Nepremičninski agent - Kako do znanja?

Sofi8

Zelenc'
5. okt 2022
4
1
3
Zdravo,

Želim nadgraditi svoje znanje in ker me trg nepremičnim zelo zanima, bi želela izvedeti še kaj več na tem področju.

Zanimajo me torej izkušnje, kako priti do zadostnega znanja za ta poklic, poleg tega pa je tudi vsako mnenje dobrodošlo.

Vem, da obstaja precej izobraževalnih ustanov, ampak zaenkrat me niso prepričali ... :)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Dejstvo je, da rabiš izpit če hočeš delat kot agent. Za izpit naredit pa je pametno iti skozi izobraževanje, ki ga ena od ustanov nudi. Gea college je bila meni všeč. So pa dvojni naprimer ravno v teh dneh začeli z novim sklopom priprav na izpit...
 

Sofi8

Zelenc'
5. okt 2022
4
1
3
Dejstvo je, da rabiš izpit če hočeš delat kot agent. Za izpit naredit pa je pametno iti skozi izobraževanje, ki ga ena od ustanov nudi. Gea college je bila meni všeč. So pa dvojni naprimer ravno v teh dneh začeli z novim sklopom priprav na izpit...

Aha super, hvala!

Ja, vem, da moram narediti izpit, če bi se želela s tem prav ukvarjati ...
Jaz želim najprej znanje, potem pa naprej .. Geo sem že spremljala :) Mene je zmotilo to, da veliko agentov sploh ne zna pomagati ... Ne vem kaj ti pomaga izpit, če nimaš nobenega znanja .. :rolleyes:

Malo gledam kaj vse obstaja za nadgradnjo znanja na tem področjo .. polno enih stvari, testov ..
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Najdi si dobro znano agencijo in jih pojdi prosit, če lahko pol leta pri njih zastonj asistiraš. Mogoče se kaj koristnega naučiš.

Realno pa jih večina štarta z izobraževanjem, potem pa "kud koji, ljudi moji!".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sofi8

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Tako kot pravi izoliranc. Najlažje dobiš znanje če delaš, torej si pri kaki agenciji in se učiš ob delu z njimi. Specifik je veliko, da bo dovolj znanja bo trajalo, ampak tako je pri vsakem poklicu. Jaz bi še zmeraj rekel, če so vsaj osnove in ustrezna izobrazba 6. stopnja torej, bi šel najprej na predavanja za izpit in potem dalje. Bo ti veliko več stvari jasni in se boš tudi lažje učil na agenciji.
 

Sofi8

Zelenc'
5. okt 2022
4
1
3
Višja strokovna izobrazba j

Tako kot pravi izoliranc. Najlažje dobiš znanje če delaš, torej si pri kaki agenciji in se učiš ob delu z njimi. Specifik je veliko, da bo dovolj znanja bo trajalo, ampak tako je pri vsakem poklicu. Jaz bi še zmeraj rekel, če so vsaj osnove in ustrezna izobrazba 6. stopnja torej, bi šel najprej na predavanja za izpit in potem dalje. Bo ti veliko več stvari jasni in se boš tudi lažje učil na agenciji.
Yes, se strinjam! Izobrazba ni problem, sem mag., tako, da se bom odločila katero izobraževalno ustanovo izberem .. Morda bi šla kar na Geo - https://gea-college.si/nacionalna/nepremicninski-posrednik/ .. tole, kaj pa vem ... Sem pa našla tudi tole: https://www.testko.net/product/nepremicninski-posrednik/
Hmmmm .. morda .. Če kdo pozna, naj mi pls pove svoje mnenje/izkušnjo ..

thx