Hofer ni fer-ali o tem kako dobiti kupnino nazaj

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
...ko pride poštar in ti prinese prenosnika, ga lepo zavrneš, se z reklamacijskim listom odpraviš v tisti Hofer, kjer je bil kupljen, in jim predlagaš, da si podrobno preberejo 20.člen ZVPot-ja

Citat:
Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

Če se je to res zgodilo, bi jaz vztrajal pri tem, pa ne jebem žive sile.
imej pa v telefonu tudi direkt cifro od Tržnega oddelka...
wink-1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Tudi na tujih forumih sem zasledila, da so ful problemi z računalniki Medion iz Hoferja (oz. Aldija) in da je servis zanič oz. ne obstaja, zato razumem razburjanje okrog tega.

Ne morem pa verjet, da jim je Monitor na testu podelil celo Zlati monitor.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Kolikor imam sam izkušenj z Medioni, imajo poddimenzionirano hlajenje (niso pa niti približno osamljeni v tem). Dodaš še prah, ki se čez čas vedno nabere in problemi so tu. Vsake toliko dobro spihat, po preteku garancije pa na par mesecev odpret in očistit in ni problemov.
 

lojtra

Pripravnik
6. jul 2008
60
1
8
Uf, po vsem tem branju in težav, bom pa še jaz povedal svoje razmišljanje in izkušnje.
S čisto vsakim prodajalcem elektronike lahko imate probleme, pa naj bo to Big Bang, Rolan.... Vsi so lisice, tako, da to sploh ni nič novega. Moraš biti oster in nič tolerirat, kar se tiče takšnih zadev, ki jih je napisala uporabnica Medion rač.
Tudi jaz sem že kupil zadeve iz Hoferja in sicer usb disk, ki lepo dela že dve leti in pred dvema mesecema še netbook. Oba zaenkrat delata brez problema in kolikor mi je znano in berem po različnih forumih je znamka Medion med boljšimi kar lahko kupiš za akšen denar. Čisto mimogrede, Medion je sponzor eni izmed moštev v formuli 1, tak, da neki ful d. r. e. k. ne more bit.
Iz druge strani pa morate vedet, da današnji računalniki niso več kar je bil na primer kakšen starejši IBM. Zato je potrebno tu tudi malo gledat kako se dela s temi zadevami, da se pravilno prenašajo, dvigujejo, čistijo, spiha prah......
Zato kot zaključek na nek način razumem uporabnico, ki je imela toliko problemov, ker sem tudi sam že bil v takšni situaciji, po drugi strani pa mislim, da so izdelki iz Hoferja čisto vredu, če veš za kaj ga kupiš in vključiš zdravo pamet v vsem tem dogajanju, ki se odvija v svetu elektronike in serviserjev.

Pa lep pozdrav.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
KSZ

Medion je poceni, ker se dobi taki količinski rabat, o katerem lahko naš bigbang samo sanja...Sam sem pa kupil laptop v Jagru
grin1.gif
in par dni pred iztekon nesel na servis in so menjali ploščo in ohranili vse podatke...pa je imel garancije 2 leti...
Tak da tudi ni vse dobro, kar je drago. Sicer pa se tehniko raje kupi prek ebaya recimo z evropsko garancijo.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Povprečen uporabnik ne bo odpiral laptop, zakaj bi ga. Če pa drugače ne dela kot s takimi posegi v mašinerijo, potem bi moral biti pa uporabnik o tem obveščen. Ne kupuješ laptopa za 2 leti, od računalnikov se pričakuje življ. doba nekje 5 let normalne uporabe. V idealnem svetu. :)
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ne bo odpiral, ne, temeljito spihanje je ponavadi dovolj. Prahu garancija sicer ne krije, čisto odvisno od dobre volje servisa.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če koga zanima, še ena zgodba:
- v pol leta kupljena dva prenosnika (večji in manjši)
- v trgovini kjer ne prodajajo solate
- do danes oba na popravilu
- aja, brand name, ne neki Ixoya... (Toshiba in Asus)
- en vrnjen nepopravljen (torej v bistvu tak, kot je bil dan na popravilo)
(drugi še ni nazaj)

Aja, oboje vrnjeno pri prodajalcu. Sploh ni namignil, da bi to kje drugje urejal.

(gre za kar veliko trgovsko verigo - slovensko)
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Brat je isto v Hoferju kupil računalnik. Po enem letu so se pojavile neke težave, pa ga je lepo nesel v trgovino. Narejen zapisnik in to je to. Po parih dneh ga kličejo s servisa (ali kod kod že), da so računalnik prejeli. Po slabem mesecu pa je dobil novega, ker starega niso uspeli popraviti. Malo boljšega...
Kar se mene tiče, pa kupujem v Comtronu. Če je kaj narobe, se v parih dneh popravi.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Nič wrong, Comtron ne obstaja več kot maloprodaja, morda delajo še kaj na veleprodaji, ampak je lastnik vse prodal...

www.akcija.si je dejansko ex Comtron,
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ne vem, jaz še vedno vidim napis Comtron tako na tvojem linku kot na njihovi spletni strani.
Citat:
COMTRON d.o.o, napredna računalniška tehnologija je eno vodilnih računalniških podjetij v Sloveniji, s sedežem v Mariboru. Registrirano je pri Temeljnem sodišču v Maribor pod štev. reg. vložka 1/1055-00 in dokapitalizirano v skladu z Zakonom o gospodarskih družbah, za opravljanje sledečih dejavnosti:

- inženiringa in consultinga za področje informacijskih sistemov,
- vzdrževanja informacijskih sistemov,
- proizvodnje vseh vrst računalniških sistemov, omrežij, komunikacij…,
- prodaje računalnikov, računalniških komponent, programske opreme,…
- razvoj poslovne programske opreme in internet poslovnih rešitev.

Od svoje ustanovitve leta 1989, se je podjetje razvilo v enega največjih ponudnikov računalniške opreme in storitev v Sloveniji, ki danes zaposluje preko 70 ljudi na 2 lokacijah v Slovenije. Z letno proizvodnjo 10.000 računalnikov ter prometom preko 25 Milionov EURO spada podjetje Comtron med vodilne računalniške družbe v Sloveniji.
Vir

Citat:
ComShop je spletna trgovina, ki se ukvarja s prodajo računalniške, avdio, video opreme in ostale elektronike.
Klik

BTW, tema je o Hoferju...