Nategatorji !!!!

cocacola80

Zelenc'
27. avg 2021
2
15
3
1630065254426.png

1630065363130.png


Toliko o realnih kilometrih in garancijah na kilometre.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A veš kaj mi je zanimivo? Da je splošno mnenje, da samo “južnjaki” nategujejo, Slovenci so pa angelčki. Meni ime Matej Trošt ne deluje ravno za čapca, temveč kaže kar na čistokrvnega Slovenca. Kaj pa sedaj?
In kot drugo: a po tvoje so vsi tujci čapci?
Si malo rasista, a?
 

cocacola80

Zelenc'
27. avg 2021
2
15
3
Nima veze južnak ali slovenec. Vsak je balkanc. Zgoraj opisan avto je preverjen s treh strani. Carfax pozabi....ni mogoče najti avta ker je VIN zaščiten. Na davčni je itak stanje kilometrov 205000 nekje. Avtodna ni našel zgodovine,carvertical pa je našel kompletno zgodovino. Avto se je gural....15000 km na 3 mesece, odčitano na servisih v avstriji kjer je tudi bil vzdrževan. Predzadnje odčitanje je bilo servis 06/2019 278.333km. Ob tem bi pa naj avto stal nekje v avstriji vse do prodaje...tako je bilo rečeno :). Pri prodaji 05/2021 na slovensko tržišče pa je še malo skočlo na 315.791km...jebi ga shit happens...izgleda da tam avti ko v salonih stojijo isto kurijo kilometre. Pol pa se je verjetno par 100x rikverc pripeljal z avstrije da je dobil na števc 205000 v kolikor je bil homologiran tukaj v sloveniji. Jaz osebno sem laik za avte, tale avto sem iskal za kolega ker pač ni preveč za net. Nisem pa laik za net in vem da nebo me noben nategno ne danes in ne v bodoče. U glavnem ljudje ne verjet niti tem fintam....izpis iz fursa, itd.... To je vse lari fari....Avtom že vmes zbijajo kilometre preden sploh povonja slovenske ceste. Zahtevaj VIN, prekontroliraj prvo na FURS če je uvožen, nato preveri carfax, preveri na autodna, če še to ne najde idi na carverical. Če ne druga še na original servis. Nekje se bo našla definitivno prava sled. Jebi ga, ne kupujemo avtov za 1000 eur ;-)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Nima veze južnak ali slovenec. Vsak je balkanc. Zgoraj opisan avto je preverjen s treh strani. Carfax pozabi....ni mogoče najti avta ker je VIN zaščiten. Na davčni je itak stanje kilometrov 205000 nekje. Avtodna ni našel zgodovine,carvertical pa je našel kompletno zgodovino. Avto se je gural....15000 km na 3 mesece, odčitano na servisih v avstriji kjer je tudi bil vzdrževan. Predzadnje odčitanje je bilo servis 06/2019 278.333km. Ob tem bi pa naj avto stal nekje v avstriji vse do prodaje...tako je bilo rečeno :). Pri prodaji 05/2021 na slovensko tržišče pa je še malo skočlo na 315.791km...jebi ga shit happens...izgleda da tam avti ko v salonih stojijo isto kurijo kilometre. Pol pa se je verjetno par 100x rikverc pripeljal z avstrije da je dobil na števc 205000 v kolikor je bil homologiran tukaj v sloveniji. Jaz osebno sem laik za avte, tale avto sem iskal za kolega ker pač ni preveč za net. Nisem pa laik za net in vem da nebo me noben nategno ne danes in ne v bodoče. U glavnem ljudje ne verjet niti tem fintam....izpis iz fursa, itd.... To je vse lari fari....Avtom že vmes zbijajo kilometre preden sploh povonja slovenske ceste. Zahtevaj VIN, prekontroliraj prvo na FURS če je uvožen, nato preveri carfax, preveri na autodna, če še to ne najde idi na carverical. Če ne druga še na original servis. Nekje se bo našla definitivno prava sled. Jebi ga, ne kupujemo avtov za 1000 eur ;-)

a mi napišeš VIN da še jz pogledam v audi bazo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.611
14.306
113
Vozila iz tujine že dolgo niso več cenejša od slovenskih kot je bilo to včasih. Danes je prednost tujega trga bolj kot ne v tem, da imaš na voljo večjo izbiro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in DOMEK

