Nissan Leaf

wxy

Pripravnik
18. jul 2014
202
0
16
Še enkrat za malo tumaste. Sem ti napisal, da imaš prav in bi bilo potrebno menjati celotno baterijo, samo sem dobil od Nissan servisa v Celovcu (Motodrom) drugačno informacijo, ti pa si ponavljaj, da bodo v garanciji menjali celice. Pa še to Leaf nima NiMH baterij, baterijo ti v garanciji porihtajo brezplačno in še ni preizkušeno.
 
Nazadnje urejeno:

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Ali bi morda kdo vedel kateri OBD2 V1.5 dela z HTC ONE S. Bojda V2.1 v večini ne dela. HTC ONE S, pa tudi ni ljubitelj OBD2jev.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tale članek je po mojem manipulacija oz.neke vrste zavajanje!
Govorijo samo o tem,koliko baterij je bilo zamenjanih,ne pa tudi o tem,koliko Leafove baterije izgubijo kapacitete po nekaj letih (kar pa je še posebej za 100% EV bistven podatek!).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Itak da je natega. Če bi ti začel bencinski avto 25% več žret (in bi bil toliko manjši doseg), bi vsak normalen trdil, da gre za okvaro. Ali pa če bi se posoda za gorivo sama od sebe skrčila ...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Manjka ena micka ....
tongue-1.gif
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
459
7
18
Včeraj sem videl enga belega Leafa s KK registracijo na polnilnem mestu CityCentra v Celju -- je kdo iz foruma?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
http://insideevs.com/nissan-leaf-versus-englands-steepest-road-video/

Zanimiv test Leafa na zelo strmem klancu (menda nekje klanec zategne tudi na več kot 30%,kar je noro strmo...menda pa naj bi bil,če izbrskani podatki držijo,povprečen naklon celotnega klanca okoli 15% - odvisno od kje se točno začneš vzpenjati. Pa še vedno je to povprečje izredno strmo,za primerjavo naš Kum ima povprečno nekaj nad 10%,mogoče bi bila boljša primerjava vzpon na Šmarjetno Goro pri Kranju,ki ima slabih 12% povprečja in podobno dolžino...bolj strmega klanca podobne dolžine pa pri nas ne poznam).
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Vzpon na Mrzlico bi znal biti še bolj strm?

Ne poznam kje je to,ampak predvidevam,da ni dolg vsaj 2 ali 3 km,pa da ni asfaltiran? (recimo da se omejimo samo na asfaltirane klance)