Navigacija Android

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.755
114
63
Igo 10x
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Še moja zadnja izkušnja. Pot: Maribor (Slovenija) - Borisov (Belorusija).

Trenutno edina možna izbira za navigacijo po Belorusiji je Garmin, ki ima zelo podrobno karto Belorusije in celo na tem nivoju, kot bi združil Adriaroute in AdriaTopo v eno karto.
Tako mi je za ostal del poti (Maribor - mejni prehod z Belorusijo (Terespol). Na razpolago sem imel Sygic (katerega imam kupljenega in nadgrajenega na zadnjo različico), iGo 2.0 na Waytequ 960 z zadnjimi kartami Evrope (pomembne so Avstrija, Poljska, Češka in Slovaška) ter Garmin nuvi 760 z karto Evrope od 2011 (mislim da je CityNavigator 2011.20).

Do Dunaja brez problemov, vsi trije enako, razlikujejo se omejitve na posameznih odsekih. V Dunaju pa sta želela Garmin in iGo nadaljevati proti Bratislavi - Trenčin - Žilina - Bielsko Biala - Katowice (za to pot vem, da ni niti najhitrejša, niti najkrajša, niti najlepša). Namreč najboljša pot (najhitrejša, najlepša) je Dunaj - Brno - Olomouc - Ostrava - Gliwice - Katowice, ter od tam proti Varašavi. ygic se je odločil pravilno in peljal po omenjeni poti. iGo in Garmin sta komaj pri Brnu "skapirala", da bi znala bit to boljša pot, čeprav je iGo vztrajno zavijal iz avtoceste na regionalno, ker bi naj bilo na tem odseku delo na cesti. Sygic, ki prav tako sprejema podatke o prometu (zakupljen traffic za celotno EU) ni našel nič takšnega. Prav tako je pravilno prepoznal vse AC radarje, kakor tudi vse radarje v vaseh (Polaki jih imajo ogroooooomnooooo). Na koncu sem popolnoma zaupal Sygicu medtem ko sem samo gledal kake neumnosti počneta iGo in Garmin.

Nazaj podobna zgodba, le da ga je Garmin še bolj biksal. Na vsak način je hotel na Lublin in Kielce, kar bi pomenilo približno 600km vožnje po regionalni cesti, ki preibližno na pol poti postane glavna cesta za tovornjake iz Ukrajine. To bi bil strel v koleno. iGo bi spet rad šel na Bratislavo, Sygic pa po "pravilni" poti.

Kljub temu, da se je iGo izkazal za perfektnega na poti v Hannover in se izjemno izkaže tudi po Sloveniji, ga je na tej poti Sygic preprosto stresel iz hlač. Po dolgem in počez. Če bi poslušal iGo ali Garmina, bi to na celotni poti zneslo cele 4 ure izgube časa...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Super , hvala za test..vse takšne izkušnje so izredno dobrodošle na forumu!
aplauz.gif


Pozabil pa si omeniti bistven podatek, katere karte si uporabil za iGO. Glede na opisano bi rekel, da si uporabljal Navteq kartografijo, medtem, ko Sygic itak uporablja samo Teleatlas in zato verjetno takšno razhajanje v vodenju. V tem primeru so se za to relacijo očitno bolje izkazale TA s svojo boljšo kategorizacijo cest, kot smo to ugotavljali že v preteklosti. TA so glede tega res najboljše.

