Neupravičeno zaračunavanje carine

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če kupiš kaj ful poceni, flegma rečeš poštarju, da ne želiš sprejeti paketa in poiskusiš srečo znova.

Tisti na carini se pa lahko slikajo pol.
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Iz Kitajske do tebe ni prišlo zastonj. Kitajska že iz vekov financira stroške pošiljanja v druge države, to že vrabci čivkajo. In če bi se iz kitajske nekdo z kangujem peljal do tvoje hišne številke, verjami da nebi bilo zastonj. Mogoče dojameš, kaj sem mislil napisat.

Se pa tudi jaz pridružujem nelagodju, ko PS zaračunava vse povprek. Naj zaračunajo tisto kar potem gre v carinski postopek, ne pa vsako pošiljko, pri kateri so se zajebali, ker so jo na slepo odprli.
Sej imaš prav, to mi je jasno. Ampak recimo druga cvetka. Kupim nekaj na bolhi, se zmenim, da bom jaz plačal poštnino, pol pa plačaš poštnino + strošek dostave. Zdej nisem čist prepričan, kaj pomeni poštnina? A nisem s poštnino plačal usluge pošti, da dostavi (povdarek dostavi) paket k naslovniku? Zakaj pol še strošek dostave? In če smo že pri kitajcih ali pri komerkoli drugemu, sej ti domov prinesejo tudi pismo iz tujine, pa ti nič ne računajo. In niti znamka ni bila plačana v SLO. Če piše brezplačna poštnina, pol naj bo brezplačna. Sej pravim, ne poznam podrobnosti, ampak včasih se mi zdi, da te nategujejo povsod, kjer te lahko. Na koncu se lahko samo praskaš in vzdihuješ, drugega itak ne moreš.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Je bilo nekoč rečeno, da kitajska redno poravnava pošti slovenije €€€ za dostavo kitajske pošte. Tako kot predvidevajo mednarodne pogodbe.
Ne raznaša pošta slovenije kitajske (in druge) pošte zastonj.

Se ti prav zdi. Nategujejo te kjerkoli te lahko.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
jest se nikoli nisem placal dostave ali cesarkoli. torej je zame brezplacna.

ce pa posiljatelj in prejemnik mutita z vpisovanjem napacnih podatkov pa recimo temu kazen.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
jest se nikoli nisem placal dostave ali cesarkoli. torej je zame brezplacna.

ce pa posiljatelj in prejemnik mutita z vpisovanjem napacnih podatkov pa recimo temu kazen.
Boš tudi ti naletel na mino, ko boš nekaj na ebayu kupil z 3€, kar naj bi bilo oproščeno DDV in carine, kitajc ti bo pana CN22 napisal vrednost 1€ (brez da bi to od njega zahteval), pošta ti bo za zaračunala storitev pregleda.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
...

Se pa tudi jaz pridružujem nelagodju, ko PS zaračunava vse povprek. Naj zaračunajo tisto kar potem gre v carinski postopek, ne pa vsako pošiljko, pri kateri so se zajebali, ker so jo na slepo odprli.

Na citirani del: pošta ne odpira na slepo, ampak tisto kar zahteva carina - in to je običajno tisto, kjer je CN22/23 "sumljiv". Ravno tako ti ne zaračunajo, če se ob "dopolnitvi" izkaže, da je CN22/23 skladen s "fakturo", "naročilom" - skratka izraža dejansko plačano vrednost.
"Opalijo" tistih 5,- EUR le, če je CN22/23 šlampasto izpolnjen. Seveda zaračunajo tudi "carinjenje" + DDV (carino) kadar se izpostavi, da je vrednost nad 22,- EUR (nad 150,- EUR).

Na mickeycek, tj. odpiralca teme - še vedno ne vemo kaj in kako je bilo napisano na dotičnem CN22.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Tu ne govorimo o carinjenju, pač pa o preverjanju vrednosti, ko je vrednost pod 22EUR.
Omenjeni špediterji tudi ponujajo možnost, da se obračuna in plača uvozne dajatve že ob naročilu blaga. Potem si ne zaračunajo garancije. Se pa te možnosti ne poslužujejo vsi prodajalci.
Pred časom sem preko ebay-a kupil izdelek iz ZDA in so mi ponudili, da takoj plačam uvozne dajatve in sem plačal toliko kot bi bil naš DDV in nič več.
Sicer pa blagor državi, katere državljani vedno najdejo opravičilo, da jih država lahko lupi.


Na "blagor državi" - gorje državi, ki ima državljane, ki samo jamrjajo in so jim za vse drugi krivi.

