Neurje

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Med neurjem mi je s strehe hiše na havbo avta padel strešnik. Moram sam plačat, ali to krije zavarovanje lastnika hiše? Sicer tam niso narisani parkirni prostori, vendar vsi parkiramo tam avtomobile - tudi po navodilih lastnika.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če ni kaska, iz česa bi pa lahko še šlo, če pade opeka ob neurju s strehe na avto?


Če bi mu bilo dokazano, da je zanemaril vzdrževanje objekta in da so vse opeke pri sosedih ostale na strehi samo pri njemu so (vsled slabe izdelave ostrešja, polaganja .....) popadale dol potem mogoče, tako je pa škoda, ki nastane vsled elementarnih nesreč nezavarovana če ni ustreznega jamstva (kasko, B kombinacija).
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Me pa res zanima, katera ponuja jamstvo tudi v navedenem primeru?


Kakšen link do splošnih pogojev.
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Če gre za avto tretje osebe, se lahko škodo krije iz zavarovanja odgovornosti posesti gradbe in zemljišča, pri Generaliju... če gre pa za avto, katerega lastnik je pa tudi lastnik hiše pa žal nebo nič, v takem primeru pa bi bilo fajn imeti kasko.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tudi ko škodo povzroči elementarna nesreča in zanjo lastnik in posestnik hiše NI kriv in odgovoren?
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Po moje si na izobraževanjih malo zadremal, pa kaj preslišal.

Priporočam ti, da preveriš pogoje!

grims-1.gif


LP
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
sem še malce bolj natančno šel preštudirat pogoje in sem ugotovil da taka škoda se definitivno krije, ampak iz drugega naslova kot sem prej predvideval.. kritje gre namreč iz zavarovanja viharja in ne iz odgovornosti posestva. zavarovanje viharja pa je en najbolj osnovnih delov vsakega paketa torej nebi smelo biti veliko težav v zvezi s tem, če le zavarovanje obstaja.

in ne, nisem dremal na predavanjih
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Se pravi avto zapeljat pod sosedov kap, s strehe zabrisat nekaj ceglov zraven avta in klicat cenilca. Seveda sosedu daš za pir in zadeva rešena(si bil pač tam na obisku bi reku lost)
Aja ja kake pišem, me bo cifra za ušesa.....
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Čedalje bolj tudi sam živim v prepričanju, da si prešprical delček izobraževanja.
grims-1.gif



Mi lahko citiraš splošne pogoje ali pa navedeš člen, ki podaja temelj za tako škodo, ko vihar vrže s posestnikove hiše nekaj opek na slučajno tam parkiran avto.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Vihar po splošnih pogojih krije škodo, vendar škodo na sami zgradbi, škodo na X avtomobilu ki je tam parkiran pa ne.

Počakajmo do jutri, da vprašaš mentorja.
MordaSePaMotim.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Čeprav sem sam amater pa bi ti za take odgovore bi ti naziv "profesionalec" definitivno odvzel.

Poslušaj nasvete (in starejše), ter preveri prej preden kaj napišeš, da se ti ne bodo vsi po vrsti smejali.

Pa brez zamere!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Smejati smo se že zdavnaj nehali, samo še za glavo se držimo, verjetno pa zavarovanci tudi, ko na hipotetično vprašanje dobijo takšen odgovor ob škodi pa izvisijo. Ni lahka zavarovalniška.

Poleti sem bil v Grčiji in v paketu staknil tudi nezgodno zavarovanje in riziko odpovedi zavarovano pri Generaliju.
Ko sem šel (profesionalna deformacija) brat splošne pogoje se mi je ježila koža. Mater, saj hipotetično lahko skoraj vse odbijejo tako pravno je napisano. In pri polni zavesti ne bi nikoli sklenil takega zavarovanja (ne trdim, da so drugje kaj boljši) a plačilo je zgolj "misel", če se bo kaj dogodilo, da boš dobil odškodnino. Hvala bogu se ni nič.


Zavarovanje je davek na strah.press
smile-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Upam, da ni treba drugam pisat.

A kasko (T) krije, če ti toča na pregibu vrat (vodoravna linija) odkrhne lak, na plehu pa se niti ne pozna? Al pa na strehi, kjer manjka malo barve (kak mm2), upogiba pa ni, ker je pleh dost fleksibilen?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
sem še malce bolj natančno šel preštudirat pogoje in sem ugotovil da taka škoda se definitivno krije, ampak iz drugega naslova kot sem prej predvideval.. kritje gre namreč iz zavarovanja viharja in ne iz odgovornosti posestva. zavarovanje viharja pa je en najbolj osnovnih delov vsakega paketa torej nebi smelo biti veliko težav v zvezi s tem, če le zavarovanje obstaja.

in ne, nisem dremal na predavanjih
--------------

V knjigi, ki je kot gradivo za izpit za zavarovalnega zastopnika, je navedenih tudi nekaj podobnih primerov.

Če so te že na predavanju narobe učili, preberi vsaj knjigo. Čas bi že bil, da tudi narediš izpit, da se bomo lažje pogovarjali.
Sicer boš Generali "na kant" spravil.
smile-1.gif
Zavarovanci bodo namreč zahtevali vse, kar obljubiš.
Na vaši zavarovalnici ne zahtevajo, da narediš izpit?
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
1. izpit sem že naredil ampak to je bilo nekaj čist osnovnega že skoraj eno leto nazaj, tistemu jaz sploh nebi rekel izpit... bom pa šel čez cca. 2 mesca opravljat izpit za licenco ter malce kasneje še za finančnega svetovalca da bo vse tako kot mora bit, to so pa pol že bolj težke stvari kot pa tisti začetni "izpiti"...

2. še enkrat sem se pozanimal pri sodelavcih ter preveril kako je s tem padanjem strešnikov iz zavarovane hiše na avtomobile tretjih oseb spodaj in ponovno sem dobil enak odgovor, kot sem ga vedel že prej ampak sem zaradi vas malce podvomil vanj - pri Generaliju bi v takem primeru lastnik poškodovanega avtomobila dobil odškodnino, tako to je... če pa vas zanimajo pogoji, jih lahko dobite v vsaki poslovalnici Generalija ali pa se z mano dogovorite za termin pa vam jih dostavim sam, na netu jih žal ni. če pa jih slučajno imate pa preberite 3. člen 2. točka na strani 19 ter 8.a člen na 56 strani pogodbene podlage Paketa Dom.

aja pa dvomim da bi mi uspelo spravit Generali na kant, smo preveliki
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.328
113
Citat:
Uporabnik vesper pravi:
Čeprav sem sam amater pa bi ti za take odgovore bi ti naziv "profesionalec" definitivno odvzel.

Poslušaj nasvete (in starejše), ter preveri prej preden kaj napišeš, da se ti ne bodo vsi po vrsti smejali.

Pa brez zamere!

titulo "profesionalec" imam zaradi določenega števila postov in ne zaradi njihove kvalitete or something
tongue-1.gif

ponavadi tud prej že avtomatsko preverim kar govorim oz. pišem in tudi stojim za svojimi besedami, prav tako vem da moram biti v tem podforumu pazljiv na to kaj pišem... če se mi pa pol polovica alterja smeji mi pa tud čist dol visi, umru ne bom zaradi "bruk" v VL

pa itaq da ni nobene zamere, d00h
smile-1.gif