Nokia windows phones

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
Citat:
Uporabnik Artist pravi:
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Ne, važno je, kaj se dobi za isti denar.

25GB of free SkyDrive storage. Tudi to je sestavni del paketa. Torej SD kartice sploh ne potrebuješ.
Kako pa bo delovala, pustimo se presenetiti. Vsekakor ne bodi pameten vnaprej
cheer.gif


nahrung002.gif

Se vsekakor zavedam, da je to vključeno v paketu , ampak to ni isto. Tu moraš vsak file poslat preko neta in sprejet preko neta. Zdaj če si na hitrem WiFi ju to načeloma ni problem, problem nastane če si na počasnem WiFi-ju ali pa na mobilnem omrežju. Jaz imam na SD trenutno cca. 13GB slik. Koliko časa bi mi vzelo, samo da jih uploadam na server, preko optike? Skratka, ne vidim še prave uporabe tega cloud prostora za shranjevanje, razen za backup.

Kar se tiče HW, se pa bojim, da je podhranjena. Procesor je načeloma O.K. ampak po moje bo RAM-a primanjkovalo. To Nokia že stalno počne in ne vem, če je že izdala kak telefon, ki je imel malo več RAM-a, da je uporabnik lahko normalno dihal. Najbrž bo telefon na začetku lepo deloval, a ko bo uporabnik naložil nekaj aplikacij in začel malo multitask-at se bo telefon precej upočasnil. Seveda pa moramo vzeti v obzir, da so aplikacije čedalje zahtevnejše in verjamem da bo telefon kmalu zajavkal. Skoraj zagotovo pa o kakšni nadgradnji na W8 ni moč govoriti.

Kar se tiče pa navigacije, je pa Nokijina navigacija ena najboljših, če ne najboljša, na telefonih. Verjamem tudi, da bo taka ostala tudi na WM. Tako da, če kdo kupuje telefon in bo veliko uporabljal navigacijo so ti-dve Nokii prav gotovo za razmislek, čeprav nebi manjkal kak inč na zaslonu.

Skratka, nič novega na severu. Nokia še vedno igra igro, ki jo je igrala zadnjih nekaj let na Simbian-u. Dobro ohišje, všečna oblika, kvalitetna izdelava, podhranjen HW. Ne vem, ne vidim ravno luči na koncu tunela za Nokio. Ne še.

Vidim da ne veš kako deluje WP7. Sistem namreč zamrzne aplikacijo ki jo ne uporabljaš. V ozadju delujejo samo aplikacije ki so temu namenjene in delujejo kot servis. Torej neka glupa igrca, ti ne bo delala v ozadju, kak napovednik vremena pa ja. Tako se za ram ne rabiš nič bat. Ni to Android pri katerem te mora skrbeti kaj zadaj laufa, pa da boš redno killal procese, vsake tri dni restartal telefon itd... Pa preden je Nokia naredila telefon je morala ustrezati standrdu ki ga je določil Microsoft, in le ta je sigurno določil dovoljno količino rama. Tako da je tvoja skrb povsem neutemeljena.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nokoli se nisem zasledil debate da bi kdo gledal raw slike na telefonu. Pa ni vazno ali je wp7 ali Android ali jabucek. Po mojem to ne gre, lahko ti pa probam ce mi kaksno posljes. To tvoje pocetje me asociira na primer kot bi s sleperjem razvazal hitro posto po Ljubljani.

RAW sem omenil le kot dodaten bombonček, ki ga premore že počasi zastarela N900. Odmislimo raw, ki ga malokdo uporablja in malokdo ima tudi na Windowsih nameščeno podporo zanj, dejmo se pogovarjat o standardnih jpg fotkah, pa o SkyDrive, ki ga najbrž podpirajo tudi fotoaparati, a ne?
bonk.gif
Pa če smo še vedno pri teh istih jpg fotkah, kako je sedaj z Mangom, ali lahko recimo te slike pošljem prek BT na drug telefon, ki nima microSD ležišča? Z N900 sem to namreč počel že skoraj pred 2 leti.

