Prvi nakup telefona z android op. sis.

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Če froyo +/- lagfix popravi težave Galaxy S, ga bom tudi jaz 100% še 1x kupil, ker je razen zgoraj omenjenih problemov -> prekleto dober mobilnik!
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Mah sedaj pa res nevem. Sem klical na ram2, pa je edina možnos da dobiš android 2.2 da prideš k njim z telefonom oz. da ga pošleš. Sranje. Ko sem jih pa vprašal če bo bilo kdaj preko interneta pa so rekli da so bile to samo govorice še.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Itak da bo preko neta, uradno z kako 14 dnevno zamudo. Neuradno pa takoj isti dan ko izzide.

Neuradno = tisto kar Ram2 naredi -> sam pri sebi doma. Mislim, da je podpora že na tem forumu dovolj dobra..
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Že ves čas se govori septembra, tako da bomo zagotovo izvedeli v naslenjih 14 dnevih
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na RAM2 že imajo uradno verzijo. Čakajo še na soglasje operaterjev in drug teden ga bodo začeli inštalirati. Na Kiesu bo pa enkrat konec meseca.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Mal spremlam tole debato ki sem jo odpru in kakor vidim sami problemi pri Samsungu. Nekako osebno nimam želje po tem da cele vikende presedim pred PCjem in iščem programe in aplikacije ki mi bodo pomagale držati telefon pri življenju. Iščem telefon ki bo delal (kupim, napolnim baterijo, uporabljam, napolnim, uporabljam, .... čez pol leta napolnim, uporabljam ...)
Nekaj pomankljivosti smo že izvedeli o Samsungu, sedaj pa me zanima kakšne so pomankljivosti pri HTC Desire oz. kakšne pomankljivosti se pričakuje lahko pri prihajajočima HTCjema (Z in HD)

LP
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
HTC DESIRE (navadni) ima 1 Ghz procesor
HTC DESIRE Z ima 800 Mhz procesor in ne podpira umts-a 900 Mhz (ki bo pri nas v prihodnosti deloval)
HTC DESIRE HD - Ima 1 Ghz procesor, nekaj več rama(od navadnega) in je OGROMNO večji (to je lahko slabost ali dobrost, kakor vzameš)
To je le po specifikacijah. Za android 3.0 naj bi bil potreben 1 Ghz procesor.

Ima tudi htc desire nekaj pomankljivosti (kot vsak) vendar niso tako grozno odločilne. Je pa res da če greš telefon root-tat in nove rome gor nalagat, potem pa se lahko začnejo težave.
_______________________________________________________________________________________________________

Kar se tiče samsung galaxy s, te težave ki so bile zgoraj opisane so bile na tej prvi verziji , predvsem zato ker ni pravih gonilnikov za samsungov procesor. Sedaj bodo oz. mislim da že imajo vsi samsung galaxy s že uradno (v trgovinah) ANDROID 2.2, kateri naj bi odpravil težave z lagom in ostale. Tudi ram2 je nekaj časa nalagl beta verzijo ki ni kaj dosti popravila, sedaj pa naj bi že dajali gor uradno. Tako da jaz bom nasploh počakal do 23. septembra in nato videl kaj bo, ker bi bil rad 100% pred nakupom.

_______________________________________________________________________________________________________

Tako da so v moji izbiri tile telefoni :

HTC DESIRE
HTC DESIRE Z
HTC DESIRE HD
SAMSUNG GALAXY S


Htc desire HD naj vseno nebi bil toliko dražji. Osnovna cena naj bi bila 650$ kar je 497 € (brez vezave) cena pa naj bi bila brez ddv. Tako da bi pri nas stal kakih dobrih 600€

l.p
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
HTC Desire - po instalaciji uradne verzije Froyo deluje VSE kot mora. Res pa se lahko malo zatika predvajanje posnetih HD videov.
To ti povem na osnovi precejšnje uporabe... vsaj 2 GB prenešenih podatkov mesečno preko M@, še več preko WIFI. Zelo malo streamanja in brez igric... večinoma delo, vreme, aplikacije za uporabo v Slo (odpiralni časi, endomondo ...), dokumenti, organizacija časa, PDF-ji, HTTP, Outlook, 6 dodatnih POP oz. SMTP mailboxov, FTP, Teethering, BT slušalka, Google storitve, FB, precej terenskega fotografiranja. Baterija traja od 8 ur do 1,5 dneva, odvisno od uporabe.

