2Ghz Core2Duo? Kot sem že napisal..če je SW tolk dober, da lahko vse naredi z 1 Ghz, zakaj bi želel met 5Ghz? Da bi se važil SGS2 lastnikom?
bonk.gif
467716-post_slo.gif


Do zdaj sem imel 3 telefone s sprednjo kamero, pa sem jo vklopil enkrat da sem videl kako butasto zgledam iz razdalje 25cm in je kasneje nikoli vec nisem vklopil. Pravtako ne na prenosniku. Tako da zaradi mene kamer nikjer ne rabijo vec gor sraufat. druga zgodba je zadnji fotoaparat. Ta pa mora biti cimboljsi. Pa megapixli pri tem niso merilo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Prednja kamera v namene "videotelefonije" je fail. Saj se tudi vidi, da večina proizvajalcev dela super zadnje kamere, če bi bila potrebo po orenk prednji, bi tudi to naredili dobro.

Mislim, da nokia ne namerava nikoga impresionirati s 800 modelom, naredili so pač soliden wp7 telefon. Nima smisla že prvi model narediti oh in sploh, ker potem ni več prostora za napredek. Koliko vidim reviewe, je zaslon "fantastičen", to je nekako to, kar se išče od takšnega multimedijskega telefona. Ostalo je pa potem baterija, poraba, videz, filing v roki, hitrost OSa

tudi 3.7 ne vem zakaj vam gre tako v oči, če bi 3.9 ali 4.0 imel enako resolucijo...there is no point in that.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Zakaj pa ne. Ne rabim ekosistema. Rad sem povsod malo. Telefon rabim pretežno za komuniciranje (klici, sms, email, skype, gtalk...), brskanje po spletu, poslušanje muzike v avtu (mp3 predvajalnik), za kaj pofotkat in kak film pogledat prek video izhoda. Ker Maemo dobro poznam, mi najbrž ne bo težko implementirati raznih hekov, ki se bodo pojavili za MeeGo/Harmattan. Slednji v bistvu sploh ni pravi MeeGo, ampak nek derivat Maema in MeeGa.

Ja, pa to bi bil nadomestek za N95 in bi bil soliden tandem z N900.
grin1.gif

In za vse kar si nastel, mislis da WP7 ne zna delat. Dela to in se vec zelozelo dobro. Stavim levo modo da opravlja celo bolje od megota. Ce hoces mego, kupi tak telefon, ne pa da kupis takega ki je dizajniran za WP7 potem pa tisis gor nekaj druga.
Drugace pa so telefoni ful vsecni in so v svetu Wp7 sigurno totalna zmaga.

A sem kje napisal, da tega wp7 nezna? Omenil se le, da ne rabim nobenega ekosistema in vse kar rabim ima Maemo oz. MeeGo/Harmattan. Če je folk kupoval HP-jeve Touchpade, da bo nanje lahko spravil Android, ne vem zakaj ne bi bilo podobno s temi telefoni, čeprav je za to verjetno malo možnosti, zaradi različnih procesorjev in grafe.

Kar se pa tiče sprednje kamere, ta niti ni pomembna, pomemben je celoten paket in telefoni z več in boljšim HW stanejo manj. Če za manj denarja dobiš več in bolje, potem ti ne rabim praviti kakšen bo končni izplen teh telefonov.
rolleyes-1.gif


Sam za tak HW, brez vezave na operaterja, ne bi dal več kot 300 € in za N9 ne bi dal več kot 400€.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Važno, da je več Ghz in več RAMa, kako dejansko deluje zadeva, pa nima veze, ne?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Joooj...nehi že z resolucijo.

Si eden tistik ki kupijo top shit 37" FHD TV pa ga gledajo na 5m in kupujejo Blueray-e?
evil.gif


Jaz imam 2.4m platno, pa samo 720p projektor....ne zamenjam za noben FHD TV.
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
In to bi naj bilo kaj? Več Mhz, več rama? Ali večji zaslon z isto resolucijo, za samo večji ppi efekt?

malecky, noob
tongue-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Glej, če za manj denarja dobiš npr. boljši procesor, več rama, sprednjo kamero, večjo baterijo, režo za spominsko kartico, lažji telefon itd. itd. Ko folk vidi, da za več denarja dobi manj, kaj misliš, kako se bo večina odločila?

A ti pri nakupu avta tudi ne gledaš na njegovo opremo in ceno?
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Se mi zdi, da bo spet razprodaja čez pol leta
smile-1.gif
Kot je bila s HTC-ji.

Mogoče si bom pa še omislil to.

Kaj OvI maps so gor?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Ampak verjetno ti je jasno, da zaradi tega, ker imaš več rama ali boljši procesor, ne bodo zadeve delovale boljše?

Poglej si recimo konzole za igrice...kako HW imajo glede na PC HW, pa je ponavadi grafika na konzolah lepša, kot pri PC, pri istihi igrah seveda.
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Ne, važno je, kaj se dobi za isti denar.

25GB of free SkyDrive storage. Tudi to je sestavni del paketa. Torej SD kartice sploh ne potrebuješ.
Kako pa bo delovala, pustimo se presenetiti. Vsekakor ne bodi pameten vnaprej
cheer.gif


nahrung002.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ampak verjetno ti je jasno, da zaradi tega, ker imaš več rama ali boljši procesor, ne bodo zadeve delovale boljše?

