[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN 1.del

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Ne da se ti brati 20 strani postov !

A ostali pa smo jih lahko ?

Morda boš izvedel še kaj novega in verjetno boš našel stvari, s katerimi boš lahko pomagal drugim.
Vsi, ki smo potrebovali nasvet, smo ga dobili, in z veseljem smo ga tudi posredovali naprej.
Ko pa se nekdo najde, ki že v štartu pove, da on pa že ne bo bral 20 strani neke teme, pa te mine do tega, da bi mu pomagal. Zakaj bi se kdo trudil in podpiral lenobo nekaterih posameznikov.

Torej, dobil si namig kje in kaj iskati. Sedaj pa išči in ne jamraj !

LP
 

AtKo

Pripravnik
23. nov 2007
33
0
6
forgot glej posluš!
že od začetka te teme(prva verzija k je zdej zaklenjena) sm brau! slediu navodilom, naredu, uštimu na nokii n95.
Poznam postopke, poznam vse kako gre da naštimaš na telefon. In pol čez neki cajta sm nehu brat to temo, ker sm meu navigacijo uštimano. Slediš? In zdej ko enmu kolegu štimam na n95 8gb se zatakne, in tu sm dubu odgovor da rabm program IMEI-ID, zato sm lepo prosu za ime programa...seveda ga nism dubu..odgovor je biu išči sam.
Drugmu kolegu pt nokii n95 se zatakne ker noče odkleniti map na telefonu. Zakaj? nevem zato sprašujm!
Sem šou po istem postopku kokr sm seb nalagu in ne negre. Vprašam zakaj? NE dobim odgovora, ogovor je biu išči sam, beri prvo stran! Kaj nej jo berm miljonkrat, celo na kompu mam ta navodila, znam jih že napamet.
In upam da zdaj razumeš problem, ker v štartu, lani, sem brau temo in sm brau te poste in mi ni biu problem!
Zato sm lepo prašu če mi kdo lahko pomaga, očitno nobedn.

Hvala za raumevanje

LP
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Saj prva verzija ni zaklenjena za branje.
Kar lepo loti se je.
Bi jo že predelal v času, ko tukaj godrnjaš in nergaš.

Pa brez zamere.

LP
 

miky

Zelenc'
1. jan 2008
6
0
1
Lp

Imam nekaj težav z inštalacijo z GarminMobileXT na nokio n95.

Za sedaj sem naredil do te faze:
""""""Z Garminove strani potegneš Mobile XT link: http://www8.garmin.com/software/GarminMobileXTforSymbianS60_41020.exe .
Vsebino file-a ročno razpakeraš z WinRarom in iz mape "GarminMobileXTforSymbianS60_410202\GMobileCard\Garmin\Apps\Symbian\res" skoperaš GarminMobileXT.SIS na spominsko kartico ter ročno inštaleraš(najbolš iz FileManagerja).
Iz "GarminMobileXTforSymbianS60_410202\GMobileCard\" na spominsko skoperaš še mapo Garmin (ki sicer tam že obstaja) in potrdiš, da lahko povozi že obstoječe dotateke.
Za glasovno vodenje zloudaš še http://www8.garmin.com/software/GarminMobileXTSupportFiles_4xxxx.exe , razpakeraš in iz "\GarminMobileXTSupportFiles_4xxxx\GMobileCard\Garmin" skoperaš mapo "Voice" na spominsko kartico v mapo Garmin. """"""""

Na telefonu mi program normalno dela, ampak težave imam z kartami.
Iz neta sem potegno:
-AdriaROUTE_2.00_MobileXT.zip
-AdriaTOPO v2.00 HR.exe
-MapSource_6136.exe
-garmin_kg_557.zip

Potem pa sem jih nekako odklenu pač ko zaženem MapSource mi ne napiše več da je katera karta zaklenjena, ko pa sem prekopiro v telefon pa mi napiše da so karte zaklenjene.
A mi lahko kdo pomaga?
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Če na Nokii N95 nastavim na notranji GPS in izberem strežniško podprt GPS, koliko KB prenese ta reč cca na uro?
Se splača raje kupiti zunanji GPS sprejemnik al je cena prenosa zanemarljiva?
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Sam notranji GPS (pa tudi kateri drugi ne) ti ne "kuri" podatkov.
Podatki se prenašajo takrat, ko imaš tak program, pri katerem se zemljevidi sproti prenašajo na telefon.

Pri Garminu imaš vse karte na SD kartici, torej rabiš še samo signal iz satelitov, ki pa so hvalabogu brezplačni.
 
