Prvi nakup telefona z android op. sis.

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Lep pozdrav

Odločil sem se, da vržem skozi okno jajca, ki podpirajo samo winse in mi že močno najedajo živce.

Po nekaj malega surfanja po netu sem se zagledal v HTC Desire. Če bo kdo kaj konkretnega napisal zakaj naj ga nebi vzel, oziroma zakaj naj bi ga, bom mučos vesel, predvsem pa me še zanima če ima kdo kak podatek če bo prišel kak nov HTC v prodajo pri Mobitelu in za kakšno ceno. Sevede je obvezno da je novi primerljiv ali pa celo boljši od HTC Desire. To me namreč zanima zato, da ne bom opravil nakupa in čez teden dni razbijal doma z glavo steno, ker nisem počakal.
Pa še tole. Napravico uporabljam predvsem za klice, SMS, MMS, internet, fotografijo in posnetke, navigacijo pa mogoče bom celo kej glasbe poslušal kar do sedaj nisem ker mam jajca. Definitivno pa ne bom gledal filmov na njem, tipkal romanov ali diplomske. Mogoče pa bom delal še kaj na njem za kar sploh ne vem da lahko.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
htc je najavil dva nova modela desire-ja. Kdaj bo pa pri nas pa vprašanje.
Jst imam desireja pa ti ga lahko samo priporočam.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Jaz bi ti svetoval da si ogledaš Samsung Galaxy S ali pa če počakaš na nova HTC Desire HD in Z.

Pri trenutnem Desire mene moti vidljivost zunaj. Enostavno večino časa ne moreš prebrati iz ekrana nič! Zvok zvočnika, bi pri napravi tega ranga moral biti na višji ravni. Pa 720p snema le pri 22fps.

Pri Galaxy S se dobi večji (vse kar se dela je udobnejše) in kvalitetnejši ekran, boljši zvok, 720p @ 30fps za enako (ali z malo iznajdljivosti manj) denarja..
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Nas bodoci zupan bi rekel... Desire DELA!...

Ze dolgo nisem imel aparata, pri katerem se ne spomnim najbolje kako odstraniti pokrovcek baterije in kako baterija sploh zgleda.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Se tudi jaz pridružujem tej temi in me zanima enako kot Lockos-a. Htc desire z bo imel slabše karakteristike kot navadni, htc desire hd pa bi bil kar kul, vendar bo bil pa za moje pojme prevelik za v žep.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Težko bi rekel da bo imel slabše, ker je novi MSM7x30 chipset kar precej močan in predvsem manj požrešen.

Tako HD kot Z imata novi hitri zagon, ki aparat iz 0 zažene v pičlih 4 sekundah!

Glede prenašanja pa že sedaj vedno telefone nosim v roki, tako da ni problemov
smile-1.gif
Je pač treba naredit kompromis, udobno surfanje in pregledovanje multimedijskih vsebin za nošenje v roki..
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@mobilni: mogoče mi ne verjameš ampak MHz niso vse.. Telih 800 MHZ v Desire Z, ki se ti zdi "malo" so bojda bolj strupeni kakor tisti ki jih je 1000 v trenutnem Desire. Procesor naj bi bil zelo podoben HDjevemu ampak clockan pač pri 800MHz.

Drugače pa Z skoraj gotovo odpade, če bo kateri od teh dveh novincev bo sigurno HD! pošast!
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
To bo pomoje najbolši nakup.

Ta mesec pride uradni froyo update in gotovo so izpilili večino problemov od 2.1. V najslabšem primeru namestiš lagfix in imaš trenutno najbolši telefon na trgu (za to ceno). Če ne misliš podaljševat pogodbe, se splača tudi na bolhi za ugodnega novega pogledat.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Edina težava na njem je to, da začne po določenem času uporabe (recimo 1 teden) štekat ko svinja, vendar za to je verjetno sedaj rešitev (kot so ostali napisali - lagfix), a sam ga nisem prodal zaradi tega, in ti ga vseeno priporočam, ker je neverjeten. (sploh po prehodu iz nokie 5800)
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Kako misliš štekat ko svina, a to pomeni da ga je treba enkrat na teden ugasnit ali da nasploh da ko ga prineseš iz trgovine po enem tednu vse j*****?

Kje pa dobiš ta lagfix?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Na mojem je začelo zmanjkovati rama, in ko je prišlo do prostega le še 30mb, je potrebovalo 5 sekund da mi je imenik odprlo.
To sem mislil, na splošno po 1 tednu porabe, ne po 1 tednu od takrat ko je nov. Ker koliko sem bral, je to samsung slabo naredil in počasi začne zmanjkovati rama, bo pa to zagotovo popravljeno v froyotu. Za lagfix ti pa ne znam nič povedati, sam sem ga prej prodal, vendar sem sklepal, da je to to, da ti pomaga, da ne šteka več, oz. da začne prej sproščati ram in pusti npr. 60mb prostega, ter potem zadeva super dela. No v froyotu bo tudi ves ram na voljo, ker sedaj ga uporablja le nekaj čez 300mb.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Pa se da to z kako aplikacijo rešiti, da ti zapira odprte programe?

Kaj pa ali se bo dal froyo 2.2 doma posodobit na telefon oz. kdaj pride uradna verzija ven?
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ja kadar hodim in nimam polnih rok, imam aparat vedno v roki. Vedno rad vidim notifikacijsko lučko, stvar navade pač.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sej to mislim, da lagfix reši. Sem si pa sam potem inštaliral neki taskmanager, in sem zapiral programe, pa ni pomagalo, agonijo sem za pol dneva podaljšal mogoče.
Je pa froyo pred vrati... Mogoče se spet vržem v nakup galaxy-ja. :)
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
JA še ena stvar me zanima, kaj je lagfix? (aplikacija????)

Imam namen rezervirat telefon, ker se čaka tudi po en mesec da se ga dobi.

Pa se da potem froyo tudi doma updatati kon na htc? Ker če hočeš nov rom moreš it na ram2