zavarovanje svetlobnih teles za avto, delni kasko

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
danes debata ob pivu. vsi imamo zavarovane luci, divjad, stekla, toco, nekateri se parkirni prostor ... dva triglav, eden generali, en tilia, ...

kaj krije zavarovanje recimo svetlobnih teles (triglav) v praksi?

sosedov mulo z izvijacem naredi crto cez luc. je zadeva krita?

med menjavanjem zarnice (recimo h7) ugotovis, da je le ta napihnjena in da je ne mores dobit ven na noben drug nacin, kot da zdrobis steklo ali pa delno deformiras lezisce zarnice. pa recimo, da je lezisce zarnice zatopljeno, zvito. zavarovalnica to krije?

med parkiranjem avta s prvo lucjo oplazis zadek tam stojecega kamijona. zavarovalnica to krije?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Krije ce je poskodovana sipica ali nosilci. Zakaj in kako nima veze
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Kr direkt upraš kako bi nategnu zav. ne pa da ovinkariš
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imaš poškodovano luč? Imaš.
Imaš zavarovana svetlobna telesa? Imaš.

Torej ti bo zavarovalnica krila popravilo oziroma zamenjavo. Pa ne rabiš nekih lažnih scenarijev tuhtat ... zavrnili pa te bodo samo, če boš rekel, da si jo namerno poškodoval.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ti si agent ane?

Ker pri cenilcih ne gre tako zelo lepo čez, kljub temu, da se vi ful trudite.

Imam kasko, seveda brez delnih kaskov saj se jih ne da doplačat. Odleti mi šipa, razlog neznan, pač ko pridem na cilj je ni. Grem po pravici opisat škodni dogodek, uveljavljam kasko, se sprijaznim z malusom itd. Po 14 dneh dopis, da ne priznajo škodnega dogodka in naj se jebem. Pritožba neuspešna.

Kdo me bo naslednjič prepričal, da ne uporabim lažnega scenarija?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Pa kolko jaz vem je krit lom ali razbitje, luči, ogledal, stekel, torej risi niso pokriti, je pa tak da v pogojih ni napisanih izključitev razen če se sumi zav. goljufija, torej avto cel le obe sprednji luči zlomljeni....

lp bluub
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
krije razbitje ali poškodovanje, namerna dejanja znanega storilca so v osnovi izključena, ker mora to ta oseba kriti,
če boš rekel da ti je sosedov mulc to naredil z izvijačem, bo cenilec rekel, da pa mora to iti iz civilne odgvornosti te osebe...

Če je to samo praska (lepotna) boš težko dobil zamenjavo, saj ne vpliva na funkcionalnost ( pa ne kompliceraj sedaj z nevem kakšno spremembo odboja svetlobe).

So pa zavarovalnice zaradi velikega števila takih brezveznih izplačil sedaj zaostrile pogoje za delne kombinacije, omejili so število škod za izplačilo, dodali franšize ipd...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ti si agent ane?

Ker pri cenilcih ne gre tako zelo lepo čez, kljub temu, da se vi ful trudite.

Imam kasko, seveda brez delnih kaskov saj se jih ne da doplačat. Odleti mi šipa, razlog neznan, pač ko pridem na cilj je ni. Grem po pravici opisat škodni dogodek, uveljavljam kasko, se sprijaznim z malusom itd. Po 14 dneh dopis, da ne priznajo škodnega dogodka in naj se jebem. Pritožba neuspešna.

Kdo me bo naslednjič prepričal, da ne uporabim lažnega scenarija?
Si spet eden tisti, ki bomo moral iz tebe vleči resnico kot iz malega otroka? Kaj se je steklo poškodovalo, ali ti je kot navajaš odletelo (neznano kam izginilo)? Predvidevam, da ne gre za avto, ampak camp prikolico, da se delnih kaskov ne da zavarovati.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ja gre za kamp prikolico.

Šipa je odletela, zakaj ne vem, vem samo odsek kjer smo nazadnje stali in do tam kjer smo opazili da je ni. Odletela je med počivališčem Krka in Splitom. Malo je pihalo, prehiteli smo kašen kamijon, pretiranega prometa ni bilo.

V Splitu klic agenta, je rekel samo poslikaj, pusti, zalimaj, pripelji v LJ ni problema. Naredim točno tako, grem ocenit na ZM. Cenilec pogleda, poslika, reče ni problema, zavarovanje to krije, edino nekaj bo odbitka ker jo imam šele dve leti in grem 3 PR dol. OK, par evrov spušim to je to. Grem naročit, med tem pa pride pismo, da to za njih ni škodni dogodek. Pritožba seveda ni dala nič boljšega rezultata.

Če bi bil pošten, kot bi moral bit takoj, bi napisal da so jo spizdl na parkingu in bi blo ok. Torej mene so prepričal, pošten se pri zavarovalnicah ne splača bit, ker drugače si dober samo takrat, ko plačuješ premije.

Pa nič ne skrivam, lahko celo skene gor nalimam, pa velecenjenga cenilca z rdečo poštriham.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ti si agent ane?

Ker pri cenilcih ne gre tako zelo lepo čez, kljub temu, da se vi ful trudite.

Imam kasko, seveda brez delnih kaskov saj se jih ne da doplačat. Odleti mi šipa, razlog neznan, pač ko pridem na cilj je ni. Grem po pravici opisat škodni dogodek, uveljavljam kasko, se sprijaznim z malusom itd. Po 14 dneh dopis, da ne priznajo škodnega dogodka in naj se jebem. Pritožba neuspešna.