Mi je pa čudno, da so se naprave različno odzvale na TMC, saj sklepam, da si z vsemi lovil informacije od istega providerja prometnih informacij..

aja, še mimogrede, za BLR imaš za iGO na voljo zemljevide obeh providerjev, torej tako Teleatlas kot tudi NavteQ. Je pa res (vsaj po velikosti fajla sodeč), da je v primerjavi s kakšno lokalno verzijo te karte za garmina, precej slabša pokritost.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Glede na povedano, je imel kartografijo za Garmina staro več kot leto dni. Za IGO ni napisanega, katerega providerja je imel naloženega in katero verzijo. Sygic ima baje zadnjo verzijo. Potem ni podatka, kakšne so bile nastavitve vseh treh naprav. Dvomim, da so vse tri nastavljene popolnoma isto, torej na isto izogibanje in vse ostale pritikline, ki pridejo zraven. Sploh promet.
Kar sem jaz dejansko z vožnjo stestiral samo po Sloveniji, je bil Sygic Aura aka. Sygic Navigator. Ta test sem tudi opisal. In sem bil zadovoljen. To je nekje pet verzij ali več nazaj, tako da zdajšnja zadnja verzija ne dvomim, da bi bila slaba. Z Sygic sem našel vse naslove, ki sem jih tisti dan rabil. Je pa res, da POI baza pač peša, tukaj pa Garmin z Adrio in IGO z TopMap nimata konkurence. In če POI pri Sygic ni tako dober, še ne pomeni, da je slab. Grafično se mu lahko Garmin in IGO samo priklonita. Bratranec ima Galaxy Note, za katerega se ne dobi IGO za to resolucijo, zato sem ga težko prepričal, da je naložil zadnjo SygicNavigator verzijo. Je zadnjič nekaj rabil po Ljubljani in je rekel, da je ne da več dol. Cilj je našel, kar je najbolj pomembno.
Ko berem forume, se večinoma pač predlaga, da je za Android najboljši IGO, pa čeprav obstaja še nekaj Android navigacij. SygicNavigator je definitivno med njimi kot druga ( ! ) izbira.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
IGO je vsebinsko (karte, POI točke, samo vodenje, natančnost predvidevanj) tudi po mojem najboljši. Če uporabiš še kak skin (recimo Mariupol), potem si na konju. In zelo prilagodljiv je - hitro dodaš radarje, sam popraviš podatke o radarjih, dodaš lužiško-srbski glas, spremeniš ...
Je pa res, da je IGO za Androida v osnovi neprivlačen in ga ostale navigacije večinoma posekajo. Dejstvo je, da ima podjetje nek dogovor z nekaterimi "bussines parterji", ki mu ne omogočajo, da bi zadevo nekoliko popravili in prodajali sami (čeprav imajo za seboj kartografijo, veliko izkušenj, ostale platforme, trgovino ...). Škoda.

Suma sumarum - še vedno sam uporabljam IGO, čeprav imam licenčen Sygic Aura. Ostale navigacije po mojih izkušnjah in testiranjih (pa se stvari lotim kar pošteno) ne dosegajo tega nivoja.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sam nalagam karte po principu "bigger is better". Sem vzel napravo iz avta in tukaj so naložene karte:
Austria_R3_NQ_2011_Q3 (29.771 kB)
Czech_Republic_R3_NQ_2011.Q3_111114 (31.410 kB)
Poland8.3Emapa_2011.03_110428 (59.512 kB)
Slovakia8.3CEDA_2011.03_110422 (13.228 kB)

Torej Avstrija in Češka sta Navteqovi, ostali dve pa verjetno Monolit ali pa Teleatlas. Za primerjavo še velikosti Sygicovih kart:
Avstrija - 71.5 MB
Češka - 77.9 MB
Poljska - 92.2 MB
Slovaška - 21.1 MB

Naprave so nastavljene vse na najhitrejši pot ter izogibanje zastojev. Na Poljskem je delo na cesti kazalo kot zaprto avtocesto, tak da izogibanja niso igrala vloge (Sygic ima nastavljeno 5 minut), šlo pa je za kakšnih 30 km dolg odsek.