Evo to je pa edina kretenska odločitev, ki jo zamerim Microsoftu. Namreč preko BT ne moreš prenašat datotek. Ne vem čemu botruje taka odločitev, ampak dejstvo je da je butasta. Edino kaj čakam je da se bo nekdo vsedel in napisal temu primerno aplikacijo. Tako da glede tvojih zahtev sklepam da WP7 ni za tebe. Ok resnica je da imaš danes na vsakem koraku kako free wlan točko, in da že od moje Omnie 2 (WM 6.5) ne uporabljam bluetooth prenosa, ker mi že takrat ni deloval tako kot bi moral. Tako da mi je že stalna praksa, da uporabljam WiFi ali pa kar USB za sinhronizacijo in shranjevanje podatkov na PC.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Mogoče so znane osebe dosegle, da se preko BT ne more prenašati slik, da jim le-teh več ne bi odtujili
wink-1.gif


Sem pa tudi prepričan, da se idealnega telefona, ki bi ustrezal vsem, ne da narediti, saj imamo ljudje različne prioritete in vedno se bo našel nekdo, ki bo trdil, da je več Mhz pri procesorju boljše, čeprav deluje sistem počasneje, ali pa nekdo, ki bo hotel 720p zaslon, stylus, etc...

WP7 je še v povojih, proti m$ lahko edino rečem to, da ga nekoliko počasi razvijajo, saj imam občutek, da bi lahko določene stvari naredili veliko prej. Kako pa bo s tem sedaj, ko je njihov partner postal nokia, pa bomo videli..nekako pa imam občutek, da bodo poztivno presenetili, obojni.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Hitrost procesorja ko gre enkrat v višave res ni več tako pomembna pri hitrosti sistema, je pa še vedno faktor pri poganjanju appov. Ne sicer vseh, a če poganjaš recimo kak bolj zahteven emulator lahko s dobrim programiranjem pridobiš samo toliko na hitrosti, ostalo morajo opravit megaherzi.


Tistih 25Gb v oblaku pa je uporabnih samo če imaš neomejen prenos podatkov in se nikoli ne potikaš po tujini. Ker mi je telefon skoraj povsem nadomestil bivšega ipoda imam konstantno s sabo na Gb mp3jev, in si kar ne morem predstavljat, da bi bil po porabljeni kvoti podatkov, ali tisti trenutek ko stopim izven domačega omrežja (kar priznajmo pri nas ni težko) odrezan od 3/4 moje glazbe ali podcastov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
In kakšen emulator, bo povprečen uporabnik telefona, poganjal?

Torej je 16GB premalo podatkov, za vse mp3je? eni pa ste res hardcore
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Ok saj še vedno imaš na telefonu 8 ali 16G prostora. Za nekaj muzik bo vseeno dovolj. Ni pa toliko, da bi lahko imel vso domačo drvarnico gor naloženo. Jaz imam recimo 1G muzike gor, pa mi je dovolj. Ali drugače rečeno, imam slik za par mesecev, 1g muzike, navigacijo z CRO, SLO, AT kartami in imam še vedno 4g fraj.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Hmmm... Kolk jaz vem da WP7 ne podpira dveh jeder. Prav zato so sedaj še vedno na enem jedru. Ali se motim?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Že naslednji update bo podprl DC (kar se tiče WP7).

Drugače pa fail, da bo Nokia Lumia 800 dobavljiva šele 2012 za nas Slovencelne.
uf-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Že naslednji update bo podprl DC (kar se tiče WP7).

Drugače pa fail, da bo Nokia Lumia 800 dobavljiva šele 2012 za nas Slovencelne.
uf-1.gif

Naročilo iz tujine ftw. Kdo še sploh pri nas kupuje telefone...dobiš z vezavo po isti ceni kot v tujini brez vezave.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma ne vem če bo šlo. Lumio 800 bom kupil sem kar 99%. Hujši stroji od Nokie bodo prišli šele 2013, do takrat bo pa tale sexy 800tka super zame.
cheer.gif


V tujini so že za 1€ naprej (20€ mesečna naročnina in polno minut ipd. zraven). Cena bo cca. 420€+davki, kar pomeni da bo v slo cca. 500€, pri mobitelu računam na 320-340€ v splošni akciji z vezavo 24m. Pod 450€ jo bo pa težko dobit v tujini pomoje + ptt.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a sploh misljo met pri mobitelu se kak wp7 telefon?! htcji so ze neki casa zuni..