Nazadnje urejeno:

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Če izbereš stržniško podprt GPS. se le-ta hitreje poveže.
Strežniško podprt GPS je GPS, ki se najprej preko povezave GPRS/EDGE/UMTS poveže na server nokie, ta mu sporoči kateri sateliti so na tvojem delu zemljske oble, nato se pa telefon poveže na te satelite.
Se pravi da se program poveže le na začetku, ko vklopim program? Pol je to skoraj zastonj...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
To ni res!!! Če maš omogočen "strežniško podprt GPS" se po vsakem startu GarminXT prenese podatkov cca 1kB iz GSM in 4 kB v GSM, torej skupaj 5kB. In ko si v tujini, kjer so lahko obračunski intervali tudi 100kB in se plačuje še priklop na podatkovno omrežje, postane ta "hec" lahko zelo drag! Se pa res zato hitreje "poveže", saj dobi almanah preko podatkovne povezave.
 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja saj imaš prav, vendar se GPS na Nokii N95 v programu Garmin Mibile XT (pa je napisano, da je strežniško podprt) ne povezuje z omrežjem. V decembru sem ga ogromno uporabljal po Avstriji, pa nimam nikjer zabeleženo, da bi porabil tudi 1kb podatkov.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če imaš v "orodja, nastavitve,splošno,določ. položaja,načini določ položaja" odkljukano tudi "strežniš. podprti GPS" ti pri vsakem zagonu GarminXT naredi 4 do 5 kB prometa (preveri v dnevniku na N95). Če to izklopim, prometa ni. Sem pravkar še enkrat preveril. V GarminXT imam vse Garmin Online storitve onemogočene.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Končno dobil novo kartico in nalagam še na P1i.
Namestila se mi je uspešno, toda ko poženem GarminXT, mi javi
Koda:
Aplikacija je zaprta
Aplikacija
GMobileXT
Koda razloga
KERN-EXEC
Številka razloga
3
Kakšna ideja?
confused-1.gif
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Na to pa res nisem bil pozoren.
Res nastane promet ob vsakem zagonu aplikacije.

Še vedno pa mi ni jasno, da mi za tisto, kar sem bil v tujini niso ničesar zaračunali.
Za v Sloveniji je tako vseeno, še tistih zakupljenih podatkov ne izkoristim do konca.
 

dejca

Zelenc'
5. jan 2008
3
0
1
Na SE P1i sem si naložil garmin XT in mapo adria route! Zdi se mi da mi deluje GPS zelo nenatančno oz. nepravilno... Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Če bi malo bral kaj piše vtej in predhodni temi, bi lahko že sam ugotovil napako. Zamenjaj ločila "." in "," ali pa nastavi jezik
ANG
 

on111

Zelenc'
10. jan 2008
3
0
1
Ta prvo veliko hvala Monacu za pomoč glede NT 2008,mogoče se ti lahko kdaj nekako odolžim.
Moje izkušnje glede Mapsource-a so izkazale, da je najbolje inštalirat AR2.0, se dobi na hrvaški uradni stranici. SCG 1.5 in šele nato celotna NT 2008.
Katera je prava verzija za nokio N95, ali je to Garmin Mobile XT 4.10.60 S60 ali Garmin Mobile 4.10.60 UIQ?
 

klajn

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
Pozdravljeni!

Ja za 2.0 je ista koda 708!

Na N95 imam instaliran Garmin XT mobile in imam adria topo za slo in hr ter adria route 2.0 karte. Vse deluje ok , edini problem je, ker notranji sprejemnik ki je vgrajen v samem telefonu ni tako točen zamika je tudi do 200m. Imam pa vprašanje če kdo ve, ali je možno naložiti tudi navtično karto????

LP
 

janovak

Zelenc'
4. jan 2008
4
0
1
Citat:
Uporabnik janovak pravi:
TEŽAVA se pojavi, ko v MapSourcu naredim neke waypointe in route in jih prenesem na N95. Prenos je OK, potem pa na 95 ni ničesar!!! (ne waypointov ne poti)
confused-1.gif

Če na sami napravi (N95 Garmin XT) naredim poti in wayipointe, pa mi jih ne prenese v Mapsource.
Kar je še večja finta - iz N95 nazaj na PC mi prenese vse v MapSouru narejene poti in waypointe, čeprav jih na napravi sami ne najdem
13.gif


A kdo ve v čem je trik?

A res nihče ne ve, zakaj mi noče prenašat poti in waypointov iz Mapsourca na napravo in obratno???
Ker mape mi normalno prenaša in vse ostalo dela BP.