Še enkrat - če je vrednost in opis na CN22/23 skladen z vrednostjo naročila (kar se dokazuje z kopijo naročila ozr. fakturo) ti PS tudi ne zaračuna stroška pregleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Na citirani del: pošta ne odpira na slepo, ampak tisto kar zahteva carina - in to je običajno tisto, kjer je CN22/23 "sumljiv". Ravno tako ti ne zaračunajo, če se ob "dopolnitvi" izkaže, da je CN22/23 skladen s "fakturo", "naročilom" - skratka izraža dejansko plačano vrednost.
"Opalijo" tistih 5,- EUR le, če je CN22/23 šlampasto izpolnjen. Seveda zaračunajo tudi "carinjenje" + DDV (carino) kadar se izpostavi, da je vrednost nad 22,- EUR (nad 150,- EUR).

Na mickeycek, tj. odpiralca teme - še vedno ne vemo kaj in kako je bilo napisano na dotičnem CN22.


Nevem kaj je bilo napisano na orginalni deklaraciji, ker sem izdelek dobil prepakiran v njihovo škatlo z tem računom. Brez orginalne embalaže!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
In še enkrat - a je za napako na CN22/23 kriva pošta?
Najprej se vprašajmo, ali sploh gre za napako, če je v CN22 vnešena cena manjša od 22 eur, dejanska cena artikla je pa tudi manjša od 22 eur, pa dejanska in vnešena nista enaki.
Pomoje da ne.
CN22 je že v osnovi izjava, da je blago vrednosti manjše od 22 eur, in tako ni podvrženo carinjenju. in to bi moralo bit dovolj. In če je blago dejansko vrednosti manjše od 22 eur, pomoje ne gre za napako.

Ravno včeraj dobil nekaj, plačal sem 2,39 €, na cn22 piše 1,00 $. Izgleda da sem imel srečo, da mi niso še 5 eur zraven zaračunali.
In kolikor se spomnim, skoraj nikoli cena na cn22 ni enaka ceni, ki sem jo plačal.

Gledanje in primerjanje teh cen je iskanje dlake v jajcu, samo da obrazložijo kasiranje. Zaračunavajo pa pomoje neupravičeno, ker carinika nima kaj brigat, koliko je kaj koštalo če je vrednost pod 22 eur, in če je cnn22 izpolnjen, kar pomeni da je izpolnjen na vrednost pod 22 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Je treba vedeti še, če plačate po povzetju, da je še dodatno nekaj za plačat, če pa nakažete na trr, pa ni nič. Samo poštnina.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Najprej se vprašajmo, ali sploh gre za napako, če je v CN22 vnešena cena manjša od 22 eur, dejanska cena artikla je pa tudi manjša od 22 eur, pa dejanska in vnešena nista enaki.
Pomoje da ne.
CN22 je že v osnovi izjava, da je blago vrednosti manjše od 22 eur, in tako ni podvrženo carinjenju. in to bi moralo bit dovolj. In če je blago dejansko vrednosti manjše od 22 eur, pomoje ne gre za napako.

Ravno včeraj dobil nekaj, plačal sem 2,39 €, na cn22 piše 1,00 $. Izgleda da sem imel srečo, da mi niso še 5 eur zraven zaračunali.
In kolikor se spomnim, skoraj nikoli cena na cn22 ni enaka ceni, ki sem jo plačal.

Gledanje in primerjanje teh cen je iskanje dlake v jajcu, samo da obrazložijo kasiranje. Zaračunavajo pa pomoje neupravičeno, ker carinika nima kaj brigat, koliko je kaj koštalo če je vrednost pod 22 eur, in če je cnn22 izpolnjen, kar pomeni da je izpolnjen na vrednost pod 22 eur.

Kaj si ti plačal?

In ne - CN22 NI izjava, da je vrednost manjša od 22,-EUR - in še enkrat - NE preverjajo vseh. In seveda ima carinika kaj brigati - saj zato je tam, da "preverja" ali se deklarirana vrednost ujema z dejansko vrednostjo.

Ampak ja - dajmo jamrat kako nas vsi nategujejo ...

O&O
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kaj si ti plačal?

In ne - CN22 NI izjava, da je vrednost manjša od 22,-EUR - in še enkrat - NE preverjajo vseh. In seveda ima carinika kaj brigati - saj zato je tam, da "preverja" ali se deklarirana vrednost ujema z dejansko vrednostjo.

Ampak ja - dajmo jamrat kako nas vsi nategujejo ...

O&O
No no. Na teli carinski pošti delajo vsesorte. Tud prepakirajo, če je obrazec ok in se ujema. Kaj pa je mal podrajsat tisto vrečko, da se, glejga zlomka ravno znesek piškoduje. Men so vrgli po tleh mlin za slad, pravilni izpolnjen CN22, zraven račun in opis izdelka za 200 dolarjev in se potem sprenevedali, da je bil poškodovan že prej. Yeah right. Tko, da jih kar ne zagovarjaj. Če pa ti delaš tam, se pa le zresnite.
 
Nazadnje urejeno: