Neurja 2017

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Jp, gor na kuclu na orlovih glavah je postaja. Mogoče je popoldan pihalo še močneje, samo je postaja crknila
evil.gif


 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Če ima kdo željo iti na Rakitno preko Gornjega Iga, je cesta spet prevozna. Cel dan smo se j...... z podrtim drevjem.
Žled 2
uf-1.gif

Avstrijci si že manejo roke, spet bo poceni les
tongue-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
tisti ki ste bolj gozdarji... je to posledica tega, da je žled oslabil drevje 5 let nazaj ali se je tisto vse takrat posekalo in počistilo in je pač bil tako močan veter, da tudi če ne bi bilo žledu, bi bilo enako...
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Veter je podiral starejše sestoje (kolikor sem uspel videt). Veter lahko nagne par smrek, naprej je pa domino efekt in ti gre cela parcela. Od žledoloma je velika večina pospravljenega. Zadnja leta je bolj "redčil" lubadar, tam pa veter itak ni imel več česa podret.
crazy1.gif


Sem ravno z obhoda, če mi je slučajno kak traktor zasulo. Pa je blo k sreči v tistih krajih mirno.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
tisti ki ste bolj gozdarji... je to posledica tega, da je žled oslabil drevje 5 let nazaj ali se je tisto vse takrat posekalo in počistilo in je pač bil tako močan veter, da tudi če ne bi bilo žledu, bi bilo enako...
Oboje. Ni bilo toliko na gosto da bi malo bremzalo veter jih je pa lomilo tudi na sredi tako, da je bil res veter tretja saj Jezersko je bil pa tudi razmočen teren.

Je pa šlo 500.000 kubikov
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Kje se lahko dobi podatke o jakosti vetra v posameznih krajih?

Nam je na hiši v Cerknici razkrilo par strešnikov, so jo pa nekatere strehe slabše odnesle.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Zanima me, kdo je tako pameten v naši državi in kljub temu, da vsako leto veter predvsem na šolah potegne dol pločevinasto streho po navadi s špirovci vred dovoli, da se gradijo taki objekti? Kdo bo odgovarjal, če bo zaradi tega umrl kakšen otrok?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Noben
Ze nekaj casa se pregovarjamo z obcinarji glede nove sole.
2 leti ze cakam da mi poda "osnovo" od kje mu dolocen podatek, zaradi katerga ne naredimo koraka naprej.
Sedaj sem 3x prebral pravilnik o gradnji osnovnih sol v RS, uporabil search funkcijo v pdf pa spet ne vem od kje mu podatek na katerem ze nekaj mesecev vztraja.
In nekateri krovci dobro vejo da pleha v les ne mors kvalitetno dolgorocno prisravfat pa ce ....in mi to se kar delamo.
Nadstresnice na pumpah so tudi s plehom krite. Koliko je bilo odkritih? Pa pleh ni montiran ja stavbo in ie tako se bolj na udaru.
Pleh pa lesen remel ne gresta siupaj.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zanima me, kdo je tako pameten v naši državi in kljub temu, da vsako leto veter predvsem na šolah potegne dol pločevinasto streho po navadi s špirovci vred dovoli, da se gradijo taki objekti? Kdo bo odgovarjal, če bo zaradi tega umrl kakšen otrok?

Zakaj se to dogaja v slo na objektih iz javnega naročila:
http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?p=734898#p734898

ter
http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?p=734942#p734942


primer, kako mora biti obravnavana pločevinasta streha, proizvajalec Prefa:
http://www.prefa.si/sredisce-za-prenose/