NLB sux - izpiski

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.433
5.922
113
pri taščici
Zadnjič sem hotel preveriti nek priliv na izpisku, kar ugotovim da nimam izpiska za november. OK si rečem sem ga pa nekam založil (čeprav se mi je zdelo nekam čudno). Kmalu ugotovim da nimam niti za oktober izpiska. Potem mi je bilo že precej sumljivo,zato sem bil pozoren za December. Ugotovim, da ga spet ni.
Kličem na banko kaj se dogaja z mojimi izpiski, pa mi razložijo da so uporabnikom klika ukinili pošiljanje izpiskov.
JA BRAVO!!
bonk.gif
)
Razloži mi, da lahko v kliku aktiviram ponovno pošiljanje izpiskov. Normalno da sem si ga, a zdaj pa mislijo da si jih bom pa še printal
10.gif
(saj vsak mesec zaračunajo 2 evra, bodo pa že poslali tisti izpisek)
Ker drugega itak nimam od njih (ko sem želel 10 jurejv kredita so mi postavili take pogoje (pač slaba plača) da sbi prej umrl kot pa kredit izplačal. In ne glede na to da so v 10 letih poslovanja z mano videli da nisem bil nikdar v minisu, da sem imel kar nekajkrat nekaj vezav itd...(kaj vam čem razlgat moje finančno stanje)

Skratka: Vsi ki se odločate katero banko, z NLB nimam ravno najboljših izkušenj. Se pa bojim da bodo kaj podobnega pogruntale tudi druge banke (po stilu Mobitel-Simobil sprememba obračunskega intervala)
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
NLB pač, amapk pazi.......tole pošiljanje izpiskov ti bodo zaračunali. Vsaj za poslovne uporabnike je to plačljivo
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Ja, glede izpiskov je približno tako, kot si napisal. Za uporabnike Klika je privzet način izpiskov elektronski. Če se prav spomnim, se je zadeva izvajala paralelno s papirnimi izpiski od pomladi 2007 naprej, od enkrat konec poletja naprej, se mi zdi, pa so izpiski samo še elektronski z arhivom za 6 mesecev nazaj (če se ne motim). Glede obestila sem skoraj prepričan, da je bilo, vsaj v elektronski obliki oziroma kot (interno) obvestilo uporabnikom Klika, če imaš v nastavitvah Klika obkljukano ustrezno polje. Morda je zadeva prišla celo prek e-pošte, vendar se tudi sam ne spomnim več.

Glede bančnih "stroškov vodenja" (elektronskih!) računov, provizij, obresti (pri kreditih itd.) so pa že druge zgodbe. Ne le pri NLB, ki bi sicer ob vsem "monopolu", ki ga ima, in ob vsej svoji uspešnosti in poslovni odličnosti, o čemer nas stalno bombardirajo, najbrž lahko bila bistveno konkurenčnejša ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.433
5.922
113
pri taščici
PO telefonu mi je rekla da bo zaenkrat brezplačno. Očitno bo treba hrbtne strani bolj podrobno brati kot pa prvo stran izpiska.
Sicer pa imam klik za občasno uporabo(vse na trajnik). Na njega včasih tudi po več mesec ne grem, opcije pošiljanja obvestil po pošti pa tudi nimam obkljukan.

Ah ja
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni je pa to cool, nihče ne more brati tistih papirnatih več..
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
496
83
Za kakšno obdobje lahko zdaj gledaš promet in izpiske na kliku? Vem, da je bilo nekaj časa zelo omejeno.
Skbnet ima na primer še ves promet od 1.6.2003 naprej.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
ksz... meni pa je kul, bo vsaj mamn papirja v kaslcu! Če se prav spomnim, sem še jih prejšnji mesec prejel! Ponavadi jih tak ne preberem, ampak kuverto odvržem izpisak pa shranim v mapo... S stanjem sem nekako vedno na tekočem preko neta (Klik in NKBM)!
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
In kaj rabis papirnato obliko izpiska. Meni cisto vsec da so to ukinili. Ce kaj rabis gres na KLIK. Tisti paprniti izpisek je pa tako vedno romal v okrogli fascikel.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik asko pravi:
In kaj rabis papirnato obliko izpiska. Meni cisto vsec da so to ukinili. Ce kaj rabis gres na KLIK. Tisti paprniti izpisek je pa tako vedno romal v okrogli fascikel.

na kliku ne mores pogledat za vec kot 6 mesecev nazaj, ali pac?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.433
5.922
113
pri taščici
Ne, sem pa tud jaz našel septembski izpisek kje so ukinjanje izpiskov naslovili pod "novosti".
No kakorkol.
Ker nisem redni uporabnik klika (imam pač majhne dohodke in tiste lahko zapravim) mi tisti izpisek ni romal v koš. Sedaj sem si jih naročil in dokler jih bodo pošiljali jih bodo, potem pa...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik asko pravi:
In kaj rabis papirnato obliko izpiska. Meni cisto vsec da so to ukinili. Ce kaj rabis gres na KLIK. Tisti paprniti izpisek je pa tako vedno romal v okrogli fascikel.
Recimo:
1. za najemanje BANkredita rabiš zadnje izpiske, tisti iz NLBKlik ni OK
2. ker plačuješ ogromno za vodenje, ki je itak avtomatsko in ti pravzaprav ne vodijo nič
3. ker digitalna tehnika lahko zataji, ti pa želiš vedeti stanje (recimo, da ti doma crkne računalnik)
tongue-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Ogromno za vodenje ?
Verjetno nisi nikoli bil v kakšni banki čez mejo.
Če boš kdaj šel jih še povprašaj kako je tam z izpiski (pa ne pri slovenskih podružnicah, ker trenutno delujejo po drugačnih načelih, ki bodo trajali dokler ne dobijo konkretnega tržnega deleža)
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Ogromno za vodenje ?
Verjetno nisi nikoli bil v kakšni banki čez mejo.
Če boš kdaj šel jih še povprašaj kako je tam z izpiski (pa ne pri slovenskih podružnicah, ker trenutno delujejo po drugačnih načelih, ki bodo trajali dokler ne dobijo konkretnega tržnega deleža)

Daj nam potem ti, ki veliko hodiš v banke čez mejo, pojasni, koliko se tam plača vodenje!?!

Jaz poznam namreč samo svoj primer, kjer je na nemški banki vodenje računa brezplačno. Za vse običajne stranke. Izpiski so elektronski, enkrat letno pa na papirju, kar brezplačno pošljejo v SLO.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.433
5.922
113
pri taščici
Očitno so res bankirji reveži. Mislim da sem zadnjič sosedo videl ki je stala pred Karitasom.
Pač so nujno zlo, in zato lahko kasirajo. Na srečo je vsaj nekaj konkurence, čeprav se marsikatero malenkost tudi "zmenijo"

edit: soseda je sicer šefica na banki...;)
 
Nazadnje urejeno:

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Meni gre pa na bruhanje, ko vidim, da NLB podjetju non stop pošilja izpiske in to mastno zaračunajo. Pa ful so barabe - greš v nakup en dan opraviš 4 nakupe - prideta 2 izpiska (3 nakupi na enemu, 1 nakup na drugemu). Vsak izpisek plačaš posebej seveda. Vsi nakupi preko BA kartice.
frown-1.gif
Banda!