navigon 70 plus

stefan

Zelenc'
27. apr 2011
3
0
1
Kupil sem si Navigon 70 plus in bi prosil za kakršne koli nasvete ali linke do njih ki se tičejo te naprave.Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nisi dobil navodil zraven?
smile-1.gif
 

stefan

Zelenc'
27. apr 2011
3
0
1
Dobro gospodje ste na hece,vseeno hvala za odgovor.Kot si bi lahko mislili nisem mislil na uporabo osnovnih funkcij temveč kakšne modifikacije screena o možnostih dodatnih kart kot je adriarute itd.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kja dosti drugega, kot nalaganje zemljevidov s travnika niti ne gre. Menda si dobil ZS, aneda.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, pustimo sarkazem...

Navigon je takšen kot je, kaj dosti se ne da spreminjat - razen s kompletno zamenjavo programske opreme v kakšno povsem drugo navigacijo, recimo iGO8 ali Primo, če bi že bil nezadovoljen z privzeto navigacijo, vendar to je že druga zgodba. Sicer pa potencialno lahko na obstoječi navigaciji posodobiš samo firmware, (če že ni najnovejši) ki pa ne prinaša posebnih "bonbončkov", saj je tvoj model že v višjem rangu. Tudi kartografija je specifična in ne paše od nobene druge navigacije. O novostih glede kartografij, pa si seznanjen tukaj ali na uradni strani. Povezav do pašnikov ali tujih forumov s tovrstno dejavnostjo, pa zaradi politike foruma seveda ne objavljamo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Janch, a na teh novejših modelih, če jih odkleneš in daš recimo iGo, dela TMC. Na mojem 2110 Max dela TMC samo na Navigonovem softwareju.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pfuu tukaj si me pa dobil, saj nimam preveč izkušenj z Navigoni..:)
Sem pa skoraj prepričan da bi, vendar moraš vedet kakšen protokol uporablja TMC na napravi. Na iGO8 TMC v slo itak ne dela v nobenem primeru, dela pa v Primu. Torej, najlaže je, če naložiš iGO8, ki ima opcijo samodejnega zaznavanja. Ko (če) ti zazna TMC sprejemnik zapustiš program, greš v mapo save kamor se shranijo TMC nastavitve in nato te vrednosti vpišeš v sys od Prima. Če pa ti iGO v nastavivah ne zazna sprejemnika potem si v rahli temi in si moraš pomagat s kakšnimi programčki za zaznavanje ali izluščiš relevantne podatke in kakšne navigonove sistemske datoteke...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ko je začel TMC delati testno v Sloveniji, ni bilo nobene možnosti za TMC v iGo na Navigonu. Ni sploh bilo možno da bi zaznal TMC sprejemnik, zato sem spraševal. Jaz imam itak Navigonov SW, sem se ga navadil in sem povsem zadovoljen, samo firbec me je matral.
 

stefan

Zelenc'
27. apr 2011
3
0
1
Vsem skupaj prisrčno hvala sedaj vsaj vem na čem sem.MadMitch sem dobil ZS hvala lepa.Sama navigacija je kar se mene tiče super-sem zelo zadovoljen zaenkrat.Mape so tako ali tako najnovejše(Q1 2011)Tmc zaenkrat sproban v Avstriji kjer je delal.Same posodobitve preko računalnika in Navigon Fresh programa brez problemov.