Kdo me bo naslednjič prepričal, da ne uporabim lažnega scenarija?
Si spet eden tisti, ki bomo moral iz tebe vleči resnico kot iz malega otroka? Kaj se je steklo poškodovalo, ali ti je kot navajaš odletelo (neznano kam izginilo)? Predvidevam, da ne gre za avto, ampak camp prikolico, da se delnih kaskov ne da zavarovati.

467716-post_slo.gif


Pi..ZDA, zakaj noben ne more od začetka cele zgodbe povedat....
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Zato, da moraš dvakrat velecenjeni alter prižgat. Samo zaradi tega
evil.gif
.

Sedaj ko si vse prebral, pa povej še kaj pametnega na to temo in kako reševat te zadeve. Sedaj še ti malo pomagaj razreševat misterije pri nategovanju zavarovalnic.

Pomagaj razrešiti misterije zavarovalniških cenilcev
cheer.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ti si agent ane?

Ker pri cenilcih ne gre tako zelo lepo čez, kljub temu, da se vi ful trudite.

Imam kasko, seveda brez delnih kaskov saj se jih ne da doplačat. Odleti mi šipa, razlog neznan, pač ko pridem na cilj je ni. Grem po pravici opisat škodni dogodek, uveljavljam kasko, se sprijaznim z malusom itd. Po 14 dneh dopis, da ne priznajo škodnega dogodka in naj se jebem. Pritožba neuspešna.

Kdo me bo naslednjič prepričal, da ne uporabim lažnega scenarija?

Kasko ali delne kombinacije imajo različne pogoje...

Pri kasku imaš krito; prometno nesrečo, požar, vihar, padec predmeta, vandalizem, tatvina...
Če ti zaradi slabega vzdrževanja odpade steklo, to pa žal ni v sklopu zavarovanih nevarnosti, zakaj je cenilec in agent rekel da je krito pa ne vem...

Pri delnih kombinacijah če bi bile možne, bi tud težko šlo čez...

Zato pa, je treba enkrat vzet v roke splošne pogoje, jih prebrat, pa šeenkrat prebrat, če kaj ni jasno, se dobit z agentom in predebatirat
kaj je in kaj ni... najlažje je samo kritizerat pol ko je kaj narobe...

saj veste: RDFM
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sorči, ampak ko bodo (boste) agentje enkrat sklenili delati pošteno ne pa po sistemu obljubi vse, potem pa lako æemo mi to bo drugače. Nekak pričakujem od agenta (saj se imenujete svetovalci?) da bo opravljal to vlogo, da mi bo znal pravilno svetovati (pa čeprav bo prepričljiv in mi bo zato prodal kaj več). Torej da se ne bom sam spuščal v branje drobnega tiska. Nekako tako kot mora to storiti notar. Ker v nasprotnem primeru grem lahko potem tudi sam na šalter in zavarujem sam in se pogajam. Vas svetovalcev (agentov) sploh ne potrebujem...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Sunek vetra kaj je to potem po tvoje?

Vzdrževanje je dobro, drugače bi verjetno popadala ven vsa okna.

Potem pa še eno vprašanje.
Pri Meganih, leto proizvodnje nekje okoli 2006/2007 se je rado dogajalo samodejno pokanje zadnjih šip. Brez razloga, med vožnjo ti jo je enostavno sesulo. Kako to, da so potem tam to vedno krili, tudi iz kaska, ne samo delnega. Pa je v končni fazi isto sranje.


RTFM pa le nalepi. Na zavarovalnici ne dajo na to temo nič pametnega za prebrtat.
 

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Malo OFF topic, da ne odpiram nove teme. Meni se je zabil en citroen jumper na parkingu vzratno in pobegnil. Sem približno vedel kak je (barva, tip avta) in sem poklical policijo. Medtem, ko so ga iskali, sem šel na zavarovalnico prijavit škodo. Kaj mi reče? To ne gre čez parking čez, ker so neobičajne poškodbe. Seveda so NEOBIČAJNE, če mi je udaril citroen jumper, kesonar. Problem je bil v tem, da je bila še havba poškodovana in to precej visoko. Torej ok, policija tipa dobi in gre sedaj na polico od citroena. Primer zaključen. Če ga pa nebi dobili, bi se pa jaz očitno lahko po domače jeb** in ja, govora je o ZM.

Torej, sedaj peljem avto na popravilo in vprašanje za vas. Ali lahko zahtevam poškodovan odbijač in havbo nazaj, ko mi enkrat to vse zamenjajo z novim? Ker poškodbe niso tako grozne in bi mogoče prodal naprej, če bi kdo pač nujno rabil.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Sunek vetra kaj je to potem po tvoje?
Vzdrževanje je dobro, drugače bi verjetno popadala ven vsa okna.
Tota je pa dobra ja.
hysterical-1.gif


Ko vozilu odpade eno kolo ne moreš govoriti o slabem vzdrževanju, ker drugače bi mu verjetno odpadla vsa kolesa.

Človek božji, tvoje vozilo razpada, ti pa pričakuješ, da ti bo zavarovalnica vse to krila?
grims-1.gif


Če se ti je to zgodilo pred kratkim, samo upaj da ne dobiš domov še kakšnega odškodninskega zahtevka, ker je okno tvoje prikolice zadelo koga v glavo.

Tvoj primer pade v večih pogojih. Če samo pogledaš prvo stran pogojev in opis, kaj je predmet zavarovanja, ti piše da zavarovanje ne krije škod, ki nastanejo na delih vozila v času, ko so ti ločeni od vozila. Tak da je osnovni pogoj, da so deli pritrjeni na vozilo in ne letijo 100m za tabo.
evil.gif