Ni vse vodilo v tragedijo, potem pa je prišel Milošević

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Daj mi nekaj povej, so bili vsi vojaki komunisti, pa morilci? So vsi, ki niso bili desni, avtomatsko kaj?
Sem hotel nehat o tem v tej temi, ker je Kameleon prosil, če se lahko vrnemo k tematiki, ampak ti bom vseeno še na to odgovoru, da boš vidu kaj se je takrat še delalo....
Ne, niso bili vsi vojaki komunisti. Nekaj je bilo dejansko poštenih naivnežev, ki so takrat mislili, da se lahko zoprestavijo mogočni nemški vojski. Nekaj jih je bilo. In prav za temi nekaj, se še dandanes šlepajo komunisti zločinci.
In obstajala je še ena druga kategorija "partizanov" kot je bil npr moj tast. Mojemu tastu so partizani komunisti pritisnili puško na čelo in mu ukazali, da mora v hosto s kravjo vprego peljat poln voz sena. Niti sanjalo se mu ni kaj v resnici vozi. Ko je ta voz pripeljal v hosto, so iz tistega sena partizani potegnili tri mlade punce sosede. Nihče ne ve kako so tiste uboge punce končale, ker jih nihče več ni videl pol. Tastu pa so partizani komunisti zaplenili obe kravi s katerimi je peljal tist voz, njega pa nagnali domov in s kolom pretepli ter mu zagrozili da bodo ubili njega in njegovo familijo, če bo kaj črhnil. Nikol si ni upal nikomur povedat o tem. Povedal je to s solznimi očmi, na smrtni postelji svoji hčerki, ki je moja žena.
In ironija vsega tega je bila, da je moj tast, proti svoji volji, kasneje, v svobodi, dobil status borca. Ker je vozil za partizane. In ne boš verjel, komunisti so bili tako "dobri", da so mu potem dovolili KUPIT parcelo na kateri je potem LAHKO zgradil svojo hišo. Dovolili so mu. KUPIT so mu dovolil, ne dobit. KUPIL jo je lahko. Oh kakšna dobrota, da ti lahko nekaj kupiš za svoj denar. Potem je tast moral hodit na vse te komunistične proceije tipa Dražgoše, Javorovica....da je tam stal za število. Imel je prepoved obiska v cerkev. Nikoli se ni več upal prestopit cerkvenega praga čeprav je bil vernik. Zagrozili so mu, da mu bodo vzeli hišo, če bo hodil k maši, ali če bo, kot sem že rekel, komu povedal, da je med vojno, kot 15 letni mulc, z vozom nevede peljal tiste tri mlade punce v smrt. Domačini so potem govorili, da so te punce partizani posiljevali in jih potem ubili.
Torej, da ne bom predolg. Ja res je, obstajali so še drugačni "partizani", ki niso bili komunisti. To so bili taki prisilni in ustrahovani "partizani".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Daj no povej, kaj jim je bilo treba delat sceno, ukinjat ta praznik? Konu na cast? Ob vseh tezavah, ki jih ima drzava, je to vredno casa?

Iz ciste izzivalnosti in nic drugega, vsak otrok vidi, da druge agende zadaj ni.
Prazniki se ne sprejemajo na sejah vlade, ki je smela opravljati samo še tekoče posle. Poleg tega so za ta "praznik" določili 17. maj, ukinjen je bil pa 16.maja, tako da ni niti zaživel. Vse skupaj je boj za oslovo senco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Prazniki se ne sprejemajo na sejah vlade, ki je smela opravljati samo še tekoče posle. Poleg tega so za ta "praznik" določili 17. maj, ukinjen je bil pa 16.maja, tako da ni niti zaživel. Vse skupaj je boj za oslovo senco.
Aja, tebe moti to, da so ta "praznik" sprejeli proti koncu vladanja. Jebentiš, dober izgovor. A ko so pred Janševo vlado vladali Šarci in še zadnji dan vladanja na veliko kadrovali in z državnimi odlikovanji nagrajevali povojne zločince (Ertl)... to se lahko dela med tekočimi posli?
Praviš, da je za uvajanje takega"praznika" potrebno na dolgo in široko parlamentirat, med tem, ko ukiniš ga lahko pa čez noč en dan pred praznikom brez parlamentarne razprave?
Kdo pa je tej rdečuharsko golobovi vladi branil, da ta praznik spravi skozi daljši protokol na začetku vladanja, če se ga že pri koncu vladanja ne sme?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Prazniki se ne sprejemajo na sejah vlade, ki je smela opravljati samo še tekoče posle. Poleg tega so za ta "praznik" določili 17. maj, ukinjen je bil pa 16.maja, tako da ni niti zaživel. Vse skupaj je boj za oslovo senco.
Se pa verjetno strinjaš, da je prav, da se o komunizmu pogovarja kot o zlu, ki je zadelo tudi slovenski narod? Ali ti vidiš komunizem kako drugače?
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.969
113
Se pa verjetno strinjaš, da je prav, da se o komunizmu pogovarja kot o zlu, ki je zadelo tudi slovenski narod? Ali ti vidiš komunizem kako drugače?
Lej zdaj pa se ze malo norcujes :evil:

Communism is the worst thing that ever happened to mankind....
Bizi tu zamenja eno besedo, drugace pa sma na istem.