Nikon Coolpix L10

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Danes sem slučajno v eni trgovini zagledal zgoraj omenjeni fotoaparat, še link do aparata. Cena pa je bila 99€.

Sedaj pa me zanima, če je vreden nakupa. Imel bi ga pa za drugi aparat, za fotografiranje kar tako. Nisem si še podrobno ogledal karakteristike, bi najprej vprašal za vaša mnenju tu. Drugače za bolj resno in namensko fotografijo pa imava z očetom v lasti D200. Ta bi pa bil za vsako priložnost, saj je lahko vedno pri roki.
Upam da nisem preveč zakompliciral. Dajte kakšen nasvet prosim.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Jaz ga imam cca 1 mesec. Za ta denar je zadeva cist ok. Naceloma presvetljuje, tko da jaz ponavadi kompenziram v minus, tudi do -2. Tudi WB se hitro zmoti, ce je mal cudna svetloba, pa tudi naceloma prevec na modro povlece. Pisem seveda o autoWB. Jaz imam nastavljeno vecina na cloudy weather, tudi zato, ker so toplejse barve lepse za pogledat. Edino kar me res moti je to, da ne mores kompenzirat flesa. Vedno skoraj prevec useka, tko da vcasih je vse prezgano. Autofokus vcasih kar brezveze ne potrdi, tudi ce ima dovolj svetlih tock. Gumba za zomirat moras stisnit zlo na hitro, drugace je tkoj na max. Ce se mal potrudis se da kar ok slike naredit. Jaz sem gor zmontiral predleco in je kar ok za makro delat. Sem v temu "Makro za reveže" napisal kako sem to resil in prilimal par slik.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Se pravi da je čisto ok aparat za v žep. Saj za kaj bol konkretnega pa imam Nikon D 200 pa nekaj objektivov. Samo da D200 ne moreš imet vedno s sabo, je pretežak, prevelik....Ima ata še coolpix 5400, samo je za žep tudi prevelik. Za to bi pa imel še tega zraven, da je vedno v žepu. Kako hitro je pa pripravljen za slikanje, od trenutka ko ga vklopiš?
 
Nazadnje urejeno:

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Traja nekje do sekunde. Vcasih se zgodi, da premalo stisnem gumb in se ne prizge. Drugace pa traja, preden je spet pripravljen za novo sliko. Se posebi fles se fila kar ene 3-4 sekunde, tudi pri polni bateriji.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Aha. Kupil ga bom, saj je zelo ugodna cena. Za občasno fotografiranje bo že.Ali mogoče veš koliko fotografij spraviš na 1GB kartico pri najvišji kakovosti?

Hvala za info.
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Hvala za informacije, aparat sem kupil in je za tak denar dober. Je mali, lepo sede v roko pa vedno bo pri roki, za kako priložnostno fotko naredit. Za resne stvari pa D200.
Hvala