Poglej si recimo konzole za igrice...kako HW imajo glede na PC HW, pa je ponavadi grafika na konzolah lepša, kot pri PC, pri istihi igrah seveda.

Če kupujem avto, ki ima pol stvari manj in cenejše komponente kot konkurenčni avti drugih proizvajalcev, pričakujem, da je 2.000 € cenejši, ne pa 2.000 dražji.

Citat:
Uporabnik Artist pravi:

25GB of free SkyDrive storage. Tudi to je sestavni del paketa. Torej SD kartice sploh ne potrebuješ.
Kako pa bo delovala, pustimo se presenetiti. Vsekakor ne bodi pameten vnaprej
cheer.gif


nahrung002.gif

Po pravici povedano zunanjega prostora ne rabim in ga zelo redkom uporabljam (2-3 v letu). Za to kar rabim sta mi zadosti dropbox in box.net. Kartica pa pride prav v različnih primerih. Npr. če imaš digitalni fotoaparat z SD adapter kartico v katero je vstavljena microSD. Preprosto kartico vržeš v telefon in že imaš slike za pošiljat naokoli. Pa recimo, ker slikam v RAW formatu, s tem nimam nobenega problema, ker mi N900 podpira pregledovanje teh fotk. Ker ne vem kako je s tem pri WP, me zanima ali v tem trenutku ta podpira pregledovanje fotografij v RAW formatu?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Nokoli se nisem zasledil debate da bi kdo gledal raw slike na telefonu. Pa ni vazno ali je wp7 ali Android ali jabucek. Po mojem to ne gre, lahko ti pa probam ce mi kaksno posljes. To tvoje pocetje me asociira na primer kot bi s sleperjem razvazal hitro posto po Ljubljani.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Citat:
Uporabnik Artist pravi:
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Ne, važno je, kaj se dobi za isti denar.

25GB of free SkyDrive storage. Tudi to je sestavni del paketa. Torej SD kartice sploh ne potrebuješ.
Kako pa bo delovala, pustimo se presenetiti. Vsekakor ne bodi pameten vnaprej
cheer.gif


nahrung002.gif

Se vsekakor zavedam, da je to vključeno v paketu , ampak to ni isto. Tu moraš vsak file poslat preko neta in sprejet preko neta. Zdaj če si na hitrem WiFi ju to načeloma ni problem, problem nastane če si na počasnem WiFi-ju ali pa na mobilnem omrežju. Jaz imam na SD trenutno cca. 13GB slik. Koliko časa bi mi vzelo, samo da jih uploadam na server, preko optike? Skratka, ne vidim še prave uporabe tega cloud prostora za shranjevanje, razen za backup.

Kar se tiče HW, se pa bojim, da je podhranjena. Procesor je načeloma O.K. ampak po moje bo RAM-a primanjkovalo. To Nokia že stalno počne in ne vem, če je že izdala kak telefon, ki je imel malo več RAM-a, da je uporabnik lahko normalno dihal. Najbrž bo telefon na začetku lepo deloval, a ko bo uporabnik naložil nekaj aplikacij in začel malo multitask-at se bo telefon precej upočasnil. Seveda pa moramo vzeti v obzir, da so aplikacije čedalje zahtevnejše in verjamem da bo telefon kmalu zajavkal. Skoraj zagotovo pa o kakšni nadgradnji na W8 ni moč govoriti.

Kar se tiče pa navigacije, je pa Nokijina navigacija ena najboljših, če ne najboljša, na telefonih. Verjamem tudi, da bo taka ostala tudi na WM. Tako da, če kdo kupuje telefon in bo veliko uporabljal navigacijo so ti-dve Nokii prav gotovo za razmislek, čeprav nebi manjkal kak inč na zaslonu.

Skratka, nič novega na severu. Nokia še vedno igra igro, ki jo je igrala zadnjih nekaj let na Simbian-u. Dobro ohišje, všečna oblika, kvalitetna izdelava, podhranjen HW. Ne vem, ne vidim ravno luči na koncu tunela za Nokio. Ne še.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nokoli se nisem zasledil debate da bi kdo gledal raw slike na telefonu. Pa ni vazno ali je wp7 ali Android ali jabucek. Po mojem to ne gre, lahko ti pa probam ce mi kaksno posljes. To tvoje pocetje me asociira na primer kot bi s sleperjem razvazal hitro posto po Ljubljani.

RAW sem omenil le kot dodaten bombonček, ki ga premore že počasi zastarela N900. Odmislimo raw, ki ga malokdo uporablja in malokdo ima tudi na Windowsih nameščeno podporo zanj, dejmo se pogovarjat o standardnih jpg fotkah, pa o SkyDrive, ki ga najbrž podpirajo tudi fotoaparati, a ne?
bonk.gif
Pa če smo še vedno pri teh istih jpg fotkah, kako je sedaj z Mangom, ali lahko recimo te slike pošljem prek BT na drug telefon, ki nima microSD ležišča? Z N900 sem to namreč počel že skoraj pred 2 leti.