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.831
113
pri taščici
Hendlarji pa sluzijo na racun poskodb ki jih popravijo pri nas, na racun vrtenih km, najbolj posteni pa mogoce na racun nakupa vec vozil hkrati, oziroma dolgorocnega biznisa in tako dobijo nizjo ceno od "maloprodajne".
Ce se ti ne mudi,ce nisi ravno domac v Nemčiji ,potem je mogoce bolje pri nas vzeti kaj iz nemcije. Si vsaj lahko v miru ogledas in tezis lokalnemu trgovcu, je pa nekemu turku kkm stran.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ampak ne pričakovat, da bo dober avto v Nemčiji cenejši, kot pa mutibatić avto iz 03 omrežne, ker bo ravno obratno. :)
Točno tako, avti z malo kilometri niso zanimivi za preprodajalce, ker so že v osnovi dragi. Tudi v Nemčiji. Zato je edina možnost dobrega zaslužka (žal) nakup na zunaj lepega avtomobila (al pa karamboliranega, ampak to je druga opcija) s sicer veliko kilometri. Pol gredo pa ti kilometni za pol v rikverc in voila ... so vsi zadovoljni. Prodajalec, ki se znebi avta s pol miljona km, preprodajalec, ki za avto plača malo, "prevrti" števec in s tem "poveča vrednost" vozilu in kupec, ki misli, da je zadel terno (ugodnega nakupa).
Saj pravijo, če ne veš, ne boli :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: Borg in afroC

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ampak ne pričakovat, da bo dober avto v Nemčiji cenejši, kot pa mutibatić avto iz 03 omrežne, ker bo ravno obratno. :)
To seveda velja za individualnega kupca, ki išče avto na mobile.de.
Grosisti, ki uvažajo avte v Slovenijo imajo bistveno drugačne cenovne pogoje. So se pa ti tudi za njih v zadnjem letu (pomanjkanje novih vozil) malo poslabšali.
Točno tako, avti z malo kilometri niso zanimivi za preprodajalce, ker so že v osnovi dragi. Tudi v Nemčiji. Zato je edina možnost dobrega zaslužka (žal) nakup na zunaj lepega avtomobila (al pa karamboliranega, ampak to je druga opcija) s sicer veliko kilometri. Pol gredo pa ti kilometni za pol v rikverc in voila ... so vsi zadovoljni. Prodajalec, ki se znebi avta s pol miljona km, preprodajalec, ki za avto plača malo, "prevrti" števec in s tem "poveča vrednost" vozilu in kupec, ki misli, da je zadel terno (ugodnega nakupa).
Saj pravijo, če ne veš, ne boli :evil:
Pravi strokovnjak, ni kaj. Preberi si moj odgovor zgoraj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Eh, sem že imel možnost videti avti, ki so bili "na šleper" oziroma na veliko, ko so jih dajali iz šleperja. Udarjeni, slaba notranjost itd...

Če ne bi bili taki, bi se prodali že v nemčiji, tako pa se računa izide z uporabo poceni delovne sile po raznih lopah po savnjski dolini in širše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Jaz sem svojega kupo (ALD avkcija) z ocenjenimi 1900€ poškodb, vse označeno na poročilu.
0.3mm x1.5cm praska na zadnjem odbijaču, počena pozicija in žmigavec, buška na zadnjih levih vratih in dve pikici od kamenčkov na sprednji šipi.
Tak da ja nete take male poškodbe hitro nabijejo gori vrednost popravila. Tu se pa pač povpravi občutno ceneje.

Če se pa gre v večje poškodbe so pa razlike toliko večje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in Hanzi

Podobne teme