Neupravičeno zaračunavanje carine

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Kaj si ti plačal?

In ne - CN22 NI izjava, da je vrednost manjša od 22,-EUR - in še enkrat - NE preverjajo vseh. In seveda ima carinika kaj brigati - saj zato je tam, da "preverja" ali se deklarirana vrednost ujema z dejansko vrednostjo.

Ampak ja - dajmo jamrat kako nas vsi nategujejo ...

O&O
Jaz nisem nič plačal, sem imel še vedno srečo in bil med tistimi ki jih niso bili preverjani. Med plačano in zapisano vrednostji na cn22, pa kolikor se spomnim je bila vedno razlika. Vendar vedno oboje pod 22€.

Carinik ni tam da "preverja ujemanje", ampak da ugotavlja, ali vrednost blaga presega 22 eur ali ne. če presega kasira ddv oz carino, če je presega pa ne.
In pomoje se deklarirana vrednost ujema z dejansko takrat, kadar je oboje pod 22 eur.
Sicer pa ne kasira carinik ampak pošta. Kaj ima sploh pošta s tem? Če jo je najela carina da nekaj dela, naj jo še plača carina oz država.

Ampak ja, dajmo kasirat, iskat dlako v jajcu, pa še preračinavat cente in evre, Si plačal 1€, kitajc ti napiše 1$, zdej pa plačaj 5 eur nekega preverjanja.
Pa v zakonu kaj piše, kolikšna mora bit razlika, za podlago za kasiranje. Ali se 1,00€ in 1,01€ še ujema ali ne?

Pa še nekaj. Kako lahko kdo sploh odpira pisma, če ustava v 37-tem členu zagotavlja tajnost pisem?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Čaki - a ti bi zavrnil paket, da bi plačal carine in ne zahteval od prodajalca povrnjen znesek nakupa, ker nisi dobil dostavljeno - ali kako naj razumem(o)?
Jest sem ga Kitajčku že zavrnil. Lepo je poslal zadevo še enkrat, ker mu je blo lepo napisano, da naj prav izpolni CN22. Sori friend, not know friend, send again. Kaj so pol delal s prvotnim paketom na carinski pošti mi dol visi.
Odpirajo pa random.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Čaki - a ti bi zavrnil paket, da bi plačal carine in ne zahteval od prodajalca povrnjen znesek nakupa, ker nisi dobil dostavljeno - ali kako naj razumem(o)?
Jap. Če naročim neko oslarijo za evro, dva, tri in naša carina hoče 5€, samo zavrnem.
Oni imajo pravico to zaračunati, ker kitajci pač pišejo karkoli, jaz imam pa pravico zavrniti.
Da bo kitajc narobe napisal, sem pa vedel že ob naročilu in mu ne mislim moriti.
Itak mi pride 99% paketov čez brez problema.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Jap. Če naročim neko oslarijo za evro, dva, tri in naša carina hoče 5€, samo zavrnem.
Oni imajo pravico to zaračunati, ker kitajci pač pišejo karkoli, jaz imam pa pravico zavrniti.
Da bo kitajc narobe napisal, sem pa vedel že ob naročilu in mu ne mislim moriti.
Itak mi pride 99% paketov čez brez problema.
Sicer mislim da pošta nima pravice tebi karkoli zaračunavati ampak vseeno.

Zdej pošta je nekaj delala, kar jo je stalo 5 eur. Ti si pošiljko zavrnil in nič plačal.
Kdo bo zdej pošti povrne strošek dela? Saj če je nekaj delala mora nekdo to plačat.

Zdej recimo da je račun izdan na tvoje ime. Te lahko pošta toži zaradi neplačila računa?
Koneckoncev kaj im sprejem/zavrnitev pošiljke veze z opravljeno storitvijo?
Pa nikjer na računu ne piše, da ti ni treba plačat, če pošiljko zavrneš.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Jap. Če naročim neko oslarijo za evro, dva, tri in naša carina hoče 5€, samo zavrnem.
Oni imajo pravico to zaračunati, ker kitajci pač pišejo karkoli, jaz imam pa pravico zavrniti.
Da bo kitajc narobe napisal, sem pa vedel že ob naročilu in mu ne mislim moriti.
Itak mi pride 99% paketov čez brez problema.
Bedak. Jaz vedno Kitajcu napišem, da nai pravilno izpolne cn22. Kakšen napiše nazaj, da ne more in ali skensla naročilo ali je ok?
Tebi se pa ne da s tem ubadat in potem povzročiš kup nepotrebnega dela in stroškov DRUGIM, samo da TEBI NI TREBA NIČ. Edino kar mi ostane v glavi je: bedak
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Dobil zdele SMS tudi jaz od pošte da naj pošljem potrdila o pošiljki. Na CN obrazcu ienkitajc napisal 9$, notri so Rubikove kocke za slabih 18 evrov. Me zanima kaj bodo sedaj namposti naredili. Poslal sem jim print scane "vsega" mogočega okoli narocila
 
