Ni vse vodilo v tragedijo, potem pa je prišel Milošević

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Juga si je od 1945 do l.1991 nabrala 15miljard $ pufa, koliko pufa si je nabrala Slovenija v 30-tih letih? Ali jih ni Janša samo lani vzel 8 miljard?

Pozabil si še diskontirati zaradi inflacije, pa tudi cifra 15miljard $ ni ravno točna, da ni morda celo 2x višja?

Ampak, da predstavimo v neko bolj oprijemljivo sliko, ki si jo morda lažje ( ali pa tudi ne) predstavljamo; Celoten Apollo program od leta 1960 do 1973, je v takratni valutni vrednosti koštal 25miljard $.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.273
113
Zanimivo... desničarji na oblasti pa so bili vedno sami poštenjaki. Nobenih podkupnin, nobenega deljenja denarja prijateljem, nobenega nepotizma, vse 101% transparentno. Me zanima pogledat v možgane nora TV oboževalcev da vidim kako deluje selektivni spomin.
Zanimivo ... Pe je vseeno laufalo, bolje laufalo kot pod levimi rdečimi kmeri. Kljub covidu!:cheer::cheer:
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
In zdaj ko "ne laufa", se pa grozi z državljansko vojno? Po domače, ali bom jaz gazda, ali pa puške v roke.
Daj no povej, kaj jim je bilo treba delat sceno, ukinjat ta praznik? Konu na cast? Ob vseh tezavah, ki jih ima drzava, je to vredno casa?

Iz ciste izzivalnosti in nic drugega, vsak otrok vidi, da druge agende zadaj ni.
 

W13

Zelenc'
9. nov 2011
23
9
3
Daj no povej, kaj jim je bilo treba delat sceno, ukinjat ta praznik? Konu na cast? Ob vseh tezavah, ki jih ima drzava, je to vredno casa?

Iz ciste izzivalnosti in nic drugega, vsak otrok vidi, da druge agende zadaj ni.
Se strnijam s tabo. Samo enako se lahko vprašamo zakaj so to "praznik" sploh razglasili in to ko so opravljali tekoče posle. Pa upam staviti, da nas večina sploh ni vedela za ta dan, dkoler ga vlada ni ukinila in je začel ivan skakati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Aja? A to ista karikatura, ki ne zna pošte prevzemat? Ki ne ve od kje denar? Ki je državo spravila na rob bankrota. 2x.
Ta karikatura ne leži skoz doma tako kot ležite komunisti, da lahko zdolgočaseni samo poštarja vsak dan čakate. Vsaka priporočena pošta te itak čez 14 dni avtomatsko čaka v nabiralniku. Le kam se komunistom tako mudi pošto prevzemat?
So pa državo v bankrot (pa ne enkrat) spravili komunisti, saj smo morali pod njihovo vladavino že 3x sanirati banke.
Janša se je zapufal, ampak zapufal se je z NEGATIVNO obrestno mero, kar pomeni, da bo država vrnila manj kot je dobila. To je PRAVI puf. Tako dela vsak taprav in dober gospodarstvenik. Med tem ko nas je bratuška zapufala z 10% + obrestno mero. Komunisti so z našim denarjem sanirali banke tako, da so poplačali bankirje, ki so državo zmolzli. namesto, da bi jih zaprli.
Ti preveč bereš komunistične biltene, pa nisi glih informiran.
 

W13

Zelenc'
9. nov 2011
23
9
3
Ta karikatura ne leži skoz doma tako kot ležite komunisti, da lahko zdolgočaseni samo poštarja vsak dan čakate. Vsaka priporočena pošta te itak čez 14 dni avtomatsko čaka v nabiralniku. Le kam se komunistom tako mudi pošto prevzemat?
So pa državo v bankrot (pa ne enkrat) spravili komunisti, saj smo morali pod njihovo vladavino že 3x sanirati banke.
Janša se je zapufal, ampak zapufal se je z NEGATIVNO obrestno mero, kar pomeni, da bo država vrnila manj kot je dobila. To je PRAVI puf. Tako dela vsak taprav in dober gospodarstvenik. Med tem ko nas je bratuška zapufala z 10% + obrestno mero. Komunisti so z našim denarjem sanirali banke tako, da so poplačali bankirje, ki so državo zmolzli. namesto, da bi jih zaprli.
Ti preveč bereš komunistične biltene, pa nisi glih informiran.
A to bereš pamflet iz SDS programa? Ležimo doma? Si siguren? 20 let delovne dobe. In da ne bo pomote. Bančne luknje je povzročil kar Ivan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

W13

Zelenc'
9. nov 2011
23
9
3
Nič ne opravičujem, samo pojasnjujem ti, ker tebi ni glih veliko veliko jasno.
Aja?
Vsak lahko lažno pobija v kakršnem koli imenu. Tud komunisti so pobijali v imenu naroda. Pa jim je res narod dal ta mandat?

Iz tega jaz, pa verjetno vsak povprečen bumbar pravtako, razumem da so poboji v imenu vere in poboji SLOVENCEV, ki so jih izvajali SLOVENCI, kateri so pred bogom priesgli zvestobo Hitlerju, ena velika laž. Ali kako si to razlagaš? Pa zakaj se tudi vedno govori kaj so komunisti pobijali. Daj mi nekaj povej, so bili vsi vojaki komunisti, pa morilci? So vsi, ki niso bili desni, avtomatsko kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Se strnijam s tabo. Samo enako se lahko vprašamo zakaj so to "praznik" sploh razglasili in to ko so opravljali tekoče posle. Pa upam staviti, da nas večina sploh ni vedela za ta dan, dkoler ga vlada ni ukinila in je začel ivan skakati.
Ne vem, verjetno zato, ker ga drugace ne bi mogli in se morda prej niso spomnili. Morda zato, ker so tita dali nazaj. Mogoce zato, ker se klanjajo kidricu, kar je spet izzivanje, ki ga nihce ne opazi.

Ampak zaradi ljubega miru in zato, ker so ti tahudi mozje dejansko bili ljudje, katere danes castijo SDjevci, bi bilo bolje pustit pri miru.
Morda so se levi ustrasili za prihodnost, da bo vsako leto problem na trgu.
Ampak zdaj bo IMO se vecji problem.