Neplačilo prispevkov in stavka?

kremenko

Zelenc'
29. okt 2012
3
0
1
Imel bi vprašanje glede neplačanih prispevkov in posledične stavke.

Od 1.1.2011 do 1.7.2012 sem bi zaposlen v podjetju A, od 1.7.2012 naprej pa v podjetju B. Direktor podjetja B je večinski lastnik podjetja A (prezaposlitev vseh delavcev iz podjetja A v podjetje B se je zgodila zato, ker je podjetje A dolžno davčni za približno 500k plačil).

Od 8/2011 se nam ne plačujejo več prispevki (tako v podjetju A kot sedaj v podjetju B), občasno zamuja plača, se ne plačuje regres, se ne plača kakšna malica ali prevoz.
Ker sem imel vsega poln kufer sem danes vodji skupine (šefu? še sam ne vem, ker imamo same nesposobneže nad nami in se stalno menjajo), da od danes naprej ne delam več, dokler zadeve niso plačane za vse nazaj. Dobil sem odgovor, da me bodo dali na disciplinsko komisijo ter da bom odškodninsko odgovoren za nedelo.

Je postopek res tak? Bi moral začeti stavkati drugače? Glede na panogo dela predvidevam, da če bom res odškodninsko odgovoren, da bodo zneski astronomski.

Zaenkrat nima nihče nič pisno (le ustno je bilo izrečeno na sestanku, kjer smo bili samo 3 sodelavci in omenjen šef) napisano, da ne delam, dokler ne bo plačano. Sem zavozil zadevo in bi se jo moral lotiti drugače? Glede na zahtevnost dela in zajebavanje glede plačil in medsebojnih odnosov sem res imel poln kufer vsega skupaj..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
kot vem moraš biti 3 mesece brez plače da ga prijavil inšpektorju za delo.
Zato ne vidim rešitve, je pa res zakonov ne poznam, ampak durs in politika poskrbi da se takim direktorjem podeljuje nagrade, priznanja itd, delavcem tam zaposlenih pa nove davke oziroma obstoječe obveznosti viša.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
jaz sem imel za tvoj scenarij ( da tudi plač ne bi dobivali) v rokavu očetovski dopust al kako se mu že reče, tisti neplačani dopust ki traja pol leta.
No bil je toliko "pošten" da nam samo zadnje plače ni nakazal.( če ne štejem tiste dve ko smo bili doma na prisilnem dopustu pred stecajem )
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko daš izredno odpoved iz naslova delodajalčevih krivdnih razlogov in daš kot razlog neplačevanje prispevkov oz. neplačevanje na splošno. Pripada ti nadomestilo na zavodu po zakonu.