Nedelovanje/nepravilno delovanje polnilnih postaj

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Kaj naj vpliva na polnjenje avta to?
Polnilec je "digitalni" porabnik, medtem ko je žarnica ali pa sesalec čisto "analogni". Zato tudi opaziš majhna nihanja. Računalnik se ti ne ugasne, ko sosed prižge karherja ane?
Sicer pa elektro ni ustanova, kjer bi ti garantirali delovanje X naprave glede na vplive okolice.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
A je to sarkastično?
Ne vem zakaj je. Tako je ze vse bilo pred mojim lastnistvom.
Štukana žica bolj tako, za silo. Vijačni spoj skozi temperaturne razlike hitro popusti in pri tokovni obremenitvi se začne gret, v najslabšem primeru se spoha. Za tako štukanje se uporabi namenski tulec, pa klešče, da ga stisneš, čez gre pa samokrčna bužirka.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Sicer pa elektro ni ustanova, kjer bi ti garantirali delovanje X naprave glede na vplive okolice.
Elektro ti ne garantira delovanje aparatov, garantira ti pa zanesljivost delovanja omrežja in nivo ter kvaliteto omrežne napetosti. Ta ustanova ima predpisano, koliko flikerjev je lahko v določenem časovnem intervalu, predpisani so dovoljeni padci napetosti, število prekinitev dobave... Vse to predpisuje SODO. (sistemski operater distribucijskega omrežja)
Če meniš, da je napetost prenizka, velika nihanja v omrežju, utripanje (fliker), špice... zahtevaš meritve na tvojem odjemnem mestu, elektro se bo sicer malo otepal tega, ampak nimajo izbire, namestili bodo merilec z beleženjem vseh mogočih parametrov, kateri zabeleži vse. Po analizi boš točno vedel, ali je kriv sosedov kerher, ali omrežje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Elektro ti ne garantira delovanje aparatov, garantira ti pa zanesljivost delovanja omrežja in nivo ter kvaliteto omrežne napetosti. Ta ustanova ima predpisano, koliko flikerjev je lahko v določenem časovnem intervalu, predpisani so dovoljeni padci napetosti, število prekinitev dobave... Vse to predpisuje SODO. (sistemski operater distribucijskega omrežja)
Če meniš, da je napetost prenizka, velika nihanja v omrežju, utripanje (fliker), špice... zahtevaš meritve na tvojem odjemnem mestu, elektro se bo sicer malo otepal tega, ampak nimajo izbire, namestili bodo merilec z beleženjem vseh mogočih parametrov, kateri zabeleži vse. Po analizi boš točno vedel, ali je kriv sosedov kerher, ali omrežje.
Drži, lahko zahtevaš meritve, oni ti potem povedo, ali tvoja linija ustreza standardom.

Je pa razlika, če zahteva meritve kakovosti linije, ali pa "da pridejo pogledat kako bo polnilnica za avto delala".
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Naši sorodniki so imeli isto. Napetost tako slaba, da so bili konstantni problemi, so pa večji porabniki (kmetija). Po prijavi je elektro namestil števec, ki je pokazal, da je linija res zanič (4x35) in so menjali celo linijo do transformatorja s kablom 4x70. Sedaj ni več težav.

Tudi pri nas je bilo isto, dokler so bile še 4x35 žice. Sedaj, ko je kabel 4x70 se sosedovo varjenje ne opazi več na klasičnih žarnicah.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Naši sorodniki so imeli isto. Napetost tako slaba, da so bili konstantni problemi, so pa večji porabniki (kmetija). Po prijavi je elektro namestil števec, ki je pokazal, da je linija res zanič (4x35) in so menjali celo linijo do transformatorja s kablom 4x70. Sedaj ni več težav.

Tudi pri nas je bilo isto, dokler so bile še 4x35 žice. Sedaj, ko je kabel 4x70 se sosedovo varjenje ne opazi več na klasičnih žarnicah.
Lahko poveš kam točno si se obrnil, da ste rešli zadevo?
Sam sem že poslal neko vlogo pred cca 1 mesecem, pa niti glasu od njih...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Elektro ti ne garantira delovanje aparatov, garantira ti pa zanesljivost delovanja omrežja in nivo ter kvaliteto omrežne napetosti. Ta ustanova ima predpisano, koliko flikerjev je lahko v določenem časovnem intervalu, predpisani so dovoljeni padci napetosti, število prekinitev dobave... Vse to predpisuje SODO. (sistemski operater distribucijskega omrežja)
Če meniš, da je napetost prenizka, velika nihanja v omrežju, utripanje (fliker), špice... zahtevaš meritve na tvojem odjemnem mestu, elektro se bo sicer malo otepal tega, ampak nimajo izbire, namestili bodo merilec z beleženjem vseh mogočih parametrov, kateri zabeleži vse. Po analizi boš točno vedel, ali je kriv sosedov kerher, ali omrežje.
Zgleda, da bi te meritve rabil. Hvala
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Ne vem kaj bi imel. Firbcam, ker kaj pa veš kaj bo "jutri"... Nekaj, da lahko 64kw avto nafilam prej kot v 8h...
Ja, sedaj imam 3x20A. 3 faznega toka nimam.
Najbolj me skrbi zato, ker ko soseda upali karcherja, men luči utripnejo... Nisem štromar, bi pa rad, da mi nekdo iz prve roke malo razloži, da vem kaj lahko in kaj ne.
Morda pa bi kdaj imel tudi 3 fazno vtičnico za ne vem še kaj...
Če imaš 3x20, imaš trifazno. Če imaš 1x20, nimaš.
Ne rabiš elektra, da ti pride pogledat. Rabiš mojstra za polnilnice, ki bo poghledal priključek, inštalacijo, in povedal, kaj in kako.
64 kWh (ne kW) avto boš filal 6 ur, ker večina EV ima max 11 kW AC vgrajeni polnilec.
0801898, pa se zmeni, da prodejo mojstri pogledat. Al pa na www.vrhunskaemobilnost.si