Izgubljena prtljaga

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Sicer bi mogoče tole šlo bolj pod pravniško temo, vendar vseeno:


4.9. Sem potoval z Lufthanso v Atlanto. Iz Dunaja, v Frankfurt, nato Atlanta. Kot kaže je kovček ostal v Frankfurtu in se tam izgubil.
V Atlanti sem prijavil zadevo.
Čez 7 dni sem online dal zahtevek za povračilo stroškov nabave osebnih stvari (poslal račune) in so mi nakazali 93€.

Ampak, kovčka po mesecu in pol še vedno ni. Online tracker pravi, da ga iščejo...
Vmes so mi po telefonu rekli, da so ga že našli, danes, da ga spet ni. Online sem izpolnil tudi obrazec in opise kaj je notri, ter kako kovček zgleda...

Kaki predlogi, kako stvar speljati naprej, ali pa vsaj kak denar izterjati, raje bi sicer kovček nazaj...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Pokliči še fraport ground handling v Frankfurt, oni handlajo prtljago za LH.
Včasih traja nerazumno dolgo, vendar kufr nekje je, najverjetneje v tranzitnem skladišču z zbledelimi oznakami čakajoč na identifikacijo po barvi in posebnostih.
V kolikor se mu boš dokončno odpovedal, ti pripada neka borna odškodnina po teži, preveri tudi pri zavarovalnici, kjer imaš turistično zavarovanje ali npr. Revolutu, če ga uporabljaš.
Odličen pripomoček je apple airtag, tam jim lahko takoj gnjaviš, da je na določeni lokaciji in da naj ne serjejo z izgovori. LH ga je za nek čas celo prepovedala, ker je razkril preveč njihove ignorance in neposobnosti glede zamujene prtljage :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony, gas in boc

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Tole za naslednjič obvezno.

Bolj me zanima, kaj sedaj narediti...Ali oni dejansko iščejo ta kovček, ali so sam dvignili roke in kovček nekje leži...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Iščejo ja :valjamse:

Če bodo pri kakšnem rutinskem pregledu, ki ga verjetno izvajajo na vsake toliko časa kaj najdli, boš dobil.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Sej tako se tudi meni zdi...

Pomoje najboljše da grem v izterjatev odškodnine...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Hvala za nasvete.
Probam z gnjavljenjem in denarno izterjatvijo, nekaj bo že....Javim!
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Eno vprašanje na to temo,
ti je letalska družba dolžna prtljago dostaviti na dom ali samo do letalilšča? Malo se mi ne da do Benetk peljati po kovček, na Brnik nočejo dostavit...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Eno vprašanje na to temo,
ti je letalska družba dolžna prtljago dostaviti na dom ali samo do letalilšča? Malo se mi ne da do Benetk peljati po kovček, na Brnik nočejo dostavit...
Hm, zanimivo vprašanje, upam da bo kdo res podkovan dal točen odgovor.

Enkrat v tujini (na destinaciji) so mi z zamudo dostavili na letališče, pa sem šel sam iskat (mi je organizacijsko ustrezalo, moj strošek pa je bil povratna karta podzemne) (šlo je za povsem izgubljeno prtljago in se ni niti vedelo kdaj bom dobil).

Enkrat so mi v Slo dostavili na dom iz Brnika (niti ni bilo debate o tem kaj bi želel, so samo povedali, kdaj približno me bo prtljaga čakala doma) (je bil transfer flight na tesno, sem šprintal po letališču, da sem komaj ujel, takoj je bilo jasno da prtljage ne bo, prišla je z naslednjim letom).

Sem pa imel tudi identično situacijo, letel iz sosednje države (ker je bilo ceneje) in so mi dostavili na dom (letel z letalsko družbo, ki pa tudi leti z Brnika).

Verjetno imaš letalsko družbo, ki ne pokriva Brnika? :)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Oni so dolžni dostaviti prtljago na destinacijo, ki je v tvojem primeru Benetke. V kolikor ta družba leti (ali pa vsaj njihov alliance, ali pa če ne gre ravno za čungalunga cheapshit firmo) tudi na Brnik, je to stvar dogovora.
Dostava do tvojega stalnega naslova ali npr. hotela je stvar dobre volje ali dogovora družbe.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ne vem ce je tako. Nam je AirFrance pozabil hokejsko opremo v Parizu. Leteli smo v NY in potem cez par dni v Severno Karolino. Najprej sem dal da naj nam dostavijo torbo v hotel v NY, potem pa na drug naslov. CEZ 1 teden jo je hitra posta pripeljala v Karolino. AF takrat ni letel v SK.

vmes pa se nakup nove opreme.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Enkrat so mi v Slo dostavili na dom iz Brnika (niti ni bilo debate o tem kaj bi želel, so samo povedali, kdaj približno me bo prtljaga čakala doma) (je bil transfer flight na tesno, sem šprintal po letališču, da sem komaj ujel, takoj je bilo jasno da prtljage ne bo, prišla je z naslednjim letom).

Leto nazaj preko istambula? Ker si opisal mojo zgodbo
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Istanbul :).

Sem pa cakal kot idiot, da je res ne bo. Bom pa vedel za naslednjic, da grem takoj na izgubljeno prtljago, ker je seveda ze imel v sistemu, da prtljaga ni bila vkrcana.

Mi smo jo sicer dobili naslednji dan, ampak vseeno, kaj takega še ne, da je avion štarttal sam da sem rit spravil čez vrata... Pa seveda šprint čez celo letališče :D
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Evo update.

Zaradi ignorance lufthanse, sem najel eno zunanjo firmo za izterjatve, kar se je izkazalo za napako. Tudi oni so mencali in nič naredili, zaseldeil sem tudi kar nekaj bed revuejev. Fora je, da na koncu ne veš kdaj oni dobijo denar nakazan, začnejo z zavlačevanjem, ki traja in traja...dokler ne obupaš. K sreči sem dovolj hitro ukrepal in preklical pooblastilo, kar me je sicer stalo 50€ (kao stroški), vendar sem požru...

Nakar sem šel ponovno sam v akcijo. Dejstvo je da ti je prevoznik po monteralski konvenciji dolžan izplačati odškodnino v max višini 1.709$. Na to se vedno izklicujte, pri meni je tole trajalo sedaj en mesec, poslal sem okrog 10 emailov. Poslužili se bodo vseh možnih trikov od ignorance, do kao avtomatskih odzivnikov, sklicevali se bodo da rabijo račune stroškov itd...
Potrebno je samo vztrajati, bodite sicer spoštljivi, navajte monteralsko konvencijo, pa kakega odvetnika omenite.

Te zunanje izterjatvene firme je najbolje kar pozabiti, oni ne naredijo nič drugače, kar lahko vi sami. Edino če bi prišlo do sodne obravnave, kar je pa zelo malo verjetno, ker družba raje izplača tak znesek, ker se zaveda, da ga je dolžna, vendar zavlačujejo, ker upajo da obupate


Po skupno ene dvajsetih emailih in pol leta sitnarjenja, sem danes dobil sporočilo, da mi bodo nakazali 1026€