Ostali HTC-ji, ki prihajajo pa ... bomo videli. Kakršenkoli komentar bi bil zgolj ugibanje. Vsekakor se nikakor ne bi zadovoljil s polizdelkom, katerega naj bi nekoč uredili v sprejemljivo stanje. Pa ne bom preveč kritiziral določenih aparatov, ker mi ob tem vidno kopnijo zvezdice ob avatarju
10.gif
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Ja imaš po enem prav glede polizdelka. Vendar sedaj bo android 2.2 gor tako da bo že odpravljeno, če bo.


p.s Malo zvezdic sem ti posnežil.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Ja imaš po enem prav glede polizdelka. Vendar sedaj bo android 2.2 gor tako da bo že odpravljeno, če bo.


p.s Malo zvezdic sem ti posnežil.

Ma zlat si, tole se že lepše vidi
cool-1.gif

Dam za
nahrung002.gif


Sicer pa... kaj menite o Dellovemu Streaku?
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Hvala vsem da ste mi razširili obzorja. Zaenkrat bom tudi sam še malo počakal da vidim kaj in kako bo z novima HTCjoma, tačas pa bom zgubljal živce z mojim ceglom če nam prej zamenjal nazaj za Nokio 6310i ki je ne dam iz domače rezerve (baterija še po cca 10 letih drži 5-7 dni in nič ne šteka)

Kar se pa zvezdic tiče se pa ne sekerite. Jes mam sam eno na račun spletne igre Travian pa se ne keseram. Sem vam jih pa vsem ki ste mi pomagali z nasveti tut sam mal potalal
wink-1.gif


Pa fajn se mejte
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Pravilno, poleg poplave Android aparatov pride kmalu tudi Microsoft-ov WP7. Tudi tam bo več aparatov in so kar resno zastavili ta projekt. Všeč mi je to, da za razliko od Android aparatov Microsoft namenja svojim aparatom precej višje "minimalne zahteve". S tem pa seveda dobro zoptimiziran OS mora šibat.. Tu res samo kapo dol.. Tudi "razdrobljenost" bo s tem precej manjša kakor je pri androidih. Tudi pri Androidu so se izgleda odločili da bo za 3.0 potrebno malo "boljše drobovje", vsi šibkejši modeli pa bodo ostali na 2.1 / 2.2. Zopet razdrobljenost..

Sigurno pa bo treba zadevo probat. Zdajle Desire HD najbol diši.. če pa bo predrag (prehroščast) pa bom gotovo zopet posegel po Galaxy S in ga potweakal kar se da (da ne bo lag-al).

Pa še ena zadeva pri Desire HD je, da še vedno ni jasno kakšen zaslon bo uporabljal.

Nekateri podajajo informacijo Super LCD drugi pa navadni LCD (ki ima slabše barve, vidljivost zunaj in slabše uporavlja z energijo.. Desire Z ima potrjem SLCD. bomo videli..)
 
Nazadnje urejeno:

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Jest sem prebral pa da bo SLCD. Tudi sam ga čakam, če bo primerna cena mogoče še menjam svojega galaxy s. Glede laga, gor sem dal zadnji oziroma sedaj že predzadnji rom na 2.1, JM8 + lag fix in telefon leti ko urca, brez zatikanja. Po temu posegu se mi je spet prikupil in je desire HD sedaj pod večjim vprašajem.

P.S. Fantje še men kakšno zvezdico imam samo eno
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Nikoli nisem zastopil in morda nikoli tudi ne bom tega Androida in lastnikov. Svaka vam čast, da jih lahko uporabljate.