Nikon Coolpix S4000 izkušnje

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
http://vr-zone.com/articles/nikon-coolpix-s4000-review/8751.html

1.) Zanimam se za nakup tega fotiča. Zanima me če ga kdo ima in kakšne so izkušnje?

2.) pa kako priporočilo do 150 eur? Rabim enega ki bi naredil zakon fotke.

3.)Ker imam že nekega sony doma cybershot (bi moral poglesdat model ampak je tolk zanič da ni niti opombe vreden) in mi je podn od podna fotič... Klega ima Canon mislim da s2 in je bomba napram mojmu. Isti pogoji čist nora slika-.

4.) Zanima me kakšna je po slovesu firma Nikon?

Hvala za odgovore.
 

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Aparat za 150€ in zakon fotke? To nekak ne gre skupaj. Drugače pa rajši kot za S4000 poglej za S3000, sta popolnoma enaka aparata s tem da S4000 je touchscreen, če ti je to prednost potem ja kupi tega. Drugače pa je S3000 cenejši in se dobi v kompletu z dodatno baterijo in torbico in je v tem cenovnem rangu najugodnejši in ponuja največ opreme, kvaliteta pa je podobna kot ostala konkurenca ker aparati v tem rangu so vsi približno enako.
Morem rečt da me je S3000/S4000 malo preseneto v zadnjih dneh na dopustu ker prej sem bil mnenja da je to polom od aparata. Pač vpliv vsakdanjega uporabljanja aparatom D3s/x. Ampak zdaj na dopustu sem vse fotkal s S3000 in me je preseneto, dela presenetljivo dobre fotke, precej boljše kot njegov predhodnik S220 plus tega ima 26mm širok kot kar pa pride zelo prav.
 

falus

Pripravnik
26. jul 2010
46
0
6
Na toplem
Se strinjam s Huggy-jem. Ali so izboljšali kaj avtomatiko? Ta namreč pri starem modeu (220ki, ki jo mam jaz) v slabših svetlobnih pogojih totalno zataji....

Če bi morda hotel malo boljše fotke pa bi bila za ta denar morda boljša izbira Kodak Z950 - s tem da gre za malo drugačno žival...
Je sicer precej "glomazen", vendar ponuja kar precej za svoj denar, npr. 12M tipalo, 10x opt. zoom, stabilizacija, 720p HD itd. ter ročne nastavitve (kar mene recimo najbolj privlači, ker omogoča malo več igranja, sploh ko avtomatika zataji). Sem pa tja ga kaka malenkost muči ampak all in all zelo dober fotkič za ta dnar. Ni pa glih pocket edišn. Ali pač
smile-1.gif
...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Bom rekel tako....

Slike zunaj so fenomenalne... čim je pa temnejši pprostor mi pa dela zmazke....

Ali obstajajo kake nastavitve ki bi to izničile?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Poskušaj z dvigovanjem ISO vrednosti, uporabi bliskavico, mirno roko (naslon) in ne pričakuj preveč.
In še to: natisnjene slike bodo bistveno lepše od tistih na ekranu v polni velikosti.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Poskušaj z dvigovanjem ISO vrednosti, uporabi bliskavico, mirno roko (naslon) in ne pričakuj preveč.
In še to: natisnjene slike bodo bistveno lepše od tistih na ekranu v polni velikosti.

Kako pa to strim če je vse avt.?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
ISO lahko nastavljaš, vsaj tako pravijo testi...
Če je res, kar piše, potem se to lahko naredi prav v 'avto' načinu na ekranu.