[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN 1.del

jerry161

Zelenc'
10. jan 2008
25
0
1
Živjo

imam problem pri Garminu Mobile XT. Program mi na svojem SE P1i deluje čist kul, sam potem pridem do težav ko neznam naložit karte. Dol sm si potegno MapSource_6136, nevem kje naj dobim 25 mestno codo, poskušal sem z garmin_kgen kjer zgeneriraš in dobiš neko kodo, sam nwm kam naj jo vpišem oz poskuso sem v MapSource, sam ne dela. Sprašujem se æe sploh rabiš MapSource. potegno sem si tudi AdriaROUTE_2.00 (obstaja tudi AdriaROUTE_2.00_MobileXT) in pa AdriaTOPO v2.01 SLO. Te dve mapi js neznam spravit na telefon tko da bi to kej delal:D:D
prosim za pomoč ali opis postopka, kar koli, sam da bo delovalo.

lp jerry
 

miky

Zelenc'
1. jan 2008
6
0
1
Citat:
Uporabnik AtKo pravi:
si generiru kode .UNL z garmin_kg_557?


uf-1.gif
in kako naj generiram kode?
 

ssavski

Pripravnik
27. jul 2007
105
0
16
Citat:
Uporabnik klajn pravi:
Pozdravljeni!

Ja za 2.0 je ista koda 708!

Na N95 imam instaliran Garmin XT mobile in imam adria topo za slo in hr ter adria route 2.0 karte. Vse deluje ok , edini problem je, ker notranji sprejemnik ki je vgrajen v samem telefonu ni tako točen zamika je tudi do 200m. Imam pa vprašanje če kdo ve, ali je možno naložiti tudi navtično karto????

LP

Možno je naložit tudi navtično karto, vendar moraš pri uporabi, izklopit AR, ker ta pokriva tudi otoke in ti potem ne prikaže detajle. Karta se imenuje Bluechart ATLANTIC v9. Dobil sem jo na Piratebay.org in lahko vzameš dol samo Jadran naprimer, in je karta zelo majhna - nekje 12,7 mb jadran in Grško morje.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
A je res da na N95 in N95 8gb vgrajen gps ni tako točen kot bi moral bit? V tej temi nekdo navaja da kaže narobe tudi do 200m. Prosim za odgovor le lastnike nokij ki dejansko uporabljajo navigacijo in lahko povedo iz lastnih izkušen kaj je res in kaj ne.
LP
Tic
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
GarminXT v20 sem naložil na vsaj 15 N95, v60 pa na eno in prav na vseh je točnost enaka kot na Nuviju 760 (ali 360T), hitrost (če na N95 ne "laufa" kup neumnosti) je malenkost manjša kot na Nuviju (in precej večja kot na TyTNu II).
Kot sem že enkrat omenil, ker navigacijo uporabljam le občasno (parkrat na teden) in kdaj pa kdaj za kako daljšo pot, Nuvija sploh ne uporabljam več (in prav tako ne TyTNa II), ampak samo še N95.
Skupaj z GoogleMap in SportsTracker je ta mala napravica prav fenomenalen pomočnik. GPS pa deluje brez problema tudi, ko je telefon v žepu.
 
Nazadnje urejeno:

ssavski

Pripravnik
27. jul 2007
105
0
16
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Mene pa zanima če kdo ve zakaj na P1 tko potihem dela tale garmin.

Če si znotraj telefona nastavil glasnost do konca in v Garminu na 100 % potem je to največ kar je. Tudi sam sem opazil, da so v primerjavi z TOM TOM glasovi malo tišji, so pa nekateri telefoni malo boljši. Naprimer N95, pa tudi na mojem N73 imam v Garminu na 40% pa se čisto dovolj sliši. Sicer mi gre pa tako ali tako malo na žice, ker neprestano nekaj govori. Mi je TOM TOM glede govorjenja bolj všeč. Za vse ostalo pa prevladuje Garmin.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Zdravo!
Imam težavo pri instalacijji!
Do sedaj sem garmina že instaliral 2x na n95, ter na SE P1i, brez težav!

Problem se je pojavil na moji nokiji n73 Music edition sw verzija V4.0750.31.2.1 15.12.2007

Normalno zaženem setup garmina na pcju na kartico v card reader. ko vstavim kartico v tel se avtomatsko zažene setup, po nekaj trenutkih mi javi sledeče:
Na pomnilniški kart je progr. oprema ki ni vredna zaupanja, da bi namestili apl. uporabite nadzornika aplikacij.

Če zaženem setup iz nadzornika aplikacij javi sledeče:
Certifikat še morda ni veljaven, je potekel ali pa so nastavitve telefona napačne

Telefon sem nato resetiral na factory defaults, formatiral kartico, še enkrat poizkusil z instalacijo.

Poizkusil sem tudi namestiti kako drugo aplikacijo ki sem jo prej certificirat na strani symbiansigned.com in mi javlja enako napako.
 

klajn

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
andrej .. točno tako .. pa še 488 MB je velik ... kje pa lahko najdem instalacijskega ? nikjer ga ne najdem samo img fajle najdem
frown-1.gif
 

ratnik

Zelenc'
21. avg 2007
10
0
1
Pozdravljeni!

GARMIN XT sem potegnil z Blinka.... vse lepo in prav, ampak pozicionira me dober kilometer napačno. V čem bi bila finta?!?!
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Zamenjaj ločila v nastavitvah telefona "." in "," . Ali pa nastavi jezik na ANG.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
ksz...

Jaz sem sedaj inštaliral še garmina na N95, vendar sem vse skopiral gor ponudi mi tudi izbiro GPS sprejemnika, vendar mi ne prikaže karte! Gor sem dal AdriaRoute 1.8....Naložil sem preko MapSource -> Send to device

.img fajn je bil v Garmnin mapi vendar je vedno pisalo no map! Potem sem si potegnil dol še AdriaRoute 2.0 za XT in prepisal .img fajn... Vendar mi še vedno javi da ni karte! .UNL fajl pa sem skopiral gor... Nevem zakaj mi ne zazna karte
rolleyes-1.gif

Tam je samo črno, tudi če iščem ročno po ulicah..Sicer na spisku so, ampak ne najde...no map!

edit....

Očitno je bil problem, ker nisem imel gor Base Map! Sedaj prikaže...
 
Nazadnje urejeno:

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Citat:
Uporabnik Perica pravi:
Zamenjaj ločila v nastavitvah telefona "." in "," . Ali pa nastavi jezik na ANG.

Prosim če lahko poveš kako spremeniti piko v vejico na N95.

Zgleda da sem bolj butelj za te zadeve in rabim pomoč

Hvala!

PS Ang jezik ne pride v poštev ker ga oče ne obvlada