Vsekakor pa iGo ostaja primarna navigacija, telefon pa je itak vedno zraven, za vsak slučaj...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Itak, problem je dokaj očiten. Sicer si se za vzhodno Evropo pravilno odločil za lokalne proizvajalce (A, CZ, PL, SVK) torej Topmap izbor, vendar napako si naredil, ker si jih kombiniral z NavteQ zemljevidi. V prvi vrsti je problem v tem, ker se NavteQovi zemljevidi ob mejah ne stikajo dobro z lokalnimi proizvajalci, kar lahko povzroča dodatne težave pri začetnem izračunu in nadaljnjem preračunavanju poti. Naslednjič za iGO uporabi raje Teleatlasove, ki jih lahko lepo kombiniraš z lokalnimi, saj se popolnoma skladajo. Boš imel garantirano manj glavobolov. Če bi si prebral iGO Wiki temo, bi se morda že v štartu odločil bolj modro..
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Na to sem tudi jaz pomislil (še iz časa Garmina in kombiniranja CityNavigatorja in AdriaRoute), ampak iGo je telovadil tudi po prečkanju meje - tudi če sem recimo po prehodu meje Avstrija - Češka izbrisal ruto in jo na novo kreiral (že na AC proti Brnu(, je hotel nazaj do Dunaja in potem na Bratislavo.

Po moje je bolj fora v omejitvah na cesti in posledično preračunavanju najhitrejše poti. Kako igo prerčaunava hitrost za ceste, kjer nima vnešenih omejitev?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vsi zemljevidi imajo vnešene omejitve, na vseh cestah, vprašanje je samo kako (ne)natančno. V globalnem smislu je tu bržkone najboljši Telatlas, prav tako tudi v smislu same kategorizacije cest. To se celo odraža na karti Slovenije, kjer ima Telatlasova karta celo boljšo kategorizacijo cest (in morda tudi omejitve) od naše slavne Monolitke. To ti je v tvojem primeru tudi v ostalih državah lepo demonstriral Sygic.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Fora je tudi kako imaš nastavljeno izogibanje,ker pri Garminu,če nič ne spreminjaš imaš privzeto nastavljeno,da se naj izogiba plačljivih cest,trajektov pa še nekaj.
Razlika je tudi če imaš nastavljeno najkrajša pot ali pa krajši čas.
Najkrajša pot te bo vleklo tudi med hišami krajši čas te pa kolikor dolgo le lahko drži na avtocesti.
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Torej sem si naložil Igo navigacijo na telefon in dela super. Me pa zanima glede kart. Za Slovenijo imam naloženo monolit karto (v kateri so vrisane tudi stavbe), za mape evropskih držav pa uporabljam Navteq mape. Ali mape različnih proizvajalcev vplivajo na delovanje navigacije? Obstajajo tudi za evropske države karte, na katerih so vrisane stavbe?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Teleatlas + Monolit delujeta brez težav,če pa z eno od teh kart mešaš Navteq pa baje pride do težav,po poročanju drugih uporabnikov.
Če pa je isti problem na Androidu pa lahko sedaj stestiraš.
Preveri malo v temi za Igo tam boš našel podatke ali pa če se po tukaj pridružil Janch in ti takoj povedal kakšne so te težave.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.348
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse piše v temi iGO Wiki in to velja za vse iGO programe, ne glede na OS. Velikokrat sem že pisal, da je najboljša kombinacija za celo Evropo Topmap (vzhodna Evropa) in TomTom (Telatlas) za zahodno evropo. Meje med državami obeh providerjev se lepo stikajo, zato ni problemov. Navteq zemljevidi imajo prednost samo pri navigaciji s profilom za tovorna vozila, vendar morajo delovati kot samostojni paket, saj če se mešajo s Topmap ali TA so težave, ker se meje ne stikajo dobro.
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
435
11
18
Naložen imam IGO in me zanima kaj moram še naložiti, da mi bo kazal 3D odcepe? Trenutno se mi prikaže v zgornjem delu le tabla z imeni krajev.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
..in to je v tem aspektu tudi največ, kar lahko pričakuješ od iGO My Way navigacije za android. JCV opcije še ni v kodi programa.

ali sploh obstaja kakšna navigacija za Android, ki ima 3D? (za Slovenijo seveda)

lp