  • Haha
Reactions: Nekdoiznekje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kako pa cariniki vedo, da CN22 obrazec ni pravino izpolnjen pri vrednosti? Ker to sedaj tak pišete, da 5eur stroška dobi samo tisti, kjer ni pravilno naveden znesek. Po mojih izkušnjah, če sem bil s strani carinske pošte pozvan k predložitvi dokumentacije, sem še vedno plačal teh 5eur. Torej so točno vedeli, da znesek ne štima ... ali se je že komu zgodilo, da je znesek potem vseeno štimal in mu niso nič zaračunali?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Jaz sem po pozivu in predložitvi dokazil, dobil brez plačila v kaselc. Vrednost je štimala.
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
Jaz tudi, večino paketov potem pošljejo naprej brez stroškov carinjenja. Če se le ujema vse z računom na cn obrazcu
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Pbutec

Poglej moje poste malo nazaj - večkrat bil pozvan k "dopolnitvi" in "vedno" kadar se je znesek (in opis vsaj približno) na CN22 ujemal z naročilom dobil v kaslc brez doplačila.
*"vedno" - ne bom trdil, da dejansko čisto vedno - v zadnjih nekaj letih mislim, da en ali dva primera, kjer so mi "neupravičeno" zaračunali teh 5,- EUR - sem jih poknižil pod "davek na riziko naročil iz CN".
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Še enkrat.
Pošta je izdala račun na tvoje ime. Ali te lahko pošta tudi iztoži, če ne plačaš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
269
113
ce je upraviceno, te seveda lahko iztozi, pa pomoje bi nabil se stroske izterjave in zamudne obresti, da se jim sploh splaca vlagat izvrsbo... ker so stroski okol 40€, ce se prav spomnem... zdej sam za pet eurov se verjetno ne bojo na glavo postavljali. res pa je da majo verjetno vse avtomatizirano, in racunalnik gleda samo stevilke. kot FURS, ko se dogajajo izterjave za nekaj eurov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
ce je upraviceno, te seveda lahko iztozi, pa pomoje bi nabil se stroske izterjave in zamudne obresti, da se jim sploh splaca vlagat izvrsbo... ker so stroski okol 40€, ce se prav spomnem... zdej sam za pet eurov se verjetno ne bojo na glavo postavljali. res pa je da majo verjetno vse avtomatizirano, in racunalnik gleda samo stevilke. kot FURS, ko se dogajajo izterjave za nekaj eurov.
"če je upravičeno" Da ali NE? Kaj menite?

Ja saj to sprašujem, ali je upravičeno da ti pošta zaračuna ali ni upravičeno? DA ali NE ??????
Al to samo tako malo račun pošljejo, če rata rata, če boš plačal ok, če ne pa nič. ???'

Če je upravičeno, potem si dolžan plačat in te pošta lahko iztoži, seveda z dodatnimi stroški. če pa ni upravičeno - kaj pa potem se pošta gre???

Njihove storitve ti nisi naročil, jo je carina. to je tudi dejstvo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Evo danes dobil dve pošiljki iz Kitajske. Za prvo sem plačal 2,99€, na ovitku označena vrednost 1$, za drugo pa sem plačal 2,22€, na ovitku označena vrednost 0,40$.
Je to skladno ali ni? Ali sem imel srečo, da nisem moral plačat na to še 10 eur, al je prav da nisem, saj vrednost ne presega 22 eur? Kaj menite?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pri meni vrednost ni štimala, pa sem vseeno dobil brez plačila stroškov preverjanja. To je kot naletiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ne naročam pogosto, (v poprečju najbrž eno do dve pošiljke mesečno), enkrat vem da sem.jim že pošiljal dokazila, pa takrat mislim da je šlo skozi brez doplačila. Nimam pa pojma ali je cena stimala. Sedaj je napisana pol premajhna. Zdaj bo treba res Kitajcu težit za pravilni